23/09/2004

W ramach programu artystycznego w metrze „pociąg do sztuki” w najbliższy czwartek o godz. 15.15 na antresoli stacji Wilanowska studentka malarstwa Akademii Sztuk Pięknych Ula Białowąs zaproponuje nowy wygląd Warszawy. Jej praca stanowi część większego projektu artystycznego zatytułowanego „Dialogi Warszawy”, którego współautorem jest fotografik dr Marek Ostrowski. Ula Białowąs zaprezentuje malarskie transpozycje wielkoformatowych fotografii Warszawy z lotu ptaka, które wykonał dr Ostrowski. Takie zestawienie stać się ma dialogiem o strukturze, formie i kolorze miasta. Będzie to również swoisty dialog przedstawiciela nauki i sztuki.

Na tym nie koniec! Do dialogu Uli Białowąs i dr Ostrowskiego może się włączyć każdy. A to za sprawą Internetu. Na stronie internetowej http://warsawcreator.art.pl każdy będzie mógł stworzyć własną wizję form i kolorów dla naszego miasta. Własne prace będzie można wydrukować w Centrum Sztuki Współczesnej (CSW) w Zamku Ujazdowskim, gdzie będą wystawiane w dniach 23 września – 3 października. Prace tych, którzy nie będą mogli dotrzeć do CSW wydrukuje sama Ula Białowąs.

Przy okazji projektu multimedialnego „Dialogi Warszawy” dojdzie do spektakularnego wydarzenia na stacji Wilanowska. Projekt jest przedmiotem pracy magisterskiej Uli Białowąs, której studentka będzie broniła już jutro na antresoli stacji o godz. 15.15 w obecności specjalnie przybyłych do metra profesorów Akademii Sztuk Pięknych. Wyjątkowemu wydarzeniu w życiu każdego studenta postanowiło poświęcić chwilę refleksji Radio Dla Ciebie, które przeprowadzi relację z obrony pracy magisterskiej na antenie.

Więcej informacji o projekcie i artystach na http://warsawcreator.art.pl. Zakończenie ekspozycji w metrze 22 października.

Wróć