16/09/2004

Jak co roku warszawska kolej podziemna jest jednym ze współorganizatorów jedynych dwóch dni w roku, gdy komunikację miejską można zobaczyć „od kuchni”. Tegoroczne Dni Transportu Publicznego będą trwać 18 i 19 września (sobota i niedziela). Główne stoisko Metra Warszawskiego zlokalizowane będzie w centralnym miejscu obchodów DTP – na pętli Zakładów Eksploatacji Tramwajów „Wola” przy ulicy Wolskiej (vis a vis Domu Towarowego Wola). Tutaj będzie można między innymi zapisać się (od godziny 10.00 do do godziny 12.00) na zwiedzanie Stacji Techniczno – Postojowej Kabaty – w godzinach: 13.00 -17.00.

Na STP będzie można zwiedzić między innymi elektrowozownię – halę w której: stacjonują wszystkie pociągi warszawskiego metra, odbywają sie remonty, czyszczone i myte są wagony i poczuć się przez chwilę jak maszynista zasiadając w kabinie.

Ponieważ Stacja Techniczno Postojowa metra jest kilometr za ostatnią stacją Metra od 12.30 do 17.00 między stacją Kabaty a STP kursował będzie specjalny autobus „Linia STP”, który dowiezie chętnych do zwiedzania.

Wróć