Wydarzenie naukowo-artystyczne w metrze...

Na stacji Wilanowska odbędzie się jutro pierwsza w historii warszawskiego metra obrona pracy magisterskiej!

Więcej...

Tunel między Marymontem a stacją Plac Wilsona...

Górnicy drążący tunel metra od strony Marymontu w kierunku stacji "Plac Wilsona" przebili się do komory torów odstawczych za stacją. Tędy pojedzie pociąg metra w kierunku stacji "Marymont".

Więcej...

Tam gdzie śpią wagony

Ponad pół tysiąca warszawiaków w ciągu zaledwie czterech godzin obejrzało Stację Techniczno – Postojową metra podczas III Dni Transportu Publicznego.

Więcej...

Metro w czasie Dni Transportu Publicznego...

18 września – podczas Dni Transportu Publicznego - Metro Warszawskie otworzy dla warszawiaków Stację Techniczno Postojową metra – jedyny obiekt metra zlokalizowany całkowicie na powierzchni ziemi...

Więcej...

Najnowsze zdjęcia z budowy stacji Plac Wilsona...

Za kilka miesięcy pierwsze pociągi metra wjadą na stację Plac Wilsona. Prace na stacji są zrealizowane są w ponad 85%...

Więcej...

O współczesnych kobietach na stacji "Centrum"

Kobiety w warszawskiej komunikacji miejskiej – to najnowsza galeria błyskotliwych fotografii w metrze w ramach programu "pociąg do sztuki". Zdjęcia można zobaczyć na ścianie obok schodów ruchomych prowadzących na peron stacji metra „Centrum”.

Więcej...

Pociąg co trzy minuty

Kończy się wakacyjny rozkład jazdy. Od 1 września warszawskie metro kursuje według standardowego rozkładu. W godzinach szczytu pociągi jeżdżą co 3 minuty. Bardzo wcześnie rano i późnym wieczorem co 8 minut. Zobacz dokładny rozkład jazdy.

Więcej...

Wyprawa do RPA

11 kwietnia wyruszyła z Warszawy do Kapsztadu wyprawa młodych wspinaczy sportowych. Celem ekipy było wytyczenie pierwszej polskiej drogi wspinaczkowej w tym rejonie Afryki. Jak przebiegała wyprawa dowiesz się z nowej galerii zdjęć na stacji Wilanowska.

Więcej...

Ze stacji PKP na stację metra

Stacja metra Dworzec Gdański wzięła na siebie obsługę dodatkowych pasażerów trafiających na stację PKP Dworzec Gdański z powodu wyłączenia z ruchu Dworca Centralnego. Z ostatniej stacji metra korzysta o trzy tysiące więcej pasażerów.

Więcej...

Dlaczego w metrze nie ma upałów

Od kilku dni temperatura powietrza w Warszawie przekracza 25 stopni Celsjusza. Ciepło dokucza szczególnie pasażerom komunikacji miejskiej. Dlaczego chłodniej jest na stacjach i w pociągach metra?

Więcej...