Nowy komunikat głosowy w wagonach metra przed stacją "Dworzec Gdański"

Pasażerowie metra zbliżając się do stacji "Dworzec Gdański" mają szansę usłyszeć nowy komunikat. Gdy kolej na chwilę zatrzyma się w tunelu by przepuścić wyjeżdżający pociąg "przemówi" do nas znany głos Ksawerego Jasieńskiego.

Więcej...

Ćwiczenia jednostki antyterrorystycznej policji

W ciągu trzech ostatnich nocy trwały w metrze rutynowe ćwiczenia jednostki antyterrorystycznej policji. Ćwiczono m.in. odbijanie pociągu.

Więcej...

Drążenie tunelu pod kolektorem Lindleya ...

Górnicy drążący obecnie tunel od strony Hali Marymonckiej w kierunku Placu Wilsona „przechodzą” pod zabytkowym kolektorem ściekowym Lindleya.

Więcej...

Darmowe przejazdy metrem w ferie

W okresie ferii zimowych uczniowie stołecznych szkół nie muszą kasować biletów podróżując środkami komunikacji miejskiej. Zwolnienie z opłat dotyczy jednak tylko grup zorganizowanych.

Więcej...

Apel Społecznego Komitetu Budowy Metra...

Społecznicy działający od ponad 20 lat na rzecz rozbudowy metra, którym przewodzi obecnie Pan Andrzej Rogiński, wystosowali apel o stworzenie na poziomie budżetu państwa stabilnych warunków finansowania rozbudowy metra w kolejnych latach...

Więcej...

Teren zarezerwowany pod II linię metra...

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Lech Kaczyński wydał decyzję o warunkach zabudowy pod drugą linię metra na odcinku: Rondo Daszyńskiego - Dw.Wileński...

Więcej...

Rozkład jazdy w ferie zimowe...

W okresie ferii zimowych nastąpi drobna zmiana w rozkładzie jazdy metra. W dniach od 2 do 13 lutego zawieszone będzie kursowanie składu nr 19. Pociąg ten jeździ wyłącznie w tygodniu w czasie porannego szczytu, kiedy ruch w metrze jest największy. Poza tą zmianą rozkład jazdy kolejki nie zmieni się.

Więcej...

Awaria pociągu na stacji Ursynów

Ok. godz. 11 na stacji Usynów nastąpiła awaria pociągu jadącego w stronę Centrum.

Więcej...

Jest zasięg telefonii komórkowej na stacjach...

Od dzisiaj pasażerowie mogą korzystać z telefonów komórkowych na stacjach metra...

Więcej...

Podziękowania dla parlamentarzystów...

Metro Warszawskie dziękuje parlamentarzystom za uchwalenie dotacji na rozbudowę kolejki podziemnej...

Więcej...