Pociąg do tanga

Wystawa w galerii „pociąg do sztuki" na stacji metra „Wilanowska" otworzyła Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego w Warszawie.

Więcej...

Wagony do remontu

Pierwsze dwa pudła wagonów metra produkcji rosyjskiej trafiły do remontu. Wrócą do eksploatacji pod koniec sierpnia. To pierwsza partia z 39 wagonów, jakie wyremontuje zwycięzca przetargu, bydgoska PESA.

Więcej...

"Znaki pamięci - Srebrenica"

To tytuł wystawy fotograficznej Jerzego Gumowskiego, którą można oglądać od 11 lipca na stacji metra Świętokrzyska. Wystawa powstała przy współpracy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, studentów z Grupy Wirydarz, skupionej wokół fundacji oraz autorów programu „pociąg do sztuki”.

Więcej...

Waza czyli Beti

Suczka o imieniu Waza, nazywana przez swojego opiekuna Beti, to nowy pracownik Służby Ochrony Metra. Beti to labrador, ważący obecnie około 35 kg, urodzony 1 lipca 2003 roku. Nie jest to zwykły pies patrolowy, jak jej starsi koledzy pracujący w metrze.

Więcej...

Na ratunek samochodem po szynach

Metro Warszawskie wprowadza do służby samochód ratownictwa technicznego Mercedes Benz–Unimog U400 - pojazd, który może poruszać się zarówno po drogach jak i po szynach.

Więcej...

Kolejne spotkanie z mieszkańcami Bielan

W siedzibie Urzędu Dzielnicy Bielany Miasta st. Warszawy, odbyło się wczoraj spotkanie dla mieszkańców dzielnicy na temat dokończenia pierwszej linii metra.

Więcej...

Baśnie na stacji metra

W galerii „pociąg do sztuki”, na stacji Wilanowska, otwarta została wystawa, która zabierze podróżnych w barwną podróż przez mity, legendy, podania i baśnie.Wystawa „Pociąg do legend Europy” jest zwieńczeniem projektu wymiany kulturalnej „Wędrówka w XXI wiek przez mity, podania, legendy i baśnie”, finansowanego z funduszu unijnego Socrates. Projekt realizowany jest Polsce, Bułgarii, na Litwie oraz Cyprze. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 34 z Radomia.

Więcej...

Rozbudowa metra w Warszawie

W Pałacu Kultury i Nauki, 28 czerwca, odbyło się seminarium dotyczące rozbudowy metra w Warszawie. Wzięli w nim udział przedstawiciele Urzędu m.st. Warszawy na czele z Wiceprezydentem Andrzejem Urbańskim, instytucji użyteczności publicznej, firm wykonawczych zainteresowanych udziałem w rozbudowie metra, przedstawiciele nauki zajmujący się problematyką budownictwa tunelowego oraz pracownicy Metra Warszawskiego Sp. z o.o. odpowiedzialni za działalność inwestycyjną i eksploatacyjną firmy.

Więcej...

Konsultacje społeczne

Podczas Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego w sobotę na Kępie Potockiej przez Urząd Dzielnicy Żoliborz, Metro Warszawskie przeprowadziło konsultacje społeczne dotyczące projektu przejścia podziemnego między stacją metra Dworzec Gdański, a stacją PKP Warszawa Gdańska i Żoliborzem.

Więcej...

Czyszczenie kolejnej stacji

Pole Mokotowskie to trzeci, po stacjach Racławicka i Wierzbno, obiekt metra, którego stropy poddawane są gruntownemu czyszczeniu. Prace rozpoczęły się kilka dni temu i potrwają jeszcze około dwóch tygodni. W tym roku planowana jest jeszcze konserwacja stacji Politechnika.

Więcej...