Wielkość tekstu:

Aktualności

Nie ma dostępnych aktualności.

I EDYCJA ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH DLA DZIECI – ZAKOŃCZONE ZAPISY

Przedstawiona przez Metro Warszawskie oferta zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym "W świecie metra" spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli szkół podstawowych. Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Z uwagi na ograniczoną liczbę spotkań w roku szkolnym 2016/2017 niestety nie mogliśmy zapewnić udziału w zajęciach wszystkim, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w lekcjach i przesłali formularze zgłoszeniowe do rejestracji.

Kolejną edycję zajęć planujemy wznowić wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2017/2018.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.metro.waw.pl, gdzie od września w zakładce DLA PASAŻERÓW - ZAJĘCIA EDUKACYJNE można będzie znaleźć nowy terminarz wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zapisów na kolejną edycję zajęć.

Więcej...

Otwarcie czasowego Punktu Informacyjnego

Już w najbliższy poniedziałek 30 stycznia zapraszamy mieszkańców Woli do punktu informacyjnego otwieranego przy placu budowy stacji Metro Płocka. Pawilon znajduje się pomiędzy ul. Ludwiki i Wolską, będzie czynny w godzinach 11.00-19.00 i będzie miał charakter czasowy – do momentu otwarcia docelowego punktu informacyjnego. Na miejscu będzie można zapytać o sprawy związane z technologią budowy, organizacją ruchu, czy monitoringiem budynków i środowiska naturalnego.

Czasowy Punkt Informacyjny plakat

Więcej...

Konkurs „3+STP Mory”

W dniu 25.01.2017 r. obradował Sąd Konkursowy (przewodniczącą Sądu konkursowego jest p. dyr. Marlena Happach, architekt m.st. Warszawy), który dopuścił do składania prac konkursowych 5 firm (z 7 oferentów).

Zaproszenia do składania prac w Konkursie na wykonanie Koncepcji Architektoniczno-Budowlanej trzeciego etapu realizacji odcinka zachodniego II linii metra wraz ze Stacją Techniczno - Postojową (STP) Mory w Warszawie zostały wysłane do:

 • Konsorcjum AMC Andrzej M. Chołdzyński i Biuro Projektów  „Metroprojekt”,
 • Konsorcjum pod przewodnictwem Schuessler Plan Inżynierzy,
 • Ove Arup & Partners International Limited,
 • ILF Consulting Engineers Polska,
 • Systra SA.

Termin składania projektów koncepcyjnych upływa 4 maja 2017 r.

 W ocenie Prac Konkursowych przyjętych zostało 7 kryteriów:

 • cena (30%);
 • walory konstrukcyjno-technologiczne (5%);
 • walory eksploatacyjne (15%);
 • minimalizacja oddziaływania obiektów metra na środowisko w czasie eksploatacji (10%);
 • rozwiązania architektoniczne (20%);
 • powiązania stacji metra z innymi środkami komunikacji publicznej (10%);
 • program i rozwiązania technologiczne STP (10%).

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł, a także zaproszony zostanie do negocjacji w trybie zamówienia „z wolnej ręki” w postępowaniu o udzielenie zamówienia na opracowanie projektów budowlanych oraz postępowaniu Zarządu Transportu Miejskiego o udzielenie zamówienia na opracowanie „Koncepcji Architektoniczno-Budowlanej  Węzłów Przesiadkowych”.

Więcej...

„W świecie metra” zajęcia edukacyjne dla dzieci

Jakie były początki metra na świecie? Jak wyglądały pierwsze pociągi? Jaka jest historia metra w Warszawie? Z jaką prędkością poruszają się pociągi? Ile stacji ma warszawskie metro? Do czego służy żółty telefon i po co jest żółta linia na peronie?

Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas bezpłatnych zajęć edukacyjnych „W świecie metra”, które przygotowaliśmy z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym (klasy I – IV). Już niebawem, bo 27 stycznia w piątek rozpoczynamy pierwsze zajęcia. Do końca roku szkolnego zaplanowaliśmy 10 spotkań. Lekcje edukacyjne odbywać się będą w piątki, dwa razy w miesiącu z uwzględnieniem przerw podczas ferii świątecznych i zimowych. Zapraszamy zainteresowanych nauczycieli i wychowawców do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną. Więcej informacji (PDF, 11MB)

Zgłoszenia klas na zajęcia prosimy kierować na adres: edukacja@metro.waw.pl

Uwaga: Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona. O uczestnictwie danej grupy decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Więcej...

Nie przechodź obojętnie. Zareaguj!

Nie przechodź obojętnie. Zareaguj!

Więcej...

Zobacz wszystkie aktualności