Sprostowanie do artykułu dziennika Fakt pt. "Druga linia metra to fuszerka"

W publikacji pt. "Druga linia metra to fuszerka" autorstwa Bartłomieja Figaja i Krzysztofa Plony podane zostały nieprawdziwe i nierzetelne informacje dotyczące centralnego odcinka II linii metra. W związku z tym zamieszczamy sprostowanie, przesłane w dniu dzisiejszym do redaktora naczelnego dziennika Fakt.

Więcej...

Dzień Integracji w Metrze

22 października, w ramach akcji „Integracja w Metrze”, na stację metra Świętokrzyska przeniosło się Warszawskie Centrum Integracja. W specjalnie przygotowanym na tę okazję pomieszczeniu na antresoli stacji, w godzinach od 8 do 17, czekali eksperci oraz doradcy, którzy udzielili porad dotyczących ulg, uprawnień, dofinansowań, rehabilitacji i pracy a pasażerom rozdano publikację „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”.
Organizatorem akcji była Fundacja Przyjaciół Integracji oraz Metro Warszawskie.

Pobierz "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością". (Plik PDF; 4,3 MB) 

Więcej...

Dni Transportu Publicznego z Metrem Warszawskim

Kolejny raz Metro Warszawskie współorganizowało i uczestniczyło w Dniach Transportu Publicznego, które obyły się 19 i 20 września w Warszawie.
Dni Transportu Publicznego to cykliczne wydarzenie organizowane przez spółki związane z komunikacją miejską, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród sympatyków transportu publicznego. Tegoroczne święto transportu publicznego pod hasłem „poczuj miętę do komunikacji” rozpoczęło się w dniu 19 września bieżącego roku plenerową imprezą rodzinną zorganizowaną na terenie zajezdni autobusowej przy ulicy Woronicza w Warszawie.

Więcej...

Metro Warszawskie Sp. z o.o. uczestniczyło w imprezie z okazji zakończenie akcji „Lato w mieście” pod hasłem „Bezpieczny powrót do szkoły”

W miniony piątek, 28 sierpnia na terenie OSiR Bemowo odbyła się impreza na zakończenie akcji „Lata w mieście” pod hasłem „Bezpieczny powrót do szkoły”. 

Więcej...

Informacja o ofertach złożonych w przetargu na budowę 3 stacji odcinka zachodniego i 3 stacji odcinka wschodniego-północnego II linii metra (3+3)

Dziś zostały otwarte oferty w przetargu na budowę przedłużenia II linii metra. Inwestor podzielił inwestycję na dwa zadania. I Zadanie obejmuje budowę pierwszego etapu odcinka zachodniego, II Zadanie, to budowa pierwszego etapu odcinka wschodniego-północnego. W każdym etapie budowane będą po 3 stacje.

Więcej...

Metro Warszawskie wzięło udział w projekcie pod nazwą "Europa zmienia Warszawę”

Spółka Metro Warszawskie po raz kolejny wzięła udział w projekcie informacyjno-edukacyjnym pod nazwą "Europa zmienia Warszawę”. Szósta edycja przedsięwzięcia realizowana była w ramach prowadzonego przez Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu m. st. Warszawy projektu pod nazwą „Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa”.

Podczas wydarzenia można było uzyskać informacje na temat II linii metra, w szczególności o planowanej realizacji I etapu odcinków: zachodniego i  wschodniego-północnego. Najmłodsi mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach  z wiedzy o metrze.

Projekt "Europa zmienia Warszawę” był realizowany przy Krakowskim Przedmieściu w dniach 20 - 26 czerwca 2015 roku. Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska.

Więcej...

Badanie opinii zadowolenia pasażerów

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 19 do 25 czerwca 2015 roku firma badawcza przeprowadzi na stacjach metra ankiety dotyczące zadowolenia pasażerów korzystających z naszych usług. Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu i udzielenie wywiadu ankieterowi.

Więcej...

Metro Warszawskie wspiera stołeczny klub siatkarski

W nadchodzących rozgrywkach sezonu 2015/2016, drużynę AZS Politechnika Warszawska wspierać będzie Metro Warszawskie Sp. z o.o. Na dobry początek znajomości, nasz firmowy krecik zabrał siatkarzy na wycieczkę po stacji Stadion Narodowy.

Film AZS Politechnika  - Metrem po sukcesy (plik MP4; 44,8 MB)

Więcej...

Bądź życzliwym pasażerem zamiast być monsterem – ruszyła II edycja kampanii „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”

Logo kampanii społecznej „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”W dniu 20 maja br. wystartowała druga edycja kampanii społecznej „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”  Kampania „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej” ponownie chce zwrócić uwagę na to jak ważnym i niezbędnym elementem podróży, jest życzliwe zachowanie się względem współpasażerów i pokazać właściwe postawy oraz zachowania.

Więcej...

Metro Warszawskie Sp. z o.o. po raz kolejny wspiera projekt edukacyjny Uniwersytetu Dzieci

Logo Uniwersytet DzieciCo to jest metro i od czego zacząć jego budowę? Z jakich części się składa? Jak i z czego budować tunele? – między innymi na takie pytania odpowiedzą mali studenci warszawskiego ośrodka Uniwersytetu Dzieci podczas zajęć poświęconych budowie metra.

Więcej...