26/05/2014

W sobotę, 24 maja br. odbył się Wielki Piknik Rodzinny współorganizowany przez Metro Warszawskie Sp. z o. o. w ramach kampanii społecznej „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”. Jej celem jest promowanie wzajemnej życzliwości i zrozumienia w środkach transportu publicznego.

Już od godziny 10.00 licznie przybyli mieszkańcy Warszawy bawili się w Parku Górczewska, gdzie odbywał się piknik. Pogoda była znakomita - przez cały dzień świeciło piękne słońce, co dodatkowo sprzyjało miłej i rodzinnej atmosferze oraz dużej frekwencji. Metro Warszawskie przygotowało stoisko informacyjno – promocyjne, które cieszyło się ogromnym powodzeniem, szczególnie wśród najmłodszych gości. Dzieci bardzo chętnie brały udział w konkursach i quizach z wiedzy o metrze, w których nagrodami były gadżety z logo Spółki. Duże zainteresowanie i entuzjazm nie tylko najmłodszych, ale i ich rodziców wzbudziła wizyta pracownika Służby Ochrony Metra wraz ze specjalnie przeszkolonym psem patrolowym, wyszukującym materiały wybuchowe oraz inne niebezpieczne substancje. Zainteresowani mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat budowy II linii metra, dotyczących zarówno budowanego centralnego odcinka jak i odcinków planowanych tj. zachodniego oraz wschodniego – północnego.

W trakcie imprezy przybyli goście mogli skorzystać również z innych przygotowanych specjalnie na tę okazję atrakcji. Na terenie Parku znajdowała się strefa dla dzieci, strefa dla kobiet w ciąży oraz strefa komunikacji miejskiej. Goście mogli min. uczestniczyć w pokazach pierwszej pomocy, skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, odwiedzić ambulans do badań dla dzieci oraz odwiedzić wiele innych ciekawych stoisk. Były gry, konkursy, zabawy dla całej rodziny a także konsultacje i porady ekspertów. O godzinie 16:00 rozpoczęły się występy muzyczne na scenie amfiteatru – wystąpił zespół The Postman oraz artyści Teatru Muzycznego Roma.

Serdecznie dziękujemy wszystkim licznie przybyłym gościom i zachęcamy do czynnego udziału w kampanii „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”.

Wróć