15/04/2014

Ze wszystkich stron Ronda ONZ i wysepek tramwajowych pasażerowie będą mogli dotrzeć do podziemnego pasażu metra na poziomie -1. Wejść będzie aż 11, a  pasażem można będzie obejść całe rondo i zejść z niego na peron stacji znajdujący się na głębokości 14 metrów. To już wkrótce, a tymczasem ...

Już w niedzielę 27 kwietniamiasto stołeczne Warszawa wraz z Metrem Warszawskim Sp. z o.o. oraz wykonawcą - AGP Metro Polska S.C.  zapraszają po raz kolejny na Dni Otwarte na stacjach centralnego odcinka II linii metra. Zbliżająca się 10 – ta rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej to doskonała okazja by zaprezentować mieszkańcom oraz gościom stolicy inwestycje realizowane w Warszawie dzięki środkom pozyskanym z funduszy europejskich. Tym razem dla zwiedzających udostępniona zostanie stacja C10 Rondo ONZ.

Zwiedzanie budowanych stacji cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Podobnie jak podczas dotychczasowych edycji Dni Otwartych, przyszli pasażerowie w trakcie 10-ciu blisko godzinnych wycieczek przejdą podziemnymi korytarzami metra, zobaczą ogólnodostępną w przyszłości część stacji i wejdą na peron znajdujący się na głębokości 14 metrów poniżej poziomu ulicy. Zwiedzą również osobliwe zakątki podziemnej kolejki, takie jak pomieszczenia technologiczne, do których jako pasażerowie nie będą mieli wstępu. Znajdująca się bezpośrednio pod skrzyżowaniem, utrzymana w szarej tonacji stacja Rondo ONZ ma eliptyczny strop, podobny do tego, jaki obecnie jest na stacji Plac Wilsona. Połączona z komorą rozjazdu, nowa stacja umożliwi sprawne przemieszczanie się pociągów między I i II linią metra. Ta niecodzienna wycieczka będzie niepowtarzalną okazją do wykonania pamiątkowych zdjęć, których nie powstydzą się rodzinne archiwa.

Zainteresowanych kwietniowym zwiedzaniem stacji Rondo ONZ prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi dotyczącymi warunków uczestnictwa oraz zasad rejestracji wejściówek na teren budowy. Rejestracja uczestników rozpocznie się w dniu 16 kwietnia o godzinie 9.00 i będzie trwała do wyczerpania miejsc.

Osoby niepełnoletnie oraz osoby o ograniczonej zdolności poruszania się, które nie będą mogły wejść na teren budowy, zapraszamy w tym dniu do odwiedzenia Punktu Informacyjnego budowy centralnego odcinka II linii metra znajdującego się przy ulicy Marszałkowskiej 105. Punkt Informacyjny czynny w godzinach 11.00 – 17.00.

pliki/aktualnosci/2014/zwiedzaniec10/dni otwarte_rondo onz.jpg

Wróć