Po feriach rusza rosyjski skład sześciowagonowy

Od 12 lutego 2007 roku Metro Warszawskie uruchomi pociąg sześciowagonowy złożony z pojazdów serii „81” (produkcji rosyjskiej). Wagony, które wydłużą skład, zostają wprowadzone do ruchu po zakończeniu obowiązkowego remont. W ciągu 19 godzin codziennego funkcjonowania metra w dni powszednie dodatkowe dwa wagony pozwolą przewieźć około 10 tysięcy pasażerów.

Więcej...

Ulotka informacyjna o ruchu wahadłowym pociągów

W ramach akcji informacyjnej prowadzonej dla wygody pasażerów, korzystających ze stacji Plac Wilsona oraz pociągu wahadłowego kursującego pomiędzy stacjami Plac Wilsona – Marymont, w najbliższych dniach dystrybuowana będzie ulotka informacyjna objaśniająca zasady funkcjonowania metra na odcinku Pl. Wilsona – Marymont.

Więcej...

Demontaż stojaków na prasę na stacjach metra

W związku z prośbą wydawcy gazety "Metro" o przesunięcie terminu demontażu pojemników na prasę znajdujących się na stacjach metra uzasadnioną potrzebą zatrudnienia profesjonalnej firmy zajmującej się takimi usługami, informujemy, że Metro Warszawskie Sp. z o.o. podjęło decyzję o przychylenie się do tej prośby wyznaczając ostateczny termin demontażu na 22 stycznia 2008 r.

Więcej...

Wahadło co 9 minut

Od jutra pociąg wahadłowy metra kursujący między stacjami Pl. Wilsona-Marymont zwiększy częstotliwość do 9 minut, czyli tylu ile wynosi czas następstwa pociągów na trasie Pl. Wilsona-Kabaty przed szczytem porannym i w godzinach wieczornych. Zmiana stała się możliwa po obserwacji wpływu "wahadła" na częstotliwość kursowania pociągów między Kabatami a Pl. Wilsona.

Więcej...

Zmiany w systemie informacji o pociągu wahadłowym

Cały czas udoskonalany jest sposób informowania pasażerów. Pociągi wahadłowe zostały dodatkowo oznakowane. Uproszczono też informację wyświetlaną na monitorach LCD. Informacje pojawiły się też w środkach komunikacji naziemnej kursujących w rejonie Marymontu i Pl. Wilsona. W najbliższym czasie, na zewnątrz stacji Marymont, zostaną zainstalowane dodatkowe monitory LCD, które będą odliczały czas do odjazdu najbliższego pociągu do stacji Pl. Wilsona. Monitory zostaną zamontowane w miejscach widocznych z przystanków tramwajowych i autobusowych, a także będą widoczne z jadących autobusów i tramwajów. W TVP3 od najbliższej środy będzie emitowany specjalny spot informacyjny, opisujący sposób korzystania z pociągu wahadłowego.

Więcej...

Pociąg wahadłowy co 12 minut

Od dzisiaj pociąg wahadłowy kursuje na trasie pomiędzy stacjami Pl.Wilsona - Marymont co 12 minut.

Więcej...

Metro Warszawskie ze świadectwami bezpieczeństwa

W ostatnich dniach grudnia 2006 r. Metro Warszawskie Sp. z. o.o. otrzymało od Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego trzy świadectwa bezpieczeństwa: • dla zarządcy infrastruktury kolejowej • dla przewoźnika kolejowego • dla użytkownika bocznicy kolejowej. Uzyskanie tych świadectw jest wynikiem pozytywnej weryfikacji działalności Metra Warszawskiego ,opierającej się na przepisach Ustawy o Transporcie Kolejowym.

Więcej...

Stacja Marymont otwarta!

Dzisiaj rano Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie stacji metra Marymont. W związku z tym, decyzją Prezydenta m.st. Warszawy, stacja zostaje włączona do ruchu pasażerskiego dzisiaj o godzinie 15. Jak korzystać z ruchu wahadłowego na odcinku Pl.Wilsona - Marymont Dla wygody pasażerów korzystających z pociągu wahadłowego, kursującego na trasie pomiędzy stacjami Pl.Wilsona - Marymont, uruchomiony został NOWY SYSTEM INFORMACYJNY. Na monitorach LCD, zamontowanych m.in. na peronach, wskazywany jest kierunek jazdy kolejnego pociągu i czas pozostający do jego odjazdu. Dodatkowo pociąg wahadłowy, zabierający pasażerów ze stacji Pl. Wilsona (z peronu w kierunku Kabat) posiada na szybach wagonów specjalne tablice z informacją o trasie przejazdu. Pociąg wahadłowy podstawiany jest na stacje co 15 minut.

Więcej...

Metrem do domu w Nowy Rok

W noc z 31 grudnia na 1 stycznia pociągi metra będą kursować co 15 minut w godzinach od 00 do 5. Poza tymi godzinami kursowanie będzie odbywać się zgodnie z rozkładem jazdy.

Więcej...

Ogłoszono przetarg na zakup 5 pociągów

Metro Warszawskie Sp. z o.o. ogłosiło przetarg nieograniczony na dostawę trzydziestu wagonów metra, w tym dziesięciu wagonów z kabiną maszynisty i dwudziestu wagonów pośrednich, zestawionych w pięć sześciowagonowych pojazdów trakcyjnych metra. Zamówienie dotyczy również dostawy, na okres gwarancji, kompletu części zamiennych podlegających obligatoryjnym wymianom oraz zużywających się szybko.

Więcej...