16/01/2004

Tym razem przeciwnikami Metra Warszawskiego była drużyna Domu Towarowego "SMYK". Od początku mecz był bardzo interesujący i wyrównany. Żadna z drużyn nie mogła zdobyć znaczącej przewagi. Jednak to nasza drużyna pierwsza strzeliła bramkę. Był to gol rzadko spotykany na jakichkolwiek boiskach.
- Nasz bramkarz Paweł Hertel przechwycił piłkę na własnym polu karnym jednak nie dotknął jej ręką i wprowadził do gry. Ruszył z piłką w kierunku bramki przeciwnika i po przebiegnięciu całego boiska strzelił jak się okazało pierwszą dla nas bramkę. BRAWOOOO PAWEŁ!!!! - relacjonuje zawodnik Metra Bogdan Pawlikowski.
W drużynie "Smyka" konsternacja. Przecież w poprzedniej rundzie rozgrywek "Smyk" grał w lidze "profesjonalistów". Metro jednak nie przestraszyło się przeciwnika i w niedługim odstępie czasu bramkę zdobywa Michał Senda.
Jest 2:0 dla nas. Mamy jeszcze kilka dogodnych sytuacji sam na sam z bramkarzem "Smyka" nawet trzech na jednego ale brakuje chyba odrobiny zimnej krwi w ostatecznym momencie. Mecz jest bardzo zacięty i wyrównany. To nas jednak chyba zbytnio uspokoiło, bo równo z końcową syreną "Smyk" zdobywa kontaktowego gola. Jest 2:1 dla Metra. Po pierwszej połowie można być zadowolonym zarówno z wyniku jak i z gry naszego zespołu. Trochę jednak szkoda tej straconej bramki w ostatniej sekundzie meczu.
Po przerwie wychodzimy jednak lekko zdekoncentrowani i "Smyk" wyrównuje stan meczu na 2:2. To wprowadza w naszej drużynie nieco nerwowości. Gra w tym czasie się nie za bardzo układa. Jest trochę przestojów. Jednak po kilku minutach łapiemy właściwy rytm i Bogdan Chyliński strzela 3-cią bramkę. Znów jesteśmy lepsi. Jednak euforia nie trwa długo. "Smyk" nas kontruje strzelając wyrównującą 3-cią i zwycięską czwartą bramkę.
Mecz ostatecznie kończy się wynikiem 4:3 dla "Smyka". Gratulacje za zwycięstwo, choć nie przyszło ono łatwo naszym przeciwnikom. Gra naszej drużyny jest coraz lepiej poukładana. Chyba treningi w hali "SGGW" zaczynają przynosić efekty.

Więcej o rozgrywkach w "Ligowcu Mistrzów" na naszych stronach: O firmie -> Drużyna piłkarska Metra

Wróć