Rozpoczęła się budowa południowych ścian szczelinowych stacji C12 (Nowy Świat). Wraz z tym wzdłuż ul. Świętokrzyskiej powstaje potężna komora kanalizacyjna.

Stacja C12 (Nowy Świat) to najbardziej skomplikowane przedsięwzięcie na centralnym odcinku II linii metra pod względem dostępnej przestrzeni. Budowa korpusu stacji o szerokości około 23 metrów musi zmieścić się wzdłuż ulicy, której szerokość jest większa zaledwie o kilka metrów. Prace przy budowie głębokich na 30 metrów ścian szczelinowych odbywać muszą się w bliskości ścian budynków. Prace te wykonywane będą przez potężne maszyny, których zadaniem jest drążenie ścian szczelinowych, wkładanie kilkunastometrowych kratownic czy choćby palowanie komory kanalizacyjnej.  

metro warszawskie plany metro warszawskie plany 1

Po południowej stronie ul. Świętokrzyskiej - tej gdzie mieści się Centrum Kultury Nowy Wspaniały Swiat - rozpoczęła się budowa komory kanalizacyjnej o szerokości prawie 4 metrów. Wykop na tak ciasnym placu budowy sprawia, że pale wbijane będą nawet 70cm od fundamentów budynków. Ściany szczelinowe stacji stykają się z komorą kanalizacyjną. Obrazują to poglądowe rysunki i zdjęcia z placu budowy.

W związku z obszarem, na jakim są prowadzone prace, konieczne jest zamknięcie przejścia dla pieszych wzdłuż ul. Świętokrzyskiej na odcinku od ul. Czackiego do Nowego Światu.

prace przy Nowym Swiecie prace przy Nowym Swiecie 1 prace przy Nowym Swiecie 2 prace przy Nowym Swiecie 3 prace przy Nowym Swiecie 4 prace przy Nowym Swiecie 5 prace przy Nowym Swiecie 6 prace przy Nowym Swiecie 7 prace przy Nowym Swiecie 8

Wróć