Dzień otwarty na budowie centralnego odcinka II linii metra

W niedzielę, 30 marca bieżącego roku mieszkańcy Warszawy  mieli okazję obejrzeć budowaną stację centralnego odcinka II linii metra  - Rondo Daszyńskiego.
Trzecia edycja Dni Otwartych na budowie metra spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Od godz. 9.00 do 19.00 stację Rondo Daszyńskiego odwiedziło blisko 300 sympatyków. Podczas godzinnej wycieczki 30 osobowe grupy zwiedzających pod opieką wykwalifikowanych przewodników miały okazję zobaczyć miejsca, które już niedługo dostępne będą tylko i wyłącznie pracownikom stacji, to jest: podstację trakcyjno-energetyczna, wentylatornię stacyjną czy tory odstawcze. Niewątpliwą atrakcją był również spacer podziemnymi korytarzami czy wejście na peron nowej stacji.  Wszyscy, którzy odwiedzili nas na budowie, mogli uwiecznić na pamiątkowych zdjęciach każdy etap wycieczki. Wraz z Warszawiakami, w jednej z organizowanych wycieczek uczestniczyła Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz – Waltz.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę marca, spotkali się z nami na stacji Rondo Daszyńskiego. 

Więcej...

Piąta edycja „Konkursu Mazowiecki Miesiąc Integracji” 2014

Galeria „pociąg do sztuki” i Metro Warszawskie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji  konkursu.
Szukamy najzdolniejszych i niepowtarzalnych artystów niepełnosprawnych oraz prężnie działających placówek organizujących zajęcia plastyczne dla osób niepełnosprawnych. Więcej informacji >>>>

Więcej...

Dzień otwarty na budowie II linii metra – rejestracja zakończona

Zakończyła się już rejestracja uczestników zwiedzania stacji Rondo Daszyńskiego w ramach Dni Otwartych na stacjach centralnego odcinka II linii metra. Zwiedzanie stacji spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.
Wszystkim, którzy nadesłali swoje zgłoszenie serdecznie dziękujemy.

Więcej...

Puchary Krecika 2014 rozdane!

pliki/aktualnosci/2014/zawody2100.jpgW dniu 8 marca na terenie Całorocznego Stoku Narciarskiego Szczęśliwice w Warszawie odbyła się I Edycja Zawodów o Puchar Krecika - rodzinna impreza sportowa organizowana przez Spółkę Metro Warszawskie, Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Warszawski Klub Narciarski.

Więcej...

Sprawozdanie z przebiegu prac Komisji Powypadkowej Metra Warszawskiego

Zamieszczamy treść sprawozdania Przewodniczącego Komisji Powypadkowej Metra Warszawskiego z przebiegu prac komisji: Sprawozdanie PDF (116kb)

Więcej...

Instrukcja postępowania w sytuacjach kryzysowych

We współpracy z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta St. Warszawy oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej opracowaliśmy dla Państwa "Instrukcję postępowania w sytuacjach kryzysowych". Można się z nią zapoznać TUTAJ

Więcej...

Spotkanie z tarczą "Maria"

W niedzielę, 15 grudnia bieżącego roku zaprezentowaliśmy mieszkańcom Warszawy tarczę TBM "Maria", która jako ostatnia zakończyła drążenie tunelu centralnego odcinka II linii metra.

Tę, ważącą ponad 600 ton maszynę, sympatycy metra mogli obejrzeć na budowie stacji C13 Centrum Nauki Kopernik. - W tunelach i na stacjach trwają prace montażowe urządzeń i instalacji, gotowych jest ponad 2,7 km torowiska podziemnej kolejki. – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy -Centralny odcinek będzie kręgosłupem całej II linii metra – trwa projektowanie jego przedłużenia po 3 stacje w kierunku Targówka i Bemowa.

Więcej...

Informacja na temat awaryjności metra

Na pierwszej linii eksploatowane jest ponad 81 kilometrów pojedynczego toru, z tego na 49 kilometrach odbywa się przewóz pasażerów. Torowisko warszawskiego metra to także 159 rozjazdów.

Sterowanie ruchem odbywa się za pośrednictwem 139 sygnalizatorów.

Każdego dnia pociągi metra przejeżdżają ponad 13 tysięcy kilometrów czyli 290 razy pokonują trasę Kabaty – Młociny i z powrotem.

W związku z porannymi utrudnieniami dla pasażerów, Metro Warszawskie informuje, że przeciętna roczna liczba zdarzeń powodujących utrudnienia dla pasażerów w metrze w ostatnich latach wynosiła 8-10 awarii. Także w roku bieżącym liczba awarii do dnia dzisiejszego pozostaje na identycznym poziomie. Informacje szczegółowe publikowane są w raportach rocznych, dostępnych m.in. na naszej stronie internetowej. (http://metro.waw.pl/wydawnictwa.html).

Zdajemy sobie sprawę, że każde zakłócenie w ruchu metra jest dla naszych pasażerów dolegliwe. W każdej sytuacji awaryjnej, zakłóceń w ruchu, staramy się bezzwłocznie reagować. Dzisiejsza usterka ujawniła się już po porannym wznowieniu ruchu. Zarówno maszynista pociągu na stacji Politechnika, jak i dyspozytor metra otrzymywali sygnał wskazujący na to, że w tunelu przed stacją Pole Mokotowskie znajduje się inny pociąg. W tej sytuacji dalsza podróż była możliwa dopiero po upewnieniu się, że tak naprawdę tunel jest pusty.

Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo pasażerów. Każdy sygnał o nieprawidłowym działaniu jakiegokolwiek urządzenia musi być sprawdzony. Przejezdność tunelu musi być potwierdzona. Dzisiejszą usterkę usunęliśmy natychmiast po zakończeniu szczytu przewozowego. Zajęło to niecałą godzinę.

Bezpośrednio po zakończeniu usuwania awarii, odcinkiem od stacji Politechnika do stacji Wilanowska musiał przejechać pociąg techniczny, sprawdzający działanie urządzeń. Jest to procedura standardowa, podobnie jak to, że każdego dnia, o godzinie 4 przed rozpoczęciem kursowania pociągów z pasażerami, całą linię przejeżdżają pociągi techniczne i dopiero po takim przejeździe wznawiany jest ruch pasażerski. Niestety, mimo codziennych kontroli dokonywanych w przerwie nocnej, czasami i w metrze niektóre urządzenia ulegają awarii.

Więcej...

Metro Warszawskie Perłą Polskiej Gospodarki

Uprzejmie informujemy, iż Metro Warszawskie Sp. z o.o. po raz kolejny otrzymało tytuł „Perła Polskiej Gospodarki” w XI edycji rankingu polskich przedsiębiorstw „za konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce”.

Więcej...

Krety wyszły z ziemi

Ponad 9 km tuneli centralnego odcinka II linii metra wydrążyły tarcze TBM. Tę, która zakończyła pracę w końcu listopada, w niedzielę 15 grudnia warszawiacy będą mogli zobaczyć na budowie stacji Centrum Nauki Kopernik.

Więcej...