Metro na Bielanach...

Ruszyły bezpośrednie przygotowania do rozpoczęcia budowy I linii metra na odcinku bielańskim w Warszawie. METRO WARSZAWSKIE ogłosiło konkursy na budowę kolejnych stacji i tuneli metra: tunel B-21 – Stacja Bielany – tunel B-22 – Stacja Wawrzyszew.

Więcej...

Oferty ostateczne na budowę stacji Marymont...

Do METRA WARSZAWSKIEGO wpłynęły oferty ostateczne na budowę stacji "Marymont". Za miesiąc poznamy zwycięzcę przetargu i co za tym idzie projekt architektoniczny siedemnastej już stacji metra...

Więcej...

Informacje z budowy Pl. Wilsona...

Na początku marca b.r. informowalismy o pracach podziemnych na Pl. Wilsona prowadzonych na poziomie -1, obecnie trwa wybieranie ziemi z poziomu -2, czyli poziomu, gdzie będzie peron przyszłej stacji...

Więcej...

W czasie szczytu gospodarczego metro kursuje bez zmian

Podczas Europejskiego Szczytu Gospodarczego (28-30 kwietnia) warszawskie metro będzie kursować normalnie. Jeśli wypuszczenie pasażerów z pociagu na stacji wiązałoby się z jakimkolwiek niebezpieczeństwem, maszyniści poinformują o tym i wysadzą nas na kolejnej stacji.

Więcej...

Metrem po północy

Od początku maja warszawskie metro będzie na stałe kursować po północy. Pociągi będą jeździły przez siedem dni w tygodniu do godziny 0.45 w nocy. Tym samym Warszawa będzie miała jedną z najdłużej - w ciągu doby - jeżdżących linii metra w Europie.

Więcej...

Galeria zdjęć z wystawy "Historia i współczesność metra"...

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wystawy „Historia i współczesność metra”, którą można zobaczyć na antresoli stacji „Wilanowska”.

Więcej...

Strona główna --> Informacje prasowe Informacje Przejazdy dla osób, które ukończyły 70 lat wciąż bezpłatne 31.12.2004 Mimo tego, że straciły ważność karty miejskie, które były w dyspozycji pasażerów, którzy ukończyli 70 rok życia, to wciąż mogą

Chciałbyś się dowiedzieć co się dzieje w tunelach metra nocą, jak szybko może jechać pociąg pod ziemią, jak będzie wyglądać stacja Plac Wilsona, dlaczego i gdzie metro wyjeżdża na powierzchnię, jak będzie biegła II i III linia? Zapraszamy na wystawę "Historia i współczesność metra"...

Więcej...

Konkurs na stację "Park Kaskada"...

METRO WARSZAWSKIE ogłosiło konkurs na wykonanie kompleksowego projektu osiemnastej stacji I linii metra „Park Kaskada”, która powstanie przy ulicy Kasprowicza.

Więcej...

Na suficie stacji "Plac Wilsona"...

Na stacji Pl. Wilsona trwają prace przy układaniu drewnianego szalunku, który będzie profilem dla części przyszłego, widocznego „sufitu” stacji. Będzie go można zobaczyć stojąc na peronie.

Więcej...

Zobacz swoje bezpieczeństwo

Zgodnie z zapowiedziami, w metrze pojawiły się wizualne komunikaty dotyczące postępowania w sytuacjach zagrożenia. Metro przygotowało pół tysiąca takich informacji.

Więcej...