Dni Transportu Publicznego

Zwiedzanie Stacji Techniczno - Postojowej "Kabaty" były, jak co roku, jedną z największych atrakcji Dni Transportu Publicznego.

Więcej...

Dni Transportu Publicznego

Zapraszamy do skorzystania z możliwości zwiedzania Stacji Techniczno Postojowej Kabaty" w najbliższą sobotę 24 września, organizowanego w ramach Dni Transportu Publicznego. Liczba wejściówek ograniczona.

Więcej...

"Co z tą Warszawą"

Na stacji Świętokrzyska od piątku można oglądać wystawę "Co z tą Warszawą", która otwiera akcje edukacyjną zainicjowaną przez Stowarzyszenie Zielone Mazowsze. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię zieleni miejskiej w stolicy.

Więcej...

Bądź bezpieczny w mieście

Festyn Rodzinny „Bądź bezpieczny w mieście” zgromadził na Polu Mokotowskim setki warszawiaków. Wzięło w nim udział również Metro Warszawskie.

Więcej...

Seminarium "Zmechanizowane metody budowy tuneli"

W dniu 5.09.2005 r. w PKiN w Warszawie odbyło się międzynarodowe seminarium "Zmechanizowane metody budowy tuneli" zorganizowane przez ITA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Budownictwa Tunelowego), Polski Komitet Geotechniki i Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Więcej...

Ulica Słowackiego oddana do użytku

W nocy z piątku na sobotę została oddana do użytku ulica Słowackiego. Jej odtworzenie było częścią inwestycji budowy stacji metra Plac Wilsona.

Więcej...

Pociąg do tanga

Wystawa w galerii „pociąg do sztuki" na stacji metra „Wilanowska" otworzyła Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego w Warszawie.

Więcej...

Wagony do remontu

Pierwsze dwa pudła wagonów metra produkcji rosyjskiej trafiły do remontu. Wrócą do eksploatacji pod koniec sierpnia. To pierwsza partia z 39 wagonów, jakie wyremontuje zwycięzca przetargu, bydgoska PESA.

Więcej...

"Znaki pamięci - Srebrenica"

To tytuł wystawy fotograficznej Jerzego Gumowskiego, którą można oglądać od 11 lipca na stacji metra Świętokrzyska. Wystawa powstała przy współpracy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, studentów z Grupy Wirydarz, skupionej wokół fundacji oraz autorów programu „pociąg do sztuki”.

Więcej...

Waza czyli Beti

Suczka o imieniu Waza, nazywana przez swojego opiekuna Beti, to nowy pracownik Służby Ochrony Metra. Beti to labrador, ważący obecnie około 35 kg, urodzony 1 lipca 2003 roku. Nie jest to zwykły pies patrolowy, jak jej starsi koledzy pracujący w metrze.

Więcej...