Krety wyszły z ziemi

Ponad 9 km tuneli centralnego odcinka II linii metra wydrążyły tarcze TBM. Tę, która zakończyła pracę w końcu listopada, w niedzielę 15 grudnia warszawiacy będą mogli zobaczyć na budowie stacji Centrum Nauki Kopernik.

Więcej...

Metro Warszawskie patronem XXII Targów Książki Historycznej 28 listopada 1 grudnia 2013

Metro Warszawskie Sp. z o.o. zostało Patronem XXII Targów Książki Historycznej. Targi Książki Historycznej to cykliczna impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym i niekomercyjnym, organizowana przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundację Historia i Kultura. Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Od trzech lat Targi odbywają się w nowej siedzibie - w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Wstęp na Targi i wszystkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

Link do strony internetowej Porozumienia Wydawców Książki Historycznej

Więcej...

Komisja Powypadkowa Metra rozpoczęła działania

W związku ze zdarzeniem, jakie miało miejsce w dniu 17.11.2013 r. na stacji metra Politechnika, Metro Warszawskie Sp. z o.o. informuje, że swoje działanie rozpoczęła stała Komisja Powypadkowa Metra, badająca okoliczności i przyczyny wypadków w Metrze.

W skład komisji wchodzą specjaliści z Metra Warszawskiego, m.in. Szef Służby Infrastruktury, Szef Służby Ruchu, Szef Służby Taboru, Kierownik Działu Przeglądów, Kierownik Działu Elektrotrakcyjnego.

Metro Warszawskie Sp. z o.o. powołało także ekspertów:

- Prof. dr hab. inż. Andrzeja Chudzikiewicza – Kierownika Zakładu na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej

- Prof. nzw. dr hab. inż. Adama Szeląga – Dyrektora Instytutu Maszyn Elektrycznych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Więcej...

Metro Warszawskie Sp. z o. o. obecne na Targach Infrastruktura 2013

pliki/aktualnosci/2013/infra2-.jpgW dniach 22 – 24 października 2013 roku Metro Warszawskie po raz kolejny wzięło udział w Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem INFRASTRUKTURA 2013. W bieżącej, XI edycji targów, które odbyły się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie, wzięło udział kilkadziesiąt firm, instytucji i organizacji z Polski i zagranicy. Podczas wydarzenia Metro Warszawskie zorganizowało punkt informacyjno-konsultacyjny, na którym zaprezentowało inwestycję budowy II linii metra.

Więcej...

Kolejny dzień otwarty na budowie centralnego odcinka II linii metra za nami

W niedzielę, 6 października br. mieszkańcy Warszawy już po raz drugi mieli możliwość zwiedzenia dwóch stacji centralnego odcinka II linii metra. Place budowy przy Rondzie ONZ i Stadionie Narodowym były dostępne dla zwiedzających. Podobnie jak podczas pierwszej edycji Dni Otwartych, inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Od godz. 9.00 do 19.00 stacje odwiedziło blisko 600 sympatyków metra.
Słoneczny, jesienny dzień, a nade wszystko możliwość zobaczenia tego, co zazwyczaj bywa niedostępne, przyciągnęła również tych, którym nie udało się wcześniej zarejestrować. Wytrwali mogli dołączyć do grup zwiedzających i zrobić pamiątkowe zdjęcia. 

Więcej...

Dzień otwarty na budowie II linii metra – rejestracja zakończona

Zakończyła się już rejestracja uczestników zwiedzania stacji Rondo ONZ i Stadion Narodowy w ramach dnia otwartego na placach budowy centralnego odcinka II linii metra. Wszystkim, którzy przesłali swoje zgłoszenie serdecznie dziękujemy.

Do pierwszych 600 osób, które poprawnie wypełniły formularz zgłoszeniowy i przesłały go do Metra Warszawskiego Sp. z o.o. przesłane zostaną drogą elektroniczną na adres mailowy wskazany przez zgłaszającego, imienne zaproszenie z godziną rozpoczęcia zwiedzania, najpóźniej do dnia 4 października 2013 r. do godz. 9.00. Wstęp na jeden z placów budowy będzie możliwy jedynie dla osób posiadających zaproszenie. Osoby, które otrzymają zaproszenie prosimy o zapoznanie się z treścią Regulaminu pobytu gości na terenie budowy oraz Oświadczeniem.

Więcej...

Dni Transportu Publicznego z Metrem Warszawskim

pliki/aktualnosci/2013/DTP_2013_13.jpgKolejny raz Metro Warszawskie współorganizowało i uczestniczyło w obchodach Dni Transportu Publicznego, które obyły się 21 i 22 września w Warszawie. Dni Transportu Publicznego to cykliczne wydarzenie organizowane przez spółki związane z komunikacją miejską, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród sympatyków transportu publicznego. Tegoroczne święto transportu publicznego rozpoczęło się w dniu 21 września bieżącego roku plenerową imprezą rodzinną zorganizowaną na terenie zajezdni tramwajowej i autobusowej przy ulicy Woronicza w Warszawie. Od godziny 10.00 do 16.00 na wszystkich miłośników komunikacji miejskiej czekały niezapomniane atrakcje, w tym te przygotowane przez Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Więcej...

Światowy start kampanii „Rozwijaj się z transportem publicznym”

Rozpoczęła się światowa kampania „Rozwijaj się z transportem publicznym”. Przez cały tydzień trwania kampanii, miasta na całym świecie będą wspólnie promować transport publiczny, jego korzyści oraz pozytywny wpływ komunikacji miejskiej na rozwój zielonych, przyjaznych oraz zrównoważonych miast i regionów.  

Więcej...

Informacja dotycząca sprawy płatności dla firmy sprzątającej

W związku z publikacjami dotyczącymi płatności dla firmy sprzątającej, Metro Warszawskie Sp. z o.o. informuje, że opisywany w mediach przebieg procedury związany z zapłatą jest niezgodny ze stanem faktycznym.

Ze względu na to, że Metro Warszawskie Sp. z o.o. skierowało zawiadomienie do prokuratury, nie możemy udzielać informacji na temat tej sprawy.

Więcej...

Zmiana rozkładu jazdy pociągów metra

Informujemy, że z dniem 2 września 2013 r. ulega zmianie rozkład jazdy pociągów metra. Wraz ze zmianą rozkładu jazdy wraca częstość kursowania pociągów sprzed okresu wakacyjnego. Szczegóły TUTAJ.

Więcej...