Gdzie i kiedy wyruszyły w swą pierwszą podróż pociągi metra? Po co komu metro i jak buduje się podziemne tunele? Kto jest liderem transportu podziemnego na świecie? Jak długa i zawiła jest historia metra w Warszawie?  Z jaką prędkością poruszają się podziemne pociągi? Gdzie znajduje się najgłębsza stacja na świecie, a gdzie można pojechać najkrótszą linią metra? Do czego służy telefon z wielką czarną słuchawką? Komu i po co potrzebna jest żółta linia wymalowana wzdłuż każdego peronu?

Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas bezpłatnych zajęć edukacyjnych „Raz, dwa, trzy - w świecie metra jesteś TY”. Zajęcia przygotowaliśmy z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Zapraszamy nauczycieli i uczniów klas II, III i IV. Już w czwartek, 26 października rozpoczynamy pierwsze zajęcia. Do końca roku szkolnego zaplanowaliśmy aż 14 spotkań z naszymi młodymi pasażerami. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w miesiącu z przerwą podczas ferii świątecznych i zimowych w sali konferencyjnej na stacji centralnego odcinka II linii metra Nowy Świat – Uniwersytet. Dla wybornych znawców metra przygotowaliśmy ciekawe niespodzianki! Wszystkich chętnych nauczycieli i wychowawców zapraszamy do zapoznania się z załączonym kalendarzem zajęć i naszą ofertą edukacyjną. Zgłoszenia na zajęcia prosimy przesyłać na adres: edukacja@metro.waw.pl

korzystając z załączonego formularza. Jednocześnie informujemy, iż liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona. O udziale w zajęciach decydować będzie kolejność zgłoszeń. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami:

Formularz zgłoszeniowy (PDF; 250 KB)
Kalendarz zajęć (PDF; 306 KB)
Program zajęcia (PDF; 181 KB)
Zajęcia (PDF; 148 KB)