Metrem w Święta

W Wigilę 24 grudnia warszawskie metro jeździ takim samym rozkładem jazdy jak w dzień powszedni. W sobotę i niedzielę (25 i 26 grudnia) pociągi będą kursować według rozkładu niedzielnego. Godziny kursowania bez zmian - od 5.00 do 0.40. Dokładny rozkład jazdy znajdziesz tutaj

Więcej...

Metro na Pradze

Czy mieszkańcy Pragi Północ dużo wiedzą o metrze? Mieliśmy okazję się o tym przekonać podczas rodzinnej Wigilii w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji na Pradze. METRO WARSZAWSKIE było jednym ze sponsorów imprezy.

Więcej...

Nowe wejścia na Placu Wilsona

Na stacji Plac Wilsona trwają gorączkowe prace. Powstają zadaszenia nad wejściami na stację, montowane są elementy ozdobne na ścianach i suficie stacji. Rozpoczęły się już prace drogowe na powierzchni.

Więcej...

Więcej nowszych niż starszych

Do metra przyjechał kolejny i ostatni w tym roku pociąg z zakładów Alstom Konstal z Chorzowa. Jest to trzydziesty pierwszy skład warszawskiej kolei podziemnej. Po raz pierwszy warszawskie metro ma więcej nowych pociągów francusko polskich serii "Metropolis" niż produkcji rosyjskiej serii "81".

Więcej...

Stacja "podłączona"

Dzień wcześniej niż było planowane, bo już w sobotę (11.12.2004) stacja Plac Wilsona została włączona w system kontroli dyspozytorskiej metra. W związku z tym, w niedziele stacje Ratusz i Dworzec Gdański zostały normalnie włączone do ruchu.

Więcej...

Przygotowania do otwarcia stacji Plac Wilsona

W związku z pracami przygotowawczymi do otwarcia stacji metra Plac Wilsona 11 i 12 grudnia (sobota i niedziela) stacje Ratusz i Dworzec Gdański będą zamknięte. Pociągi będą kursowały do stacji Świętokrzyska.

Więcej...

Prace osób dotkniętych autyzmem na stacji Wilanowska

Na stacji metra „Wilanowska” otworzyliśmy wystawę prac plastycznych podopiecznych ośrodka dla młodzieży i osób dorosłych z autyzmem. Wystawa została zorganizowana przy wsparciu finansowym METRA WARSZAWSKIEGO.

Więcej...

W hołdzie profesorowi Ciesielskiemu

Na stacji Politechnika odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona zasłużonemu dla warszawskiego metra, zmarłemu niedawno, prof. dr hab. inż. Romanowi Ciesielskiemu.

Więcej...

Trzydzieści już jeździ

Pociąg numer 30 – najnowszy piętnasty pociąg warszawskiego metra we wtorek zacznie wozić pasażerów.

Więcej...

Elektryczny chrzest bojowy

Wczorajszy zanik napięcia był największym w historii kolei podziemnej w stolicy. Nie był jednak zaskoczeniem. Taki scenariusz był wielokrotnie "ćwiczony" przez Służby metra. Samo metro jest tak zaprojektowane by działać przy zanikach prądu nawet w połowie Warszawy.

Więcej...