Jak będą nazywały się nowe pociągi, których dostawy rozpoczną się na przełomie 2021 i 2022 roku? O tym zdecydują warszawiacy. 

Nawet 45 nowych, 6-wagonowych pojazdów metra przyjedzie do Warszawy w ramach umowy podpisanej z czeskim producentem, firmą Skoda. To największe zamówienie taboru w historii warszawskiego metra.

Składy będą nowoczesne, komfortowe i jednoprzestrzenne. Zastąpią najstarsze pociągi rosyjskie na I linii oraz używane będą do obsługi ruchu pasażerskiego na II linii metra.

Zakończył się drugi etap konkursu „Nazwij nowe pociągi”. W pierwszym etapie konkursu, z nadesłanych przez mieszkańców propozycji, Komisja w drodze głosowania wyłoniła pięć nazw. Oprócz nazw wybranych przez Komisję do głosowania przedstawiona została również nazwa zgłoszona przez konsorcjum Škoda Trasnportation a.s. oraz Škoda Vagonka a.s.

Od poniedziałku 10 sierpnia do 23 sierpnia mieszkańcy Warszawy mogą zagłosować na jedną z 6 nazw. Propozycje w poniższym formularzu zostały zamieszczone w kolejności alfabetycznej.

Informacja o zwycięskiej nazwie zostanie ogłoszona przez Komisję w terminie do 15 września.

Laureat otrzyma dyplom i pakiet gadżetów od Metra Warszawskiego oraz weźmie udział w pierwszym przejeździe nowym pociągiem.

Aby wziąć udział w głosowaniu należy zapoznać się z Regulaminem konkursu.

Grafika flaga RP i UE