05/05/2014

Szpaler strzelistych, rozgałęziających się ku górze słupów, które podtrzymują strop – to charakterystyczny element największej stacji centralnego odcinka II linii metra położonej w sąsiedztwie Stadionu Narodowego i stacji PKP Stadion. Część z nich to świetliki wpuszczające do stacji światło dzienne, pozostałe będą elementami systemu wentylacji.

W tym roku miłośnicy podziemnej kolei mieli już możliwość zwiedzenia stacji C9 Rondo Daszyńskiego i C10 Rondo ONZ. W niedzielę, 18 maja br. miasto st. Warszawa wraz z Metrem Warszawskim Sp. z o.o. oraz wykonawcą - AGP Metro Polska S.C. po raz kolejny zapraszają na Dni Otwarte na stacjach centralnego odcinka II linii metra. Tym razem warszawiaków i gości stolicy  zachęcamy do obejrzenia stacji C14 Stadion Narodowy.

Ta zaawansowana pod względem budowlanym i wykończeniowym stacja budziła  szczególne zainteresowanie już podczas ubiegłorocznej edycji Dni Otwartych. Spośród najbardziej widocznych prac budowlanych wyróżnić można między innymi montaż kamiennych schodów, których stopnie wykonane zostały ze specjalnie szlifowanego kamienia. Okładzina z czarnego, polerowanego kamienia– jednego z wiodących elementów ozdobnych stacji, montowana jest na ścianach wejść i w hali odpraw. Niemal całkowicie wykończona została podłoga pierwszej podziemnej kondygnacji. Widoczne są już pierwsze elementy szklanych balustrad, którymi zabezpieczone będą schody ruchome. Nad peronem pojawiły się elewacje sufitowe. Niebawem na ścianach zatorowych zamontowane zostaną panele z grafikami Wojciecha Fangora. Światowej sławy artysta przygotował dla każdego przystanku metra barwne geometryczne odwzorowanie nazw stacji w typowej dla siebie stylistyce. Witryny handlowe pasażu na antresoli wyposażane są w szklane elewacje. Wiodącym kolorem stacji Stadion Narodowy będzie kolor zielony, takie będą np. szklane daszki nad wejściami, czy podwieszany sufit nad peronem.

Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji, uczestnicy wycieczek będą mieli niepowtarzalną okazję do wykonania pamiątkowych zdjęć.

Wszystkich zainteresowanych majowym zwiedzaniem stacji Stadion Narodowy prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami dotyczącymi: warunków uczestnictwa, zasad  rejestracji oraz Regulaminem pobytu gości na terenie budowy. Rejestracja osób zgłaszających chęć zwiedzenia stacji Stadion Narodowy rozpocznie się w dniu 6 maja o godzinie 9.00 i będzie trwała do wyczerpania miejsc.

Osoby niepełnoletnie oraz osoby o ograniczonej zdolności poruszania się, które nie będą mogły wejść na teren budowy, zapraszamy w tym dniu do odwiedzenia Punktu Informacyjnego budowy centralnego odcinka II linii metra znajdującego się przy ulicy Marszałkowskiej 105. Punkt Informacyjny czynny w godzinach 11.00 – 17.00.

pliki/aktualnosci/2014/zwiedzaniec14/stadion narodowy_ogólne.jpg

Wróć