Zamknięte wyjście ze stacji metra Wilanowska

Z powodu inwestycji budowlanej przy stacji metra Wilanowska w nocy ze środy na czwartek ( z 29 na 30 czerwca 2016) zostało zamknięte wyjście ze stacji prowadzące w kierunku pętli autobusowej oraz parkingu P+R.

Po zamknięciu wyjścia, 30 czerwca, rozpoczęte zostaną tam prace budowlane prowadzone przez prywatnego inwestora. By ułatwić pasażerom opuszczenie stacji metra, zamieszczone zostały oznaczenia wskazujące drogę do właściwego wyjścia

Link do mapki Zarządu Transportu Miejskiego

Więcej...

Piknik „Bezpieczne wakacje” w Parku Sowińskiego z Metrem Warszawskim

W niedzielę, 26 czerwca br., Metro Warszawskie Sp. z o.o. uczestniczyło w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy Wola na terenie Parku Sowińskiego.

Podczas imprezy, odwiedzający stoisko Metra Warszawskiego mogli uzyskać informacje dotyczące rozbudowy II linii metra, w szczególności w kierunku zachodnim – czyli na Wolę, a także w kierunku wschodnim- północnym. Dla zainteresowanych inwestycją przygotowane zostały materiały informacyjne, broszury i foldery. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach z wiedzy o metrze i otrzymać nagrody w postaci gadżetów Spółki.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas wydarzenia serdecznie dziękujemy.

Więcej...

Bądź życzliwym pasażerem zamiast być monsterem – ruszyła III edycja kampanii „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”

W dniu 20 czerwca br. wystartowała trzecia edycja kampanii społecznej „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej” Kampania „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej” ponownie chce zwrócić uwagę na to jak ważnym i niezbędnym elementem podróży, jest życzliwe zachowanie się względem współpasażerów i pokazać właściwe postawy oraz zachowania.

Więcej...

Dni Ursynowa z Metrem Warszawskim

Na kolejnym pikniku rodzinnym zorganizowanym już po raz dwudziesty pierwszy z okazji Dni Ursynowa, nie mogło zabraknąć Metra Warszawskiego.

W sobotę, 18 czerwca „żywa” maskotka firmowa – krecik budowniczy, balony w kolorach stacji centralnego odcinka II linii metra i barwne wiatraczki zachęcały mieszkańców Ursynowa do odwiedzenia stoiska promocyjnego Spółki na Kopie Cwila. Zainteresowani mogli uzyskać informacje o rozbudowie II linii metra. Dostępne były materiały informacyjno - promocyjne, broszury oraz foldery dotyczące nowych inwestycji. Najmłodsi wzięli udział w konkursach z wiedzy o warszawskim metrze. Dzieci i dorośli mieli możliwość wygrania nagród w postaci atrakcyjnych gadżetów Spółki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja pojazdu Mercedes Benz – Unimog U400.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko bardzo dziękujemy.

Więcej...

Konsultacje projektu dokumentu "Warszawska polityka mobilności"

"Warszawska polityka mobilności" ma tworzyć warunki do sprawnego i bezpiecznego poruszania się po mieście. Dotyczy polityki przestrzennej miasta, poprawy jakości transportu zbiorowego, ruchu rowerowego i pieszego oraz edukacji transportowej. To także przekształcanie ulic i placów Warszawy w przyjazne przestrzenie publiczne.
Konsultacje trwają od 15 czerwca do 10 października 2016 r.

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.transport.um.warszawa.pl/konsultacje-projektu-dokumentu-pn-warszawska-polityka-mobilno-ci

Więcej...

Badanie opinii zadowolenia pasażerów

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 16 do 22 czerwca 2016 roku firma badawcza przeprowadzi na stacjach metra ankiety dotyczące zadowolenia pasażerów korzystających z naszych usług. Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu i udzielenie wywiadu ankieterowi.

Więcej...

Dzień Dziecka na Ursynowie z Metrem Warszawskim

Metro Warszawskie Sp. z o.o. wzięło udział w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Urząd Dzielnicy Ursynów z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się w dniu 5 czerwca 2016 roku na terenie zielonym przy Urzędzie Dzielnicy.
Odwiedzający stoisko informacyjno-promocyjne Metra Warszawskiego chętnie sięgali po materiały informacyjne, broszury i foldery dotyczące min. rozbudowy II linii metra w kierunku Woli oraz Targówka i Pragi Północ. Najmłodsi mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach z wiedzy o metrze oraz rozwiązywania zagadek i łamigłówek. Na zwycięzców czekały ciekawe nagrody. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników imprezy były pokazy umiejętności przeszkolonego psa w zakresie wykrywania zapachów ładunków wybuchowych.
Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas wydarzenia serdecznie dziękujemy.

Więcej...

Sportowy Dzień Dziecka na Woli z Metrem Warszawskim

Spółka Metro Warszawskie wzięła udział w imprezie plenerowej pn. „Sportowy Dzień Dziecka” organizowanej przez Urząd Dzielnicy Wola. Impreza odbyła się w dniu 29 maja 2016 roku na terenie Parku Sowińskiego.

Spółka Metro Warszawskie zaprezentowała swoje stoisko informacyjno – promocyjne, na którym można było uzyskać informacje na temat rozbudowy II linii metra, w szczególności o planowanej realizacji I etapu odcinków: zachodniego i  wschodniego-północnego. Wszyscy zainteresowani otrzymywali materiały informacyjne, broszury oraz foldery dotyczące inwestycji.

Na dzieci czekały firmowe słodycze, liczne konkursy i zabawy z nagrodami. Najmłodsi bardzo chętnie pozowali do zdjęć z naszą firmową maskotką krecikiem.

Bardzo nam miło, że mogliśmy sprawić wiele radości naszym najmłodszym pasażerom. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko.

Więcej...

Noc Muzeów na STP Kabaty

W sobotę, 14 maja 2016 roku w ramach Nocy Muzeów mieszkańcy Warszawy mieli możliwość zwiedzania autobusem Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty. Wycieczki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - każdy z wjeżdżających na teren STP autobusów był pełny. Podczas przejazdu przewodnicy z Metra opowiadali o funkcjonowaniu STP Kabaty, elektrowozowni i centralnej dyspozytorni. Z autobusu można było także obejrzeć specjalnie podstawiony skład pociągu Inspiro, jak również pojazd ratownictwa technicznego Mercedes-Benz Unimog U400.
Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za tak liczne przybycie.

Więcej...

Metro Warszawskie obecne na Jarmarku Floriańskim

Spółka Metro Warszawskie wzięła udział w imprezie plenerowej pn. „Jarmark Floriański” organizowanej przez Urząd Dzielnicy Praga Północ. Impreza odbyła się w dniu 8 maja 2016 roku na terenie Parku Praskiego.

Spółka Metro Warszawskie zaprezentowała swoje stoisko informacyjno – promocyjne, na którym można było uzyskać informacje na temat rozbudowy II linii metra, w szczególności o planowanej realizacji I etapu odcinków: zachodniego i  wschodniego-północnego. Uczestnicy mogli również uzyskać informacje dotyczące zmian komunikacyjnych związanych z rozbudową metra przekazywane przez pracownika Zarządu Transportu Miejskiego. Odwiedzający stoisko metra chętnie sięgali po materiały informacyjne, broszury oraz foldery dotyczące inwestycji. Najmłodsi mieli możliwość rozwiązywania ciekawych zadań, łamigłówek związanych zarówno z I jak i II linią metra oraz wzięcia udziału w konkursach z wiedzy o metrze. Dodatkową atrakcją dla wszystkich odwiedzających nasze stoisko były pokazy umiejętności przeszkolonego psa w zakresie wykrywania zapachów ładunków wybuchowych. Dzieci chętnie fotografowały się z naszą maskotką firmową – krecikiem, który częstował uczestników Jarmarku słodyczami.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas tegorocznego Jarmarku Floriańskiego.

Więcej...