22/05/2012

Metro Warszawskie Sp. z o.o. informuje, że w trakcie rutynowej analizy zapisów monitoringu prowadzonego dla potrzeb budowy odcinka centralnego II linii metra, zauważono niewielkie odkształcenia w zachodnim tunelu I linii metra w rejonie stacji Świętokrzyska. Może to być spowodowane wcześniejszymi pracami przy budowie łącznika między stacjami I i II linii metra.

W związku z powyższym konieczne jest dokonanie szczegółowej oceny zjawiska i dokonanie napraw ewentualnych nieszczelności. Prace zostaną przeprowadzone w dniach 26 (sobota) i 27 (niedziela) maja.

Spowoduje to konieczność wprowadzenia ograniczeń na pierwszej linii metra od 26 maja (sobota), od godz. 01:00 do 28 maja (poniedziałek), do godz. 4:00. Pociągi metra będą w tym czasie kursować na odcinkach: Kabaty – Centrum i Ratusz Arsenał – Młociny. Pomiędzy stacjami Centrum i Ratusz Arsenał będzie kursować wahadłowy pociąg metra. Uruchomiona zostanie także zastępcza linia autobusowa Z-2, jeżdżąca na trasie: CENTRUM – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – pl. Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy – Andersa – METRO RATUSZ ARSENAŁ.

Wróć