W czasie szczytu gospodarczego metro kursuje bez zmian

Podczas Europejskiego Szczytu Gospodarczego (28-30 kwietnia) warszawskie metro będzie kursować normalnie. Jeśli wypuszczenie pasażerów z pociagu na stacji wiązałoby się z jakimkolwiek niebezpieczeństwem, maszyniści poinformują o tym i wysadzą nas na kolejnej stacji.

Więcej...

Metrem po północy

Od początku maja warszawskie metro będzie na stałe kursować po północy. Pociągi będą jeździły przez siedem dni w tygodniu do godziny 0.45 w nocy. Tym samym Warszawa będzie miała jedną z najdłużej - w ciągu doby - jeżdżących linii metra w Europie.

Więcej...

Galeria zdjęć z wystawy "Historia i współczesność metra"...

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wystawy „Historia i współczesność metra”, którą można zobaczyć na antresoli stacji „Wilanowska”.

Więcej...

Strona główna --> Informacje prasowe Informacje Przejazdy dla osób, które ukończyły 70 lat wciąż bezpłatne 31.12.2004 Mimo tego, że straciły ważność karty miejskie, które były w dyspozycji pasażerów, którzy ukończyli 70 rok życia, to wciąż mogą

Chciałbyś się dowiedzieć co się dzieje w tunelach metra nocą, jak szybko może jechać pociąg pod ziemią, jak będzie wyglądać stacja Plac Wilsona, dlaczego i gdzie metro wyjeżdża na powierzchnię, jak będzie biegła II i III linia? Zapraszamy na wystawę "Historia i współczesność metra"...

Więcej...

Konkurs na stację "Park Kaskada"...

METRO WARSZAWSKIE ogłosiło konkurs na wykonanie kompleksowego projektu osiemnastej stacji I linii metra „Park Kaskada”, która powstanie przy ulicy Kasprowicza.

Więcej...

Na suficie stacji "Plac Wilsona"...

Na stacji Pl. Wilsona trwają prace przy układaniu drewnianego szalunku, który będzie profilem dla części przyszłego, widocznego „sufitu” stacji. Będzie go można zobaczyć stojąc na peronie.

Więcej...

Zobacz swoje bezpieczeństwo

Zgodnie z zapowiedziami, w metrze pojawiły się wizualne komunikaty dotyczące postępowania w sytuacjach zagrożenia. Metro przygotowało pół tysiąca takich informacji.

Więcej...

Kilka dni z życia kopuły...

Drugiego marca pisaliśmy o budowie kopuły na nowo budowanej stacji "Pl. Wilsona". Dziś kopuły już nie widać - jest przykryta ponad 1400 m3 betonu...

Więcej...

Kierunek Bielany...

W związku z uchwaleniem przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy budżetu na 2004 rok METRO WARSZAWSKIE będzie mogło w tym roku wykonać następujące prace związane z: dokończeniem I linii metra i przygotowaniami do budowy II i III linii metra w Warszawie:

Więcej...

W metrze można już usłyszeć specjalne komunikaty głosowe...

Komunikat o treści: "Metro Warszawskie informuje: na stacji jest żółty telefon alarmowy, w wagonie jest przycisk alarmowy. Dla wspólnego bezpieczeństwa zawiadom o nietypowej sytuacji w metrze" można usłyszeć co kilkanaście minut na każdej stacji i w każdym wagonie metra. Oprócz tego w składach Alstomu informacja pojawia się na wyświetlaczu, który jest w każdym wagonie...

Więcej...