26/08/2004

Do 20 września warszawiacy mają okazję podziwiać na stacji Wilanowska wystawę dwudziestu zdjęć z wyprawy wspinaczkowej Jacka Kudłatego do Republiki Południowej Afryki. Wystawa jest jednym z elementów programu „Pociąg do sztuki”.

11 kwietnia 2004 roku wyruszyła z Warszawy do Kapsztadu wyprawa młodych wspinaczy sportowych. Trwała półtora miesiąca - celem ekipy było wytyczenie pierwszej polskiej drogi wspinaczkowej o ekstremalnym stopniu trudności w tym rejonie Afryki.

Zdjęcia przedstawiają nie tylko niesamowite zdjęcia z wypraw wspinaczkowych, ale też fantastycznie kolorowe piaskowce w Rockland, pomarańczowe kwarcyty w Montagu, czy granitowe monolity w rejonie Paarl. Warszawiacy mają szansę zobaczenia Republiki Południowej Afryki jakiej nie znamy – dziewiczej i pięknej – ogromnych przestrzeni: lądu i oceanu.

To już czwarta wystawa w ramach programu „Pociąg do sztuki”. Wcześniej były: „Nowe oblicza stacji metra” „ Fraktale – piękno w równaniu zaklęte” i „Billboart Gallery Europe”. Wszystkie wystawy i projekty artystyczne „Pociągu do sztuki” były i będą ogólnodostępne. Wystawy można oglądać w drodze do pociągu o każdej porze dnia i oczywiście bezpłatnie.

Wróć