Metro Warszawskie o uchodźcach

„Ludzie na całym świecie mają różne kolory skóry. Jedni mają skórę czekoladową inni truskawkową, a jeszcze inni, tak jak my waniliową” – Julka R.., lat 5 (z broszury „Dzieciaki o uchodźcach” wydanej przez przedszkole Lauder-Morasha). Metro Warszawskie pragnie uczcić, przypadający 20 czerwca, Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przygotowano na tę okoliczność kilka przedsięwzięć, które mają zwrócić uwagę warszawiaków na problem uchodźstwa.

Więcej...

ISO 9001:2001 dla Metra Warszawskiego

W środę 15 czerwca, w siedzibie Metra Warszawskiego, odbyło się uroczyste wręczenie firmie Certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością.

Więcej...

Metro w Muzeum Kolejnictwa

W Muzeum Kolejnictwa w Warszawie otwarto wystawę, która prezentuje 160 lat historii kolei na ziemiach polskich. W części poświęconej współczesności swoją ekspozycję prezentuje także Metro Warszawskie.

Więcej...

Pozwolenie na szlak B22

Wojewoda Mazowiecki wydał Metru Warszawskiemu kolejne pozwolenie na budowę. Dotyczy ono szlaku B22 łączącego planowane stacje Bielany i Wawrzyszew.

Więcej...

Ostrzeżenia na stacjach i w pociągach metra

Na wszystkich stacjach metra rozmieszczone zostały piktogramy ostrzegające przed upadkami ze schodów. Na wagonach umieszczane są naklejki ostrzegające przed wpadnięciem w szczelinę między peronem a wagonem metra.

Więcej...

Ostatni Metropolis od dziś w eksploatacji

Dzisiaj na linię metra wyjechał osiemnasty pociąg serii Metropolis. Pociąg o numerze 33 jest ostatnim z zamówionych składów wyprodukowanych dla Metra Warszawskiego w chorzowskich zakładach Alstom Konstal.

Więcej...

Metro na Pikniku Naukowym Radia Bis

Przez namiot Metra Warszawskiego przewinęło się tysiące osób. Największe zainteresowanie wzbudzały projekty bielańskiego odcinka podziemnej kolejki.

Więcej...

Centrum pomalowane

Zakończone zostało już malowanie murków przy stacji Metra Centrum. Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zrealizowali projekt, który zwyciężył w konkursie plastycznym zorganizowanym w lutym br. z inicjatywy Prof. Duchowskiego (ASP).

Więcej...

Balony od Metra

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka pracownicy Metra Warszawskiego zorganizowali akcję „balon dla dzieciaka”. Na wszystkich stacjach podziemnej kolejki od rana trwało gorączkowe dmuchanie balonów z logiem metra, które dzieciom opuszczającym stacje rozdawali sami pracownicy. Swoich emisariuszy z balonami metro wysłało również na Bielany, gdzie w najbliższym czasie ruszy budowa ostatniego odcinka pierwszej linii metra. W ramach akcji rozdanych zostało niemal osiem tysięcy balonów.

Więcej...

Nowa wystawa na Wilanowskiej

Od 6 maja na antresoli stacji Wilanowska oglądać można wystawę plakatów akcji społecznych prowadzonych przez organizacje Czerwonego Krzyża. Jest to kolejna wystawa organizowana w warszawskim metrze w ramach galerii „pociąg do sztuki”.

Więcej...