20/08/2014

Wielka budowa centralnego odcinka II linii metra na ostatniej prostej. Położona w sąsiedztwie schodzącej w dół skarpy wiślanej, pomiędzy ulicami Kubusia Puchatka i Nowym Światem, najgłębsza stacja C12 Nowy Świat – Uniwersytet pięknieje w oczach. Nad wejściami,  utrzymanej w fioletowej tonacji stacji, zamontowano już charakterystyczne dla centralnego odcinka daszki.

Tradycyjnie już, w ostatnią niedzielę miesiąca, 31 sierpnia, warszawiacy będą mogli przekonać się, jak przed oddaniem wygląda nowa stacja podziemnej kolejki. Podobnie jak wcześniejsze wycieczki, zwiedzanie stacji Nowy Świat – Uniwersytet rozpocznie się od zejścia na poziom podziemnego pasażu - galerii handlowo-usługowej i hali odpraw, w których trwają ostatnie prace wykończeniowe. Wyjątkową atrakcją będzie zwiedzanie pomieszczeń technicznych, które po uruchomieniu II linii metra nie będą dostępne dla pasażerów. Przede wszystkim jednak zwiedzający obejrzą halę peronową znajdującą się na głębokości 24 metrów poniżej poziomu gruntu, skąd będą wyruszać w podróż podziemną kolejką.

Pod ziemią zamontowano już schody ruchome, schody stałe zaś wyposażane są w kamienne stopnie. Na najgłębszej stacji centralnego odcinka II linii metra wykonano już posadzki na poziomie antresoli i peronu, zamontowano witryny handlowe, zaś nad peronem pojawiły się pierwsze elewacje sufitowe.

Podczas Dnia Otwartego zarejestrowane grupy z przewodnikami będą zwiedzać stację co godzinę od 9.00 do 19.00. Aby wziąć udział w zwiedzaniu należy wcześniej zarejestrować się na stronie Metra Warszawskiego pod adresem mailowym dniotwarte2014@metro.waw.pl. Zapisy rozpoczną się w piątek, 22 sierpnia, o godz. 9.00 i będą trwały do wyczerpania miejsc. O udziale w  zwiedzaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Liczba zaproszeń jest ograniczona. Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi: warunków uczestnictwa oraz zasad rejestracji, a także Regulaminem BHP.

Zasady rejestracji uczestników (JPG)

Regulamin pobytu gości na terenie budowy (PDF)

Punkt Informacyjny centralnego odcinka II linii metra w tym dniu nie będzie czynny.

pliki/aktualnosci/2014/zwiedzaniec12/r_c12.jpg

Wróć