Polska pomoc w obiektywie

"Polska pomoc w obiektywie" to najnowsza wystawa w galerii "pociąg do sztuki" na Stacji Metro Świętokrzyska.

Więcej...

Za ile przyjedzie pociąg? Nowy system informacyjny na stacjach.

Metro Warszawskie zakończyło prace nad, oczekiwanym przez pasażerów, nowym systemem umożliwiającym wskazywanie, między innymi, czasu pozostającego do przyjazdu kolejnego pociągu.

Więcej...

Fundusze unijne na metro

Wczoraj na terenie budowy stacji A20 Słodowiec odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Jarosława Kaczyńskiego, minister rozwoju regionalnego Grażyny Gęsickiej i pełniącego funkcję Prezydenta Warszawy Kazimierza Marcinkiewicza.

Więcej...

Wszystkie pociągi po sześć wagonów

Dzisiaj Metro Warszawskie podpisało zapowiadaną od grudnia umowę na zakup 16 fabrycznie nowych wagonów pośrednich (bez kabiny maszynisty) i rozbudowę, tzn. uzupełnienie do sześciu wagonów, obecnie eksploatowanych, czterowagonowych składów serii "81" produkcji rosyjskiej; oraz wprowadzenie ich do eksploatacji.

Więcej...

Nowa wystawa na Wilanowskiej

"Nie mów mi, czego nie mogę zrobić" to najnowsza ekspozycja, jaką można obejrzeć w galerii "pociąg do sztuki" na stacji metra Wilanowska. Jej pomysłodawcą jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Wystawa ma zachęcić do korzystania ze wsparcia jakie oferują programy unijne oraz pokazać różnorodność działań, które zostały już podjęte przez beneficjentów FRSE.

Więcej...

Kolejnych 16 wagonów

Metro Warszawskie rozstrzygnęło przetarg i zaprosiło do podpisania umowy wykonawcę kontraktu na zakup 16 fabrycznie nowych wagonów pośrednich (bez kabiny maszynisty) i rozbudowę, tzn. uzupełnienie do sześciu wagonów, obecnie eksploatowanych, czterowagonowych składów serii „81” produkcji rosyjskiej; oraz wprowadzenie ich do eksploatacji.

Więcej...

Przyłączanie stacji Marymont - stacja Pl. Wilsona wyłączona z ruchu

Metro Warszawskie informuje, że od godz. 00:40 w dniu 7 października do godz. 4:00 w dniu 9 października br. będą prowadzone prace związane z przyłączeniem systemów i urządzeń w tunelach łączących stację Plac Wilsona ze stacją Marymont. Przyłączenie to dotyczy między innymi sieci trakcyjnej, sterowania ruchem pociągów, radiołączności itd. Prace te spowodują wyłączenie w tych dniach stacji Plac Wilsona z ruchu pasażerskiego. Wykonanie ich jest niezbędne, aby stacja Marymont mogła być oddana do eksploatacji do 15 grudnia br.

Więcej...

Seminarium ITA

Wczoraj w hotelu Sheraton w Warszawie odbyło się międzynarodowe seminarium "Bezpieczeństwo przeciwpożarowe w tunelach samochodowych, kolejowych i metra" zorganizowane przez ITA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Budownictwa Tunelowego), Podkomitet Budownictwa Podziemnego i Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Więcej...

Dzień Otwarty STP Kabaty

Zwiedzanie Stacji Techniczno - Postojowej "Kabaty" było, jak co roku, jedną z największych atrakcji Dni Transportu Publicznego.

Więcej...

Dzień Otwarty STP Kabaty!!!

Jak co roku, w ramach Dni Transportu Publicznego, Metro Warszawskie organizuje Dzień Otwarty STP Kabaty. Zapraszamy do zwiedzania Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty w najbliższą sobotę 23 września. Liczba wejściówek ograniczona.

Więcej...