Dni Ursynowa z Metrem Warszawskim

Na kolejnym pikniku rodzinnym zorganizowanym już po raz dwudziesty pierwszy z okazji Dni Ursynowa, nie mogło zabraknąć Metra Warszawskiego.

W sobotę, 18 czerwca „żywa” maskotka firmowa – krecik budowniczy, balony w kolorach stacji centralnego odcinka II linii metra i barwne wiatraczki zachęcały mieszkańców Ursynowa do odwiedzenia stoiska promocyjnego Spółki na Kopie Cwila. Zainteresowani mogli uzyskać informacje o rozbudowie II linii metra. Dostępne były materiały informacyjno - promocyjne, broszury oraz foldery dotyczące nowych inwestycji. Najmłodsi wzięli udział w konkursach z wiedzy o warszawskim metrze. Dzieci i dorośli mieli możliwość wygrania nagród w postaci atrakcyjnych gadżetów Spółki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja pojazdu Mercedes Benz – Unimog U400.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko bardzo dziękujemy.

Więcej...

Konsultacje projektu dokumentu "Warszawska polityka mobilności"

"Warszawska polityka mobilności" ma tworzyć warunki do sprawnego i bezpiecznego poruszania się po mieście. Dotyczy polityki przestrzennej miasta, poprawy jakości transportu zbiorowego, ruchu rowerowego i pieszego oraz edukacji transportowej. To także przekształcanie ulic i placów Warszawy w przyjazne przestrzenie publiczne.
Konsultacje trwają od 15 czerwca do 10 października 2016 r.

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.transport.um.warszawa.pl/konsultacje-projektu-dokumentu-pn-warszawska-polityka-mobilno-ci

Więcej...

Badanie opinii zadowolenia pasażerów

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 16 do 22 czerwca 2016 roku firma badawcza przeprowadzi na stacjach metra ankiety dotyczące zadowolenia pasażerów korzystających z naszych usług. Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu i udzielenie wywiadu ankieterowi.

Więcej...

Dzień Dziecka na Ursynowie z Metrem Warszawskim

Metro Warszawskie Sp. z o.o. wzięło udział w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Urząd Dzielnicy Ursynów z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się w dniu 5 czerwca 2016 roku na terenie zielonym przy Urzędzie Dzielnicy.
Odwiedzający stoisko informacyjno-promocyjne Metra Warszawskiego chętnie sięgali po materiały informacyjne, broszury i foldery dotyczące min. rozbudowy II linii metra w kierunku Woli oraz Targówka i Pragi Północ. Najmłodsi mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach z wiedzy o metrze oraz rozwiązywania zagadek i łamigłówek. Na zwycięzców czekały ciekawe nagrody. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników imprezy były pokazy umiejętności przeszkolonego psa w zakresie wykrywania zapachów ładunków wybuchowych.
Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas wydarzenia serdecznie dziękujemy.

Więcej...

Sportowy Dzień Dziecka na Woli z Metrem Warszawskim

Spółka Metro Warszawskie wzięła udział w imprezie plenerowej pn. „Sportowy Dzień Dziecka” organizowanej przez Urząd Dzielnicy Wola. Impreza odbyła się w dniu 29 maja 2016 roku na terenie Parku Sowińskiego.

Spółka Metro Warszawskie zaprezentowała swoje stoisko informacyjno – promocyjne, na którym można było uzyskać informacje na temat rozbudowy II linii metra, w szczególności o planowanej realizacji I etapu odcinków: zachodniego i  wschodniego-północnego. Wszyscy zainteresowani otrzymywali materiały informacyjne, broszury oraz foldery dotyczące inwestycji.

Na dzieci czekały firmowe słodycze, liczne konkursy i zabawy z nagrodami. Najmłodsi bardzo chętnie pozowali do zdjęć z naszą firmową maskotką krecikiem.

Bardzo nam miło, że mogliśmy sprawić wiele radości naszym najmłodszym pasażerom. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko.

Więcej...

Noc Muzeów na STP Kabaty

W sobotę, 14 maja 2016 roku w ramach Nocy Muzeów mieszkańcy Warszawy mieli możliwość zwiedzania autobusem Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty. Wycieczki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - każdy z wjeżdżających na teren STP autobusów był pełny. Podczas przejazdu przewodnicy z Metra opowiadali o funkcjonowaniu STP Kabaty, elektrowozowni i centralnej dyspozytorni. Z autobusu można było także obejrzeć specjalnie podstawiony skład pociągu Inspiro, jak również pojazd ratownictwa technicznego Mercedes-Benz Unimog U400.
Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za tak liczne przybycie.

Więcej...

Metro Warszawskie obecne na Jarmarku Floriańskim

Spółka Metro Warszawskie wzięła udział w imprezie plenerowej pn. „Jarmark Floriański” organizowanej przez Urząd Dzielnicy Praga Północ. Impreza odbyła się w dniu 8 maja 2016 roku na terenie Parku Praskiego.

Spółka Metro Warszawskie zaprezentowała swoje stoisko informacyjno – promocyjne, na którym można było uzyskać informacje na temat rozbudowy II linii metra, w szczególności o planowanej realizacji I etapu odcinków: zachodniego i  wschodniego-północnego. Uczestnicy mogli również uzyskać informacje dotyczące zmian komunikacyjnych związanych z rozbudową metra przekazywane przez pracownika Zarządu Transportu Miejskiego. Odwiedzający stoisko metra chętnie sięgali po materiały informacyjne, broszury oraz foldery dotyczące inwestycji. Najmłodsi mieli możliwość rozwiązywania ciekawych zadań, łamigłówek związanych zarówno z I jak i II linią metra oraz wzięcia udziału w konkursach z wiedzy o metrze. Dodatkową atrakcją dla wszystkich odwiedzających nasze stoisko były pokazy umiejętności przeszkolonego psa w zakresie wykrywania zapachów ładunków wybuchowych. Dzieci chętnie fotografowały się z naszą maskotką firmową – krecikiem, który częstował uczestników Jarmarku słodyczami.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas tegorocznego Jarmarku Floriańskiego.

Więcej...

Siódma edycja konkursu „Mazowiecki Miesiąc Integracji”

Galeria „pociąg do sztuki” i Metro Warszawskie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji  konkursu.

Mazowiecki Miesiąc Integracji to konkurs plastyczny skierowany do organizacji pozarządowych oraz instytucji i placówek zajmujących się realizacją warsztatów terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Celem Konkursu jest popularyzacja szeroko rozumianej idei integracji poprzez promowanie i nagradzanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Tematykę prac nadsyłanych na konkurs, techniki i sposób przygotowania prac określa regulamin.

Więcej...

Odpowiedź na pytania dotyczące lokalizacji stacji Powstańców Śląskich

W odpowiedzi na przesłane w dniu 13 kwietnia 2016r. pytania dotyczące lokalizacji stacji Powstańców Śląskich oraz zarzutów firmy SYSTRA S.A. odnośnie rozstrzygnięcia konkursu na wybór koncepcji architektonicznej uprzejmie informuję, że firma SYSTRA S.A. od 4 kwietnia 2016r. dysponuje pełnym i szczegółowym stanowiskiem Zamawiającego w sprawie złożonych zarzutów.

Pełna treść odpowiedzi (PDF, 912 KB)

Więcej...

List do Gazety Stołecznej w związku z artykułem „Dość niewygodnych przesiadek”

W nawiązaniu do artykułu „Dość niewygodnych przesiadek” opublikowanego w dniu 14 kwietnia 2016 r. wydaje się, że zostały Panu przekazane niepełne informacje odnośnie odwołań firmy SYSTRA S.A.

Więcej...