Stacja "podłączona"

Dzień wcześniej niż było planowane, bo już w sobotę (11.12.2004) stacja Plac Wilsona została włączona w system kontroli dyspozytorskiej metra. W związku z tym, w niedziele stacje Ratusz i Dworzec Gdański zostały normalnie włączone do ruchu.

Więcej...

Przygotowania do otwarcia stacji Plac Wilsona

W związku z pracami przygotowawczymi do otwarcia stacji metra Plac Wilsona 11 i 12 grudnia (sobota i niedziela) stacje Ratusz i Dworzec Gdański będą zamknięte. Pociągi będą kursowały do stacji Świętokrzyska.

Więcej...

Prace osób dotkniętych autyzmem na stacji Wilanowska

Na stacji metra „Wilanowska” otworzyliśmy wystawę prac plastycznych podopiecznych ośrodka dla młodzieży i osób dorosłych z autyzmem. Wystawa została zorganizowana przy wsparciu finansowym METRA WARSZAWSKIEGO.

Więcej...

W hołdzie profesorowi Ciesielskiemu

Na stacji Politechnika odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona zasłużonemu dla warszawskiego metra, zmarłemu niedawno, prof. dr hab. inż. Romanowi Ciesielskiemu.

Więcej...

Trzydzieści już jeździ

Pociąg numer 30 – najnowszy piętnasty pociąg warszawskiego metra we wtorek zacznie wozić pasażerów.

Więcej...

Elektryczny chrzest bojowy

Wczorajszy zanik napięcia był największym w historii kolei podziemnej w stolicy. Nie był jednak zaskoczeniem. Taki scenariusz był wielokrotnie "ćwiczony" przez Służby metra. Samo metro jest tak zaprojektowane by działać przy zanikach prądu nawet w połowie Warszawy.

Więcej...

W stronę końca

Na stacji Plac Wilsona trwają prace wykończeniowe. Nie ma jeszcze zainstalowanego oświetlenia. Na peronie leży już granit, a ruchome schody czekają na ostateczny montaż.

Więcej...

Rozpoczęcie budowy stacji Marymont coraz bliżej

Generalny wykonawca stacji metra Marymont złożył do Urzędu Wojewódzkiego wniosek o pozwolenie na budowę stacji Marymont. Prace mają rozpocząć się za dwa miesiące.

Więcej...

Wraca blask sufitów na trzech stacjach metra

Sklepienia stacji metra wzdłuż Alei Niepodległości (Wierzbno, Racławicka i Pole Mokotowskie) odzyskają swój pierwotny blask...

Więcej...

"29" i "30" - nowe pociągi dla warszawiaków

Do Metra Warszawskiego przyjechał kolejny nowy pociąg - numer 30. Skład numer 29, który przybył z Chorzowa na początku października, zacznie już za kilka dni wozić warszawiaków.

Więcej...