Sprostowanie do materiału portalu Fakt24 pt. "Na co metro wydało 177 mln z publicznej kasy?"

W materiale filmowym portalu Fakt24 pt. „Na co metro wydało 177 mln z publicznej kasy?” autorstwa Krzysztofa Plony podane zostały nieprawdziwe i nierzetelnie przedstawione informacje dotyczące centralnego odcinka II linii metra. W związku z tym zamieszczamy sprostowanie skierowane do redaktora naczelnego Fakt.

Treść całego sprostowania (plik PDF)

Więcej...

Metro Warszawskie patronem XXIV Targów Książki Historycznej 26 - 29 listopada 2015 roku

Metro Warszawskie Sp. z o.o. kolejny raz zostało Patronem XXIV Targów Książki Historycznej. Targi Książki Historycznej to cykliczna impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym i niekomercyjnym, organizowana przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundację Historia i Kultura. Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Od kilku lat Targi odbywają się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Wstęp na Targi i wszystkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

Link do strony internetowej Porozumienia Wydawców Książki Historycznej

Więcej...

Ćwiczenia „Patrol – 15”

W nocy z 18 na 19 listopada na stacji metra Warszawa Stadion Narodowy nastąpi symulacja skażenia w wyniku ataku terrorystycznego. Służby Ratunkowe i Wojsko będą musiały zapanować nad sytuacją. W realizację tego scenariusza zaangażowanych zostało aż 80 statystów.

Więcej...

METRO WARSZAWSKIE PARTNEREM WYSTAWY PRAC WOJCIECHA FANGORA

Metro Warszawskie zostało partnerem strategicznym organizowanej przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków retrospektywnej wystawy Wojciecha Fangora, malarza, grafika, plakacisty, rzeźbiarza, twórcy ścian zatorowych z nazwami stacji II linii warszawskiego metra. Wystawa Wojciecha Fangora odbędzie się w dniach 06 listopada  – 15 grudnia 2015 r.  w Galerii DAP w Domu Artysty Plastyka przy ul. Mazowieckiej 11a, w Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków.

Więcej...

Wybór najkorzystniejszej oferty na rozbudowę odcinka centralnego II linii metra

W czwartek 29 października 2015 roku Zarząd Metra Warszawskiego Sp. z o.o., działając na podstawie umowy na zastępstwo inwestycyjne zawartej z Miastem st. Warszawa, zatwierdził protokół z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na rozbudowę odcinka centralnego II linii metra oraz dokonał zatwierdzenia wyboru najkorzystniejszej oferty.
Rozbudowa obejmuje realizację odcinka zachodniego od szlaku za stacją C9 Rondo Daszyńskiego do torów odstawczych za stacją C6 Księcia Janusza oraz realizację odcinka wschodniego-północnego od szlaku za stacją C15 Dworzec Wileński do torów odstawczych za stacją C18 Targówek II. Łączna długość dwóch realizowanych odcinków to ok. 6 km.

Więcej...

Sprostowanie do artykułu dziennika Fakt pt. "Druga linia metra to fuszerka"

W publikacji pt. "Druga linia metra to fuszerka" autorstwa Bartłomieja Figaja i Krzysztofa Plony podane zostały nieprawdziwe i nierzetelne informacje dotyczące centralnego odcinka II linii metra. W związku z tym zamieszczamy sprostowanie, przesłane w dniu dzisiejszym do redaktora naczelnego dziennika Fakt.

Więcej...

Dzień Integracji w Metrze

22 października, w ramach akcji „Integracja w Metrze”, na stację metra Świętokrzyska przeniosło się Warszawskie Centrum Integracja. W specjalnie przygotowanym na tę okazję pomieszczeniu na antresoli stacji, w godzinach od 8 do 17, czekali eksperci oraz doradcy, którzy udzielili porad dotyczących ulg, uprawnień, dofinansowań, rehabilitacji i pracy a pasażerom rozdano publikację „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”.
Organizatorem akcji była Fundacja Przyjaciół Integracji oraz Metro Warszawskie.

Pobierz "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością". (Plik PDF; 4,3 MB) 

Więcej...

Dni Transportu Publicznego z Metrem Warszawskim

Kolejny raz Metro Warszawskie współorganizowało i uczestniczyło w Dniach Transportu Publicznego, które obyły się 19 i 20 września w Warszawie.
Dni Transportu Publicznego to cykliczne wydarzenie organizowane przez spółki związane z komunikacją miejską, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród sympatyków transportu publicznego. Tegoroczne święto transportu publicznego pod hasłem „poczuj miętę do komunikacji” rozpoczęło się w dniu 19 września bieżącego roku plenerową imprezą rodzinną zorganizowaną na terenie zajezdni autobusowej przy ulicy Woronicza w Warszawie.

Więcej...

Metro Warszawskie Sp. z o.o. uczestniczyło w imprezie z okazji zakończenie akcji „Lato w mieście” pod hasłem „Bezpieczny powrót do szkoły”

W miniony piątek, 28 sierpnia na terenie OSiR Bemowo odbyła się impreza na zakończenie akcji „Lata w mieście” pod hasłem „Bezpieczny powrót do szkoły”. 

Więcej...

Informacja o ofertach złożonych w przetargu na budowę 3 stacji odcinka zachodniego i 3 stacji odcinka wschodniego-północnego II linii metra (3+3)

Dziś zostały otwarte oferty w przetargu na budowę przedłużenia II linii metra. Inwestor podzielił inwestycję na dwa zadania. I Zadanie obejmuje budowę pierwszego etapu odcinka zachodniego, II Zadanie, to budowa pierwszego etapu odcinka wschodniego-północnego. W każdym etapie budowane będą po 3 stacje.

Więcej...