Centrum pomalowane

Zakończone zostało już malowanie murków przy stacji Metra Centrum. Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zrealizowali projekt, który zwyciężył w konkursie plastycznym zorganizowanym w lutym br. z inicjatywy Prof. Duchowskiego (ASP).

Więcej...

Balony od Metra

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka pracownicy Metra Warszawskiego zorganizowali akcję „balon dla dzieciaka”. Na wszystkich stacjach podziemnej kolejki od rana trwało gorączkowe dmuchanie balonów z logiem metra, które dzieciom opuszczającym stacje rozdawali sami pracownicy. Swoich emisariuszy z balonami metro wysłało również na Bielany, gdzie w najbliższym czasie ruszy budowa ostatniego odcinka pierwszej linii metra. W ramach akcji rozdanych zostało niemal osiem tysięcy balonów.

Więcej...

Nowa wystawa na Wilanowskiej

Od 6 maja na antresoli stacji Wilanowska oglądać można wystawę plakatów akcji społecznych prowadzonych przez organizacje Czerwonego Krzyża. Jest to kolejna wystawa organizowana w warszawskim metrze w ramach galerii „pociąg do sztuki”.

Więcej...

Pozwolenie na budowę stacji Bielany

W piątek, 6 maja, Metro Warszawskie otrzymało od Wojewody Mazowieckiego pozwolenie na budowę tunelu B21 (między stacjami Park Kaskada i Bielany) oraz samej stacji A21 Bielany.

Więcej...

Trwa czyszczenie stacji

Rozpoczęło się gruntowane mycie i czyszczenie sklepień na czterech stacjach warszawskiego metra.

Więcej...

Społeczne powitanie metra na Żoliborzu

W sobotnie popołudnie stacja metra Plac Wilsona została oficjalnie przyjęta przez mieszkańców Żoliborza. Grupa entuzjastów dzielnicy skupiona wokół Centrum Kulturalnego Kotłownia oraz forum Gazety Wyborczej zorganizowała happening, który rozpoczął „nową erę komunikacji na Żoliborzu”.

Więcej...

Pozwolenie na budowę stacji A20 Park Kaskada

Wczoraj, 18 kwietnia, Metro Warszawskie otrzymało pozwolenie na budowę stacji A20 Park Kaskada.

Więcej...

Ruszyły prace przy stacji Marymont

W piątek 8 kwietnia generalny wykonawca stacji metra Marymont, firma Warbud, przejął od Metra Warszawskiego plac budowy przy Hali Marymonckiej.

Więcej...

Trwają badania budynków

Ze względu na napływające informacje o drganiach budynków odczuwalnych w rejonie szlaku B18, Metro Warszawskie podjęło decyzję o poszerzeniu planowanego zakresu porealizacyjnych badań oddziaływania eksploatacji metra na budynki.

Więcej...

Stacja Pl. Wilsona otwarta!

W czwartek, 7 kwietnia, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie stacji metra Plac Wilsona. W związku z tym, decyzją Prezydenta m.st. Warszawy, stacja zostaje włączona do ruchu pasażerskiego w piątek 8 kwietnia, o godz. 5:08.

Więcej...