14/07/2014

Przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej widać charakterystyczne szklane zadaszenia wejść do stacji II linii metra, zaś 20 metrów poniżej poziomu terenu nowa hala peronowa nabiera ostatecznego kształtu. Perony pierwszej i drugiej linii metra już połączono, zaś poziom -1 stacji C11 coraz bardziej przypomina pasaż handlowy i halę odpraw.

W ostatnią niedzielę miesiąca, 27 lipca, warszawiacy po raz kolejny będą mogli przekonać się jak wiele zmieniło się na budowie centralnego odcinka II linii metra. Tym razem Miasto st. Warszawa wraz z Metrem Warszawskim Sp. z o.o. oraz wykonawcą - AGP Metro Polska S.C. zapraszają mieszkańców stolicy na Dni Otwarte na stacji C11 Świętokrzyska.

Podczas blisko godzinnej wycieczki przyszli pasażerowie wraz z przewodnikami przejdą podziemnymi korytarzami nowej stacji. Zwiedzający zejdą do hali peronowej, gdzie trwa montaż żółtej konstrukcji podwieszanego sufitu, przejdą przez halę odpraw, w której pojawiły się już pierwsze kamienne płyty. Na stacji zamontowane zostały wszystkie schody ruchome. To już ostatni moment, w którym wnętrza obiektu wraz z obszerną galerią handlową można zobaczyć w stanie surowym. Dni Otwarte to okazja by zwiedzić wybrane pomieszczenia technologiczne stacji, do których w trakcie codziennej eksploatacji dostęp mają jedynie pracownicy obsługi metra. Podczas zwiedzania sympatycy metra będą mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji Dni Otwartych, by wziąć udział w zwiedzaniu stacji należy się wcześniej zarejestrować. Wszystkich zainteresowanych prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami dotyczącymi: warunków uczestnictwa oraz zasad rejestracji, a także Regulaminem pobytu gości na terenie budowy. Rejestracja osób zgłaszających chęć zwiedzenia stacji Świętokrzyska rozpocznie się w środę, 16 lipca o godzinie 9.00 i będzie trwała do wyczerpania miejsc. 

Zasady rejestracji uczestników (JPG)

Regulamin pobytu gości na terenie budowy (PDF)

Osoby niepełnoletnie oraz osoby o ograniczonej zdolności poruszania się, które nie będą mogły wejść na teren budowy, zapraszamy w tym dniu do odwiedzenia Punktu Informacyjnego budowy centralnego odcinka II linii metra znajdującego się w sąsiedztwie stacji Świętokrzyska przy ulicy Marszałkowskiej 105. Punkt Informacyjny AGP Metro Polska S.C. czynny będzie w niedzielę w godzinach 11.00 – 17.00.

pliki/aktualnosci/2014/zwiedzaniec11/świętokrzyska.jpg

Wróć