06/09/2004

Dwadzieścia cztery czarno-białe zdjęcia zatytułowane „Linia Ciała” przedstawiają w bardzo wymowny sposób obraz współczesnych  kobiet w Warszawie – szczególnie tych, które podróżują autobusami i tramwajami w stolicy. Zdjęcia można podziwiać zjeżdzając po schodach południowych na peron prowadzący w kierunku Młocin.

Autorem zdjęć jest Jarek Jaworski. Jarek Jaworski jest fotografem niezależnym, nie związanym z żadnym tytułem prasowym. Robił reportaże dla takich magazynów jak: "National Geographic", "Przekrój", "Newsweek", "Viva". W 2002 roku zajął pierwsze miejsce w konkursie "Newsreportaż", rok później - miejsce trzecie. Jego zdjęcia były prezentowane na wystawach po konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, a także na wystawie "Świat w obiektywie National Geographic".

Zdjęcia te nie były jeszcze publikowane w prasie. Autor chciał zorganizować wystawę i pokazać fotografie jak najbliżej ludzi, o których opowiadają. Nie zamykać zdjęć w miejscach typowych, jak galerie. Miejscem, które swietnie się do tego nadaje są schody ruchome do stacji metra Centrum. Nie przerywając swojej podróży można obejrzeć 24 fotografie składające się na cykl „Linia Ciała”.

Przez najbliższy miesiąc wystawę zobaczy ponad 850 tysięcy warszawiaków.

Sponsorem wystawy jest  firma Hewlett-Packard Polska, która zapłaciła za druk zdjęć.

Wróć