W budowany peron stacji Plac Wilsona wmurowany został akt erekcyjny. Akt podpisali i wmurowali prezydent Warszawy Lech Kaczyński, przedstawiciele: zarządu METRA WARSZAWSKIEGO, Zarządu Transportu Miejskiego i wykonawcy stacji Hydrobudowy-6 .
 
Akt erekcyjny spoczął na głębokości 10 metrów pod ziemią. Dokładnie tam - gdzie będzie peron stacji Plac Wilsona. W tej chwili trwają prace na poziomie - 2 stacji. Wylana jest już tak zwana płyta denna stacji, czyli najgłębszy element konstrukcyjny na którym powstaje podtorze i peron, z którego korzystać będą pasażerowie. Do początku czerwca 2004 roku (7 miesięcy od rozpoczęcia budowy) stacja wykonana jest w 60%.
 
Wykonane są dwie kondygnacje stacji. Na poziomie „– 1” będzie antresola i pomieszczenia techniczne. Na tym samym poziomie nad komorą torów dostawczych powstanie parking na prawie 200 samochodów. Na poziomie „-2” będzie peron dla pasażerów, a za stacją komora torów dostawczych wielkości całej stacji „Plac Wilsona”. Dzięki niej pociągi metra będą mogły „parkować” bez blokowania ruchu i zawracać w drogę powrotną do czasu oddania do ruchu stacji „Marymont” i „Park Kaskada”.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z uroczystości: