Przejazdy dla osób, które ukończyły 70 lat wciąż bezpłatne

Mimo tego, że straciły ważność karty miejskie, które były w dyspozycji pasażerów, którzy ukończyli 70 rok życia, to wciąż mogą oni podróżować metrem bezpłatnie.

Więcej...

Pierwszy pociąg na stacji Plac Wilsona!

Na budowaną jeszcze stację Plac Wilsona wjechał pierwszy pociąg metra. Skład rosyjski numer 8 bez żadnych problemów i przeszkód przejechał ze stacji Dworzec Gdański na nową stację. Podróż trwała 3 minuty.

Więcej...

W Sylwestra przez całą dobę

Warszawskie metro będzie kursować także w noc sylwestrową. W nocy z 31 grudnia 2004 na 1 stycznia 2005 roku pociągi jeździć będą co 15 minut.

Więcej...

Metrem w Święta

W Wigilę 24 grudnia warszawskie metro jeździ takim samym rozkładem jazdy jak w dzień powszedni. W sobotę i niedzielę (25 i 26 grudnia) pociągi będą kursować według rozkładu niedzielnego. Godziny kursowania bez zmian - od 5.00 do 0.40. Dokładny rozkład jazdy znajdziesz tutaj

Więcej...

Metro na Pradze

Czy mieszkańcy Pragi Północ dużo wiedzą o metrze? Mieliśmy okazję się o tym przekonać podczas rodzinnej Wigilii w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji na Pradze. METRO WARSZAWSKIE było jednym ze sponsorów imprezy.

Więcej...

Nowe wejścia na Placu Wilsona

Na stacji Plac Wilsona trwają gorączkowe prace. Powstają zadaszenia nad wejściami na stację, montowane są elementy ozdobne na ścianach i suficie stacji. Rozpoczęły się już prace drogowe na powierzchni.

Więcej...

Więcej nowszych niż starszych

Do metra przyjechał kolejny i ostatni w tym roku pociąg z zakładów Alstom Konstal z Chorzowa. Jest to trzydziesty pierwszy skład warszawskiej kolei podziemnej. Po raz pierwszy warszawskie metro ma więcej nowych pociągów francusko polskich serii "Metropolis" niż produkcji rosyjskiej serii "81".

Więcej...

Stacja "podłączona"

Dzień wcześniej niż było planowane, bo już w sobotę (11.12.2004) stacja Plac Wilsona została włączona w system kontroli dyspozytorskiej metra. W związku z tym, w niedziele stacje Ratusz i Dworzec Gdański zostały normalnie włączone do ruchu.

Więcej...

Przygotowania do otwarcia stacji Plac Wilsona

W związku z pracami przygotowawczymi do otwarcia stacji metra Plac Wilsona 11 i 12 grudnia (sobota i niedziela) stacje Ratusz i Dworzec Gdański będą zamknięte. Pociągi będą kursowały do stacji Świętokrzyska.

Więcej...

Prace osób dotkniętych autyzmem na stacji Wilanowska

Na stacji metra „Wilanowska” otworzyliśmy wystawę prac plastycznych podopiecznych ośrodka dla młodzieży i osób dorosłych z autyzmem. Wystawa została zorganizowana przy wsparciu finansowym METRA WARSZAWSKIEGO.

Więcej...