W hołdzie profesorowi Ciesielskiemu

Na stacji Politechnika odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona zasłużonemu dla warszawskiego metra, zmarłemu niedawno, prof. dr hab. inż. Romanowi Ciesielskiemu.

Więcej...

Trzydzieści już jeździ

Pociąg numer 30 – najnowszy piętnasty pociąg warszawskiego metra we wtorek zacznie wozić pasażerów.

Więcej...

Elektryczny chrzest bojowy

Wczorajszy zanik napięcia był największym w historii kolei podziemnej w stolicy. Nie był jednak zaskoczeniem. Taki scenariusz był wielokrotnie "ćwiczony" przez Służby metra. Samo metro jest tak zaprojektowane by działać przy zanikach prądu nawet w połowie Warszawy.

Więcej...

W stronę końca

Na stacji Plac Wilsona trwają prace wykończeniowe. Nie ma jeszcze zainstalowanego oświetlenia. Na peronie leży już granit, a ruchome schody czekają na ostateczny montaż.

Więcej...

Rozpoczęcie budowy stacji Marymont coraz bliżej

Generalny wykonawca stacji metra Marymont złożył do Urzędu Wojewódzkiego wniosek o pozwolenie na budowę stacji Marymont. Prace mają rozpocząć się za dwa miesiące.

Więcej...

Wraca blask sufitów na trzech stacjach metra

Sklepienia stacji metra wzdłuż Alei Niepodległości (Wierzbno, Racławicka i Pole Mokotowskie) odzyskają swój pierwotny blask...

Więcej...

"29" i "30" - nowe pociągi dla warszawiaków

Do Metra Warszawskiego przyjechał kolejny nowy pociąg - numer 30. Skład numer 29, który przybył z Chorzowa na początku października, zacznie już za kilka dni wozić warszawiaków.

Więcej...

Modelki i dyplomaci...

Na antresoli stacji Wilanowska w rytm dżwięków Poloneza przemieszanego z techno oraz w blasku kolorowych świateł odbył się pokaz mody. Na przeciwległej antresoli pokaz obserwowali dyplomaci akredytowani w Warszawie...

Więcej...

Z Młocin w piętnaście minut do centrum Warszawy...

Za trzy lata osiemdziesiąt tysięcy mieszkańców Bielan, Bemowa, Tarchomina i Białołęki będzie mogło dostać się do centrum Warszawy metrem. Zobacz jak będą wyglądały bielańskie stacje metra i węzeł komunikacyjny Młociny...

Więcej...

Nowy pociąg przyjechał do metra...

Z Chorzowa do Warszawy przyjechał nowy pociąg metra. Sześciowagonowy skład serii "Metropolis" pochodzi z polsko-francuskich zakładów Alstom - Konstal z Chorzowa. Jest to pierwszy pociąg z ostatniej czwartej dostawy dla warszawskiego metra.

Więcej...