24/08/2004

23 sierpnia ze stacji metra Dworzec Gdański skorzystało o trzy tysiące więcej pasażerów. Na stacji nie ma jednak tłoku. Pracownicy metra i Służba Ochrony Metra mają tylko trochę więcej pracy niż każdego normalnego dnia.

Stacja metra Dworzec Gdański wzięła na siebie obsługę dodatkowych pasażerów trafiających na stację PKP Dworzec Gdański z powodu wyłączenia z ruchu Dworca Centralnego.

W sierpniu ze stacji korzysta średnio każdego dnia około 14 tysięcy warszawiaków. W zeszły poniedziałek na stację weszło 14 814 pasażerów. Wczoraj liczba korzystających zwiększyła się prawie do 17,5 tysiąca. Prawdopodobnie taka sama liczba pasażerów trafi do metra we wtorek i w środę.

Większe niż normalne zainteresowanie metrem w tej części Warszawy nie nastręcza zbyt wielu problemów. Od czasu do czasu strażnicy SOM odpowiadają na pytania pasażerów PKP – „jak dojechać do...”, lub „na jakiej stacji wysiąść...” .

Policja interweniowała wczoraj na stacji tylko raz - gdy o godzinie 19.15 na stacji pojawił się pijany mężczyzna, który przewrócił się i rozciął sobie czoło. Pierwszej pomocy udzieliła mu dyżurna stacji i przekazała policjantom z Komisariatu Policji Metro.

Stacja metra Dworzec Gdański czynna jest codziennie do godziny 0.40 – ostatni pociąg odjeżdża ze stacji w kierunku Kabat piętnaście minut po północy.

Wróć