13/11/2014

W  minioną niedzielę, 9 listopada w godz. 10-18 otwarte zostały dla zwiedzających wszystkie stacje centralnego odcinka II linii metra. Dotychczasowe Dni Otwarte, które cieszyły się niebywałą popularnością, odbywały się jeszcze podczas prac budowlanych i nikt z uczestników zwiedzania nie widział ostatecznego efektu tych prac. Tym razem siedem stacji centralnego odcinka, od Ronda Daszyńskiego na Woli po Dworzec Wileński na warszawskiej Pradze, zaprezentowały się jednocześnie w całej swej okazałości. W przeciwieństwie do minionych edycji, zapisy na zwiedzanie stacji nie były wymagane, zaś wstęp na stacje był wolny dla wszystkich zainteresowanych. Warszawiacy zobaczyli infrastrukturę metra taką, jaką będą widzieli podczas codziennych podróży podziemną kolejką.

Na odwiedzających podczas Dnia Otwartego czekało wiele dodatkowych atrakcji. Przy stacji Świętokrzyska, w specjalnie przygotowanych na tą okazję namiotach, warszawiacy wzięli udział w licznych warsztatach oraz obejrzeli przedstawienia teatralne i występy artystyczne  m.in. Teatru improwizacji Ab Ovo, Teatru Polskiego z fragmentem przedstawienia muzycznego „Wszędzie jest Wyspa Tu”, Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” jak również  znakomitego Chóru Akademickiego.

Na Pradze, przy Placu Wileńskim zorganizowany został Praski Jarmark pełen kolorowych stoisk i punktów gastronomicznych. Goście mogli obejrzeć występy m.in. Praskiej Orkiestry Dętej, Kapeli z Targówka i Kapeli Praskiej.

Wróć