20/05/2014

Kolejną już stację centralnego odcinka II linii metra mieli okazję zwiedzić warszawiacy w niedzielę 18 maja. Tym razem wszystkich chętnych zaprosiliśmy na pierwszą stację metra po praskiej stronie Wisły – Stadion Narodowy.

Podziemne wycieczki odbyły się w godzinach od 9.00 do 18.00. 30 osobowe grupy zwiedzających wraz z przewodnikami, przeszły specjalnie przygotowaną trasą z przystankami zlokalizowanymi w najciekawszych miejscach, a opiekunowie grup opowiedzieli o szczegółach związanych z budową i wykończeniem tej stacji.

Wiodącym kolorem stacji Stadion Narodowy jest kolor zielony. Takie są na przykład podwieszane sufity nad peronem czy szklane daszki nad wejściami, którymi zwiedzający wchodzili na stację metra. Spośród najbardziej widocznych prac budowlanych, na które zwrócili uwagę zwiedzający były schody, których stopnie wykonane zostały ze specjalnie szlifowanego kamienia, montowana na ścianach wejść i w hali odpraw okładzina z czarnego, polerowanego kamienia – jednego z wiodących elementów ozdobnych stacji oraz niemal całkowicie wykończona podłoga pierwszej podziemnej kondygnacji. Nasi goście jako pierwsi mieli okazję zobaczyć zamontowane na ścianach zatorowych panele z grafikami światowej sławy artysty Wojciecha Fangora, który przygotował dla każdego przystanku II linii metra barwne geometryczne odwzorowanie nazw stacji w typowej dla siebie stylistyce.

Dzień Otwarty na stacji metra Stadion Narodowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Przygotowaliśmy w sumie aż 300 zaproszeń i tyle osób odwiedziło nas na budowie. Już niebawem zaprosimy Państwa na kolejną stację centralnego odcinka II linii metra. Szczegóły, jak zwykle, pojawią się na naszej stronie www.metro.waw.pl

Wróć