Społeczne powitanie metra na Żoliborzu

W sobotnie popołudnie stacja metra Plac Wilsona została oficjalnie przyjęta przez mieszkańców Żoliborza. Grupa entuzjastów dzielnicy skupiona wokół Centrum Kulturalnego Kotłownia oraz forum Gazety Wyborczej zorganizowała happening, który rozpoczął „nową erę komunikacji na Żoliborzu”.

Więcej...

Pozwolenie na budowę stacji A20 Park Kaskada

Wczoraj, 18 kwietnia, Metro Warszawskie otrzymało pozwolenie na budowę stacji A20 Park Kaskada.

Więcej...

Ruszyły prace przy stacji Marymont

W piątek 8 kwietnia generalny wykonawca stacji metra Marymont, firma Warbud, przejął od Metra Warszawskiego plac budowy przy Hali Marymonckiej.

Więcej...

Trwają badania budynków

Ze względu na napływające informacje o drganiach budynków odczuwalnych w rejonie szlaku B18, Metro Warszawskie podjęło decyzję o poszerzeniu planowanego zakresu porealizacyjnych badań oddziaływania eksploatacji metra na budynki.

Więcej...

Stacja Pl. Wilsona otwarta!

W czwartek, 7 kwietnia, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie stacji metra Plac Wilsona. W związku z tym, decyzją Prezydenta m.st. Warszawy, stacja zostaje włączona do ruchu pasażerskiego w piątek 8 kwietnia, o godz. 5:08.

Więcej...

10 lat metra w Warszawie

W czwartek, 7 kwietnia dokładnie o 14.30, minęło równo dziesięć lat od uruchomienia I linii metra w Warszawie.

Więcej...

Wyniki przeprowadzonej ankiety

Między 14 a 20 marca Ośrodek Konsultacji i Dialogu Społecznego m.st. Warszawy przeprowadził badanie zadowolenia pasażerów z usług świadczonych przez Metro Warszawskie.

Więcej...

Pozwolenie na budowę stacji Marymont

Generalny wykonawca stacji Marymont, firma Warbud, uzyskała pozwolenie na budowę stacji. Prace rozpoczną się w ciągu kilku dni.

Więcej...

Nowe wyjście ze stacji Stokłosy

Dzisiaj w samo południe władze Metra Warszawskiego i firmy Włodarzewska S.A. oficjalnie otworzyły nowe wyjście ze stacji metra Stokłosy. Jest to pierwsza w historii inwestycja w infrastrukturze warszawskiego metra sfinansowana przez prywatną firmę.

Więcej...

Badanie jakości usług metra

Metro prowadzi akcję pomiaru zadowolenia swoich pasażerów z jakości świadczonych usług.

Więcej...