Na suficie stacji "Plac Wilsona"...

Na stacji Pl. Wilsona trwają prace przy układaniu drewnianego szalunku, który będzie profilem dla części przyszłego, widocznego „sufitu” stacji. Będzie go można zobaczyć stojąc na peronie.

Więcej...

Zobacz swoje bezpieczeństwo

Zgodnie z zapowiedziami, w metrze pojawiły się wizualne komunikaty dotyczące postępowania w sytuacjach zagrożenia. Metro przygotowało pół tysiąca takich informacji.

Więcej...

Kilka dni z życia kopuły...

Drugiego marca pisaliśmy o budowie kopuły na nowo budowanej stacji "Pl. Wilsona". Dziś kopuły już nie widać - jest przykryta ponad 1400 m3 betonu...

Więcej...

Kierunek Bielany...

W związku z uchwaleniem przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy budżetu na 2004 rok METRO WARSZAWSKIE będzie mogło w tym roku wykonać następujące prace związane z: dokończeniem I linii metra i przygotowaniami do budowy II i III linii metra w Warszawie:

Więcej...

W metrze można już usłyszeć specjalne komunikaty głosowe...

Komunikat o treści: "Metro Warszawskie informuje: na stacji jest żółty telefon alarmowy, w wagonie jest przycisk alarmowy. Dla wspólnego bezpieczeństwa zawiadom o nietypowej sytuacji w metrze" można usłyszeć co kilkanaście minut na każdej stacji i w każdym wagonie metra. Oprócz tego w składach Alstomu informacja pojawia się na wyświetlaczu, który jest w każdym wagonie...

Więcej...

Nowe forum internetowe...

Po kilku tygodniach testów ruszyło nowe forum internetowe METRA WARSZAWSKIEGO...

Więcej...

Początek żółtej kampanii informacyjnej...

W warszawskim metrze tak jak w innych środkach komunikacji miejskiej pojawiły się pierwsze wskazówki jak postępować w sytuacjach zagrożenia terrorystycznego. To dopiero początek kampanii informacyjnej tego typu...

Więcej...

Ufamy metru

Mieszkańcy Warszawy mają zaufanie do metra. Przez ostatnie dni codziennie podziemną koleją jeździ od 260 do 280 tysięcy warszawiaków – tyle samo ile dotychczas.

Więcej...

Stacja "Dworzec Gdański" uznana za najpiękniejszą...

Stacja „Dworzec Gdański” została uznana przez warszawiaków za najładniejszą stację metra...

Więcej...

W lutym ponad sześć milionów pasażerów wybrało metro...

Ilu warszawiaków (i nie tylko) korzystało z każdej stacji? Tego możecie się dowiedzieć na podstronie "Serwis dla pasażerów" ściągając wykres w Excelu pokazujący liczbę pasażerów wchodzących na poszczególne stacje metra.

Więcej...