Zakup 14 wagonów rosyjskich

Dzisiaj w siedzibie Metra Warszawskiego nastąpiło otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na zakup 14 fabrycznie nowych wagonów pośrednich (bez kabiny maszynisty) i rozbudowę, tzn. uzupełnienie do sześciu wagonów; składów serii 81 produkcji rosyjskiej, oraz wprowadzenie sześciowagonowych pojazdów do eksploatacji.

Więcej...

Metrem w Święta i Nowy Rok

W dniach 24, 25 i 26 grudnia b.r. metro będzie kursować według rozkładu niedzielnego. W noc sylwestrową, od północy do 5 rano, pociągi będą jeździć co 15 minut.

Więcej...

Wigilia w Domu Dziecka

Wczoraj w bielańskim Domu Dziecka im. Maryny Falskiej, któremu o dawna pomaga Metro Warszawskie odbyła się uroczysta wigilia zorganizowania przez samych wychowanków. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Metro przekazało placówce wybrane przez wychowawców książki i lektury szkolne oraz stosy prezentów, które zebrane zostały w ostatnich tygodniach wśród pracowników metra.

Więcej...

Zmiany w zarządzie Metra

Wczoraj Rada Nadzorcza Metra Warszawskiego przyjęła rezygnację Pana Krzysztofa Celińskiego z funkcji prezesa zarządu spółki. Piastował on tę funkcję przez trzy lata, a obecnie objął stanowisko prezesa zarządu PKP PLK. Do czasu wyboru nowej osoby na to stanowisko zarząd będzie funkcjonował w składzie dwuosobowym.

Więcej...

"Warszawa mało znana"

To niezwykły cykl fotografii Warszawy, wykonanych w miejscach z pozoru dobrze znanych mieszkańcom stolicy, jednak rejestrujących zaskakujące sytuacje architektoniczne, spotkania epok i kultur, form, faktur i nastrojów. Wystawa podzielona została na trzy spójne części, które prezentowane są na stacji Metro Świętokrzyska oraz na IV piętrze PKiN i na Dworcu Centralnym PKP w Warszawie. Oglądać ją można do 30 grudnia 2005 roku.

Więcej...

Stacja Pl. Wilsona nominowana

Stacja Plac Wilsona została nominowana do nagrody w konkursie Stowarzyszenia Architektów Polskich pod Honorowym Patronatem Premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej Kazimierza Marcinkiewicza.

Więcej...

Spotkania z Francją

W poniedziałek 28 listopada, w galerii "pociąg do sztuki"; na stacji Metro Wilanowska, odbył się finisaż wystawy "Spotkania z Francją";. Wystawę oglądać można do końca miesiąca. Cała ekspozycja stanowi część dni kultury francuskiej w Warszawie. Tą ekspozycją "pociąg do sztuki"; rozpoczyna stałą współpracę z ASP w Warszawie. Od przyszłego roku, stacja Wilanowska stanie się zarówno inspiracją dla działań artystycznych, jak również niezwykłą galerią "publiczną".

Więcej...

Wystawa pokonkursowa - "Co z tą Warszawą"

Od środy 26 października w galerii fotograficznej programu "pociąg do sztuki"; na stacji Świętokrzyska, oglądać można prezentację projektów zazieleniania stolicy. Jest to akcja edukacyjna Stowarzyszenia Zielone Mazowsze, skierowana do warszawiaków, którzy do 10 października zgłaszali swoje propozycje i marzenia dotyczące roślinności warszawskiej.

Więcej...

Nowe wagony dla metra

Metro Warszawskie ogłosiło dzisiaj przetarg na zakup 14 fabrycznie nowych wagonów pośrednich (bez kabiny maszynisty) i rozbudowę, tzn. uzupełnienie do sześciu wagonów, składów serii 81 produkcji rosyjskiej), oraz wprowadzenie sześciowagonowych pojazdów do eksploatacji.

Więcej...

"Żywność - dobro, które szanuję"

W poniedziałek 17 października o godzinie 16,00 na stacji metra Wilanowska odbyło się otwarcie wystawy prac nagrodzonych w konkursie "Żywność – dobro, które szanuję".

Więcej...