Zmiana rozkładu jazdy pociągów metra

Metro Warszawskie Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w okresie od dnia 23 sierpnia 2013 r. (piątek) do 1 września 2013 r. pociągi metra kursować będą według zmienionego rozkładu jazdy, ze szczegółami którego można zapoznać się TUTAJ.

Więcej...

Wyniki badań zadowolenia pasażerów warszawskiego metra

Metro Warszawskie Sp. z o.o. po raz kolejny zleciło firmie zewnętrznej przeprowadzenie badań dotyczących zadowolenia pasażerów korzystających ze stołecznego metra. Badanie przeprowadzono na próbie 1506 respondentów,
w dniach od 9 do 15 czerwca 2013 roku, na każdej z 21 stacji metra w godzinach jego kursowania. Celem badania było między innymi poznanie opinii pasażerów korzystających z warszawskiego metra, na temat jakości naszej pracy oraz oferowanych usług.

W 2013 roku Metro Warszawskie  Sp. z o.o. utrzymuje bardzo dobrą opinię wśród pasażerów. Ogólna ocena usług świadczonych przez naszą Spółkę to blisko 94% zadowolonych respondentów. W badaniu ocenie podlegały takie aspekty dotyczące funkcjonowania metra jak: bezpieczeństwo, komfort podróży, częstotliwość i punktualność kursowania, poziom jakości pracy osób związanych z obsługą pasażerów oraz infrastruktura na stacjach metra.

Najistotniejszą zmianą w stosunku do poprzednich edycji badania jest znaczący wzrost pozytywnej oceny udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Pasażerów zapytano również o ulubioną stację warszawskiego metra. Jest to swoisty plebiscyt, prowadzony od 2005 roku. W dziewiątej edycji badania na trzecim miejscu uplasowała się stacja Wilanowska, miejsce drugie zajęła stacja Stare Bielany, a zwycięzcą konkursu kolejny rok z rzędu została stacja Plac Wilsona.

 

Wyniki badań można pobrać TUTAJ (PDF, 6,78 MB)

Więcej...

Prace przy odtwarzaniu jezdni Ronda ONZ

Metro Warszawskie i AGP Polska informują, że w czwartek 11 lipca rozpoczęło się układanie warstw asfaltu na wschodniej jezdni Ronda ONZ. Po zakończeniu układania asfaltu, w poniedziałek 15 lipca od godzin porannych, nastąpi przywrócenie ruchu samochodów wokół Ronda na jezdni wschodniej w osi południe- północ. Tym samym zostanie przywrócony docelowy układ ruchu na jezdni wschodniej.

Jednocześnie umożliwi to Tramwajom Warszawskim rozpoczęcie prac przy przywracaniu docelowego układu torowego i sieci trakcyjnej na Rondzie ONZ.

Więcej...

Budowa odcinka centralnego II linii metra: stacje Centrum i Świętokrzyska zamknięte

pliki/dm/ban3.gif

W związku z kolejnym etapem prac przy budowie II linii metra i koniecznością wprowadzenia ograniczeń na linii pierwszej od dnia 29.06.2013 r. stacje metra Centrum i Świętokrzyska są wyłączone z ruchu.

Pociągi metra kursują na odcinkach:

  ♦ KABATY – POLITECHNIKA
  ♦ RATUSZ ARSENAŁ – MŁOCINY.

    

   ZMIANA ROZKŁADU JAZDY POCIĄGÓW METRA

   Jednocześnie Metro Warszawskie Sp. z o.o. informuje, że od dnia 29 czerwca 2013 r. pociągi metra kursują zgodnie ze zmienionym rozkładem jazdy. Szczegóły poniżej.

    ♦ Kabaty – Politechnika (pobierz)
    ♦ Ratusz Arsenał – Młociny (pobierz)

     

    KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA

    W okresie obowiązywania zmian funkcjonuje komunikacja zastępcza:

    • tramwajowa 74 i 75. Linia tramwajowa 75 realizować będzie kursy nocne do ok. 3:00 w piątek oraz w sobotę.
    • autobusowa - linia Z-1.

    Dodatkowo informujemy, że punkty handlowe na stacjach Centrum i Świętokrzyska będą dostępne przez cały czas zamknięcia stacji.

    Więcej...

    29.06 - 30.08 WAKACYJNE ZAMKNIĘCIE STACJI CENTRUM i ŚWIĘTOKRZYSKA

    pliki/dm/Lacznik.jpg

     

    pliki/dm/Zwrotnica.jpg

    Więcej...

    Krystyna i Elisabetta przejdą pod dnem Wisły

    W dniu jutrzejszym (20.06) około godziny 17.00 tarcza drążąca TBM Krystyna rozpocznie drążenie tunelu między budowanymi stacjami C14 (Stadion Narodowy) a C13 (Centrum Nauki Kopernik), przechodząc pod dnem Wisły. Długość odcinka wynosi ok. 930 metrów. Około dwa tygodnie po niej, ruszy druga z tarcz - Elisabetta. Planowany czas ukończenia połączenia tuneli pomiędzy stacjami C14 (Stadion Narodowy) i C13 (Centrum Nauki Kopernik) to przełom sierpnia i września.

    pliki/dm/Tarcze pod Wisla.jpg

    Więcej...

    Badanie opinii pasażerów

    Uprzejmie informujemy, że w dniach od 09 do 15 czerwca 2013 roku firma badawcza przeprowadzi na stacjach metra ankiety dotyczące zadowolenia pasażerów korzystających z usług podziemnej kolejki. Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu i udzielenie wywiadu ankieterowi.

    Więcej...

    II linia metra: Zadania realizowane w najbliższym czasie

    Przedstawiamy informacje o pracach przy budowie centralnego odcinka II linii metra, które realizowane będą w najbliższym okresie:

    - Połączenie torowe linii I z linią II

    - Połączenie dla pasażerów pomiędzy I a II linią

    - Przejście tarczy drążącej ANNA pod tunelami I linii metra

    - Drążenie tunelu II linii metra na Pradze

     

    Więcej informacji w załączonym pliku PDF: TUTAJ

    Więcej...

    Metro Warszawskie uczestnikiem III edycji imprezy varsavianistycznej „Okno na Warszawę”

    pliki/aktualnosci/2013/onw2013-1.jpgW sobotę, 11 maja bieżącego roku odbyła się III edycja „Okna na Warszawę”, wydarzenia, którego celem było promowanie najciekawszych osób i instytucji związanych z naszym miastem. Po raz pierwszy w tym interesującymi wydarzeniu uczestniczyło Metro Warszawskie. 

    Więcej...

    Postępy drążenia tarczy Marii pod tunelami I linii metra

    Poniedziałek - godzina 12.00 - tarcza Maria wydrążyła 0,5m w betonowej kurtynie budowanej stacji C11 (Świętokrzyska).  

    Poniedziałek - godzina 09.00 - tarcza Maria przebiła się przez wschodnią ścianę budowanej stacji C11 (Świętokrzyska). Do pokonania pozostał jej jedynie tzw. „ślepy tunel” czyli specjalnie przygotowana betonowa kurtyna o długości 15 metrów.

    Niedziela – godzina 21.00 - czoło tarczy Maria dotarło w rejon zachodniej ściany przyszłej stacji C11 Świętokrzyska, a jej korpus znajduje się pod tunelem wschodnim I linii.

     W nocy z soboty na niedzielę tarcza Maria przeszła w całości pod tunelem zachodnim I linii. W trakcie prac w rejonie tunelu urządzenia pomiarowe zarejestrowały przemieszczenia tunelu o amplitudzie 2,5 milimetra. Drgania te nie zagroziły bezpieczeństwu tunelu.

    Więcej...