Stacja Marymont odebrana od wykonawcy

Dzisiaj komisja Metra Warszawskiego podpisała protokół odbioru końcowego stacji Marymont. W poniedziałek, 11 grudnia został podpisany protokół odbioru końcowego tunelu szlakowego B19. Tym samym zakończony został kontrakt z firmą Warbud S.A., generalnym wykonawcą obiektu.

Więcej...

Służby metra na stacji Marymont

Od dzisiaj na stacji Marymont zaczną pracę służby eksploatacyjne Metra Warszawskiego. Pracownicy Służby Ruchu i Służby Linii zapoznają się z topografią stacji oraz wszystkimi urządzeniami i systemami w jakie wyposażona jest nowa stacja.

Więcej...

Odcinek centralny II linii - Metro otrzymało Wstępny Raport Studium Wykonalności

Dzisiaj Metro Warszawskie otrzymało "Wstępny Raport Studium Wykonalności budowy drugiej linii metra w Warszawie na odcinku Rondo Daszyńskiego - Dworzec Wileński wraz z dostawą taboru metra".

Więcej...

Próbne zadymienie stacji Marymont

Wczoraj, późnym popołudniem, na stacji Marymont przeprowadzone zostały próby skuteczności działania instalacji i urządzeń związanych z ochroną przeciwpożarową obiektu (w szczególności automatycznej instalacji oddymiającej). Wszystkie próby wypadły pozytywnie.

Więcej...

Metro Warszawskie kupuje kolejne pociągi

Zarząd Metra Warszawskiego podjął decyzję o zakupie pięciu sześciowagonowych pociągów do obsługi pierwszej linii metra. Na zaciągnięcie zobowiązania finansowego o wartości 185 milionów złotych brutto, zgodziła się w zeszłym tygodniu rada nadzorcza spółki. Zakup zostanie zrealizowany w trybie przetargu nieograniczonego, który powinien zostać ogłoszony w ciągu miesiąca.

Więcej...

Usunięto awarię systemu sterowania ruchem

Dzisiejszej nocy służby techniczne Metra Warszawskiego dokonały lokalizacji i likwidacji źródła awarii, która wczoraj spowodowała opóźnienia w ruchu pociągów. Awaria systemu sterowania ruchem pojawiła się wczoraj o godzinie 5,15 na torze pierwszym tunelu między stacjami Świętokrzyska i Ratusz. Zdarzenie to spowodowało spowolnienie czasu przejazdu pociągów na tym odcinku, a co za tym idzie spiętrzenie ruchu na całej linii, zwłaszcza w godzinach porannych.

Więcej...

Stacja Marymont zgłoszona do odbioru końcowego

Generalny wykonawca stacji Marymont - firma Warbud S.A., zgłosił dzisiaj gotowość do odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Oznacza to, że zakończył się etap budowy stacji, a rozpoczyna się faza tak zwanych próbnych rozruchów urządzeń i badania poprawności ich funkcjonowania.

Więcej...

Miss World w metrze

W galerii "pociąg do sztuki" na stacji metra Centrum, można oglądać wystawę zdjęć z pobytu w Polsce kandydatek do tytułu Miss World 2006. Wystawa potrwa do 31 grudnia.

Więcej...

Centralna dyspozytornia dla przyszłej sieci metra

Na jutro, poniedziałek 6 listopada, planowane jest podpisanie umowy na projekt i adaptację pomieszczeń na potrzeby nowej centralnej dyspozytorni warszawskiego metra. Będzie ona obsługiwała obecną linie metra oraz, docelowo, kolejne linie. Będzie wyposażona w nowoczesne urządzenia łączności, kontroli i sterowania ruchem.

Więcej...

Podpisanie umowy na opracowanie studium wykonalności dla odcinka centralnego II linii metra

Dzisiaj została podpisana umowa dotycząca opracowania "Studium wykonalności budowy drugiej linii metra w Warszawie na odcinku Rondo Daszyńskiego - Dworzec Wileński wraz z dostawą taboru metra".

Więcej...