Rozbudowa metra w Warszawie

W Pałacu Kultury i Nauki, 28 czerwca, odbyło się seminarium dotyczące rozbudowy metra w Warszawie. Wzięli w nim udział przedstawiciele Urzędu m.st. Warszawy na czele z Wiceprezydentem Andrzejem Urbańskim, instytucji użyteczności publicznej, firm wykonawczych zainteresowanych udziałem w rozbudowie metra, przedstawiciele nauki zajmujący się problematyką budownictwa tunelowego oraz pracownicy Metra Warszawskiego Sp. z o.o. odpowiedzialni za działalność inwestycyjną i eksploatacyjną firmy.

Więcej...

Konsultacje społeczne

Podczas Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego w sobotę na Kępie Potockiej przez Urząd Dzielnicy Żoliborz, Metro Warszawskie przeprowadziło konsultacje społeczne dotyczące projektu przejścia podziemnego między stacją metra Dworzec Gdański, a stacją PKP Warszawa Gdańska i Żoliborzem.

Więcej...

Czyszczenie kolejnej stacji

Pole Mokotowskie to trzeci, po stacjach Racławicka i Wierzbno, obiekt metra, którego stropy poddawane są gruntownemu czyszczeniu. Prace rozpoczęły się kilka dni temu i potrwają jeszcze około dwóch tygodni. W tym roku planowana jest jeszcze konserwacja stacji Politechnika.

Więcej...

Metro Warszawskie o uchodźcach

„Ludzie na całym świecie mają różne kolory skóry. Jedni mają skórę czekoladową inni truskawkową, a jeszcze inni, tak jak my waniliową” – Julka R.., lat 5 (z broszury „Dzieciaki o uchodźcach” wydanej przez przedszkole Lauder-Morasha). Metro Warszawskie pragnie uczcić, przypadający 20 czerwca, Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przygotowano na tę okoliczność kilka przedsięwzięć, które mają zwrócić uwagę warszawiaków na problem uchodźstwa.

Więcej...

ISO 9001:2001 dla Metra Warszawskiego

W środę 15 czerwca, w siedzibie Metra Warszawskiego, odbyło się uroczyste wręczenie firmie Certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością.

Więcej...

Metro w Muzeum Kolejnictwa

W Muzeum Kolejnictwa w Warszawie otwarto wystawę, która prezentuje 160 lat historii kolei na ziemiach polskich. W części poświęconej współczesności swoją ekspozycję prezentuje także Metro Warszawskie.

Więcej...

Pozwolenie na szlak B22

Wojewoda Mazowiecki wydał Metru Warszawskiemu kolejne pozwolenie na budowę. Dotyczy ono szlaku B22 łączącego planowane stacje Bielany i Wawrzyszew.

Więcej...

Ostrzeżenia na stacjach i w pociągach metra

Na wszystkich stacjach metra rozmieszczone zostały piktogramy ostrzegające przed upadkami ze schodów. Na wagonach umieszczane są naklejki ostrzegające przed wpadnięciem w szczelinę między peronem a wagonem metra.

Więcej...

Ostatni Metropolis od dziś w eksploatacji

Dzisiaj na linię metra wyjechał osiemnasty pociąg serii Metropolis. Pociąg o numerze 33 jest ostatnim z zamówionych składów wyprodukowanych dla Metra Warszawskiego w chorzowskich zakładach Alstom Konstal.

Więcej...

Metro na Pikniku Naukowym Radia Bis

Przez namiot Metra Warszawskiego przewinęło się tysiące osób. Największe zainteresowanie wzbudzały projekty bielańskiego odcinka podziemnej kolejki.

Więcej...