Bądź bezpieczny w mieście

Festyn Rodzinny „Bądź bezpieczny w mieście” zgromadził na Polu Mokotowskim setki warszawiaków. Wzięło w nim udział również Metro Warszawskie.

Więcej...

Seminarium "Zmechanizowane metody budowy tuneli"

W dniu 5.09.2005 r. w PKiN w Warszawie odbyło się międzynarodowe seminarium "Zmechanizowane metody budowy tuneli" zorganizowane przez ITA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Budownictwa Tunelowego), Polski Komitet Geotechniki i Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Więcej...

Ulica Słowackiego oddana do użytku

W nocy z piątku na sobotę została oddana do użytku ulica Słowackiego. Jej odtworzenie było częścią inwestycji budowy stacji metra Plac Wilsona.

Więcej...

Pociąg do tanga

Wystawa w galerii „pociąg do sztuki" na stacji metra „Wilanowska" otworzyła Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego w Warszawie.

Więcej...

Wagony do remontu

Pierwsze dwa pudła wagonów metra produkcji rosyjskiej trafiły do remontu. Wrócą do eksploatacji pod koniec sierpnia. To pierwsza partia z 39 wagonów, jakie wyremontuje zwycięzca przetargu, bydgoska PESA.

Więcej...

"Znaki pamięci - Srebrenica"

To tytuł wystawy fotograficznej Jerzego Gumowskiego, którą można oglądać od 11 lipca na stacji metra Świętokrzyska. Wystawa powstała przy współpracy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, studentów z Grupy Wirydarz, skupionej wokół fundacji oraz autorów programu „pociąg do sztuki”.

Więcej...

Waza czyli Beti

Suczka o imieniu Waza, nazywana przez swojego opiekuna Beti, to nowy pracownik Służby Ochrony Metra. Beti to labrador, ważący obecnie około 35 kg, urodzony 1 lipca 2003 roku. Nie jest to zwykły pies patrolowy, jak jej starsi koledzy pracujący w metrze.

Więcej...

Na ratunek samochodem po szynach

Metro Warszawskie wprowadza do służby samochód ratownictwa technicznego Mercedes Benz–Unimog U400 - pojazd, który może poruszać się zarówno po drogach jak i po szynach.

Więcej...

Kolejne spotkanie z mieszkańcami Bielan

W siedzibie Urzędu Dzielnicy Bielany Miasta st. Warszawy, odbyło się wczoraj spotkanie dla mieszkańców dzielnicy na temat dokończenia pierwszej linii metra.

Więcej...

Baśnie na stacji metra

W galerii „pociąg do sztuki”, na stacji Wilanowska, otwarta została wystawa, która zabierze podróżnych w barwną podróż przez mity, legendy, podania i baśnie.Wystawa „Pociąg do legend Europy” jest zwieńczeniem projektu wymiany kulturalnej „Wędrówka w XXI wiek przez mity, podania, legendy i baśnie”, finansowanego z funduszu unijnego Socrates. Projekt realizowany jest Polsce, Bułgarii, na Litwie oraz Cyprze. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 34 z Radomia.

Więcej...