Trwają badania budynków

Ze względu na napływające informacje o drganiach budynków odczuwalnych w rejonie szlaku B18, Metro Warszawskie podjęło decyzję o poszerzeniu planowanego zakresu porealizacyjnych badań oddziaływania eksploatacji metra na budynki.

Więcej...

Stacja Pl. Wilsona otwarta!

W czwartek, 7 kwietnia, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie stacji metra Plac Wilsona. W związku z tym, decyzją Prezydenta m.st. Warszawy, stacja zostaje włączona do ruchu pasażerskiego w piątek 8 kwietnia, o godz. 5:08.

Więcej...

10 lat metra w Warszawie

W czwartek, 7 kwietnia dokładnie o 14.30, minęło równo dziesięć lat od uruchomienia I linii metra w Warszawie.

Więcej...

Wyniki przeprowadzonej ankiety

Między 14 a 20 marca Ośrodek Konsultacji i Dialogu Społecznego m.st. Warszawy przeprowadził badanie zadowolenia pasażerów z usług świadczonych przez Metro Warszawskie.

Więcej...

Pozwolenie na budowę stacji Marymont

Generalny wykonawca stacji Marymont, firma Warbud, uzyskała pozwolenie na budowę stacji. Prace rozpoczną się w ciągu kilku dni.

Więcej...

Nowe wyjście ze stacji Stokłosy

Dzisiaj w samo południe władze Metra Warszawskiego i firmy Włodarzewska S.A. oficjalnie otworzyły nowe wyjście ze stacji metra Stokłosy. Jest to pierwsza w historii inwestycja w infrastrukturze warszawskiego metra sfinansowana przez prywatną firmę.

Więcej...

Badanie jakości usług metra

Metro prowadzi akcję pomiaru zadowolenia swoich pasażerów z jakości świadczonych usług.

Więcej...

Metro Warszawskie odmówiło odebrania od wykonawcy robót na stacji Pl. Wilsona

Komisja Metra Warszawskiego, powołana do odbioru częściowego robót wewnętrznych na stacji A-18 Plac Wilsona, zdecydowała dzisiaj o ODMOWIE ODEBRANIA inwestycji od generalnego wykonawcy, firmy Hydrobudowa - 6.

Więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

W pracowni prof. Mirosława Duchowskiego z Akademii Sztuk Pięknych, rozstrzygnięty został konkurs na koncepcję plastycznego zagospodarowania ściany niecki przy wejściu do stacji Centrum.

Więcej...

Ostatnie prace na stacji Plac Wilsona

Pod ziemią trwają ostatnie prace wykończeniowe. Perony uzyskały już swój ostateczny wygląd. Zamontowano ławki dla podróżnych, wiszą już tablice informacyjne. Najbardziej charakterystyczny element wystroju stacji - ogromna kopuła, ma już zainstalowane oświetlenie. O różnych porach dnia rozlewa się po niej zielone, niebieskie bądź czerwone światło. Działa już dyspozytornia, pracuje system monitorowania, stacja energetyczna, włączone są czujki dymu.

Więcej...