26/09/2004

Codziennie, do 1 października włącznie, o godz. 19-tej na stacji Dworzec Gdański spotkać można monologizującego na głos podróżnego. To aktor spektaklu „wASZEnASZE miasto”, krórego jedna z trzech części odgrywana jest w przestrzeni publicznej warszawskiego metra.

Postać odgrywana przez Krzysztofa Franieczka zwierza się pasażerom ze swoich lęków przed utratą pracy, zamachem bombowym, niepewnym jutrem. Autorem tekstu jest Robert Kucharski. Spektakl w metrze trwa ok. 40 min. Z metra aktorzy i publiczność przenoszą się do specjalnie podstawionego autobusu komunikacji miejskiej, zaś trzecia część odbywa się w  dawnej fabryce Norblina, przy ul. Żelaznej, dokąd spektakl dojeżdża autobusem wraz ze wszystkimi uczestnikami. Całość przedstawienia wyreżyserował Jacek Papis.

Część spektaklu odgrywana w metrza jest dostępna również dla postronnych widzów, przypadkowych podróżnych. Oznacza to, że przedstawienie w metrze objawi się przypadkowemu widzowi jako monolog współpasażera. Jest to zatem po trosze eksperyment społeczny.

 Bilety na całość tryptyku teatralnego zakupić można w kasach teatralnych ZASP (al. Jerozolimskie 25), restauracji Arsenał (ul. Długa 52), rezerwacje przez Internet: www.ebilet.pl. Jedynie w metrze można uczestniczyć w spektaklu za darmo! Metro Warszawskie nie pobrało od organizatorów opłat za udostępnienie powierzchni na potrzeby przedsięwzięcia.

Więcej informacji o spektaklu na www.akcja.art.pl

Wróć