Zmiany w składzie zarządu Metra Warszawskiego

Komunikat Przewodniczącego Rady Nadzorczej Metra Warszawskiego z dnia 1 lutego 2006 roku w sprawie składu Zarządu Spółki.

Więcej...

Mniejszy tłok w metrze

Dzięki zleceniu otrzymanemu od Zarządu Transportu Miejskiego, od dzisiaj, Metro Warszawskie uruchomiło w godzinach szczytu porannego i szczytu popołudniowego dodatkowy, 23 pociąg (22 w ruchu i 1 w rezerwie torowej). Pozwoli to przewieźć o około 1500 osób na godzinę więcej niż dotychczas. Daje to 10 000 miejsc więcej w ciągu każdego dnia.

Więcej...

Zmiany w składzie zarządu Metra Warszawskiego

Komunikat Przewodniczącego Rady Nadzorczej Metra Warszawskiego z dnia 25 stycznia 2006 roku w sprawie składu Zarządu Spółki.

Więcej...

Metro na Bielanach Metro na Bielanach Stan przygotowania inwestycji

Od dłuższego czasu Metro Warszawskie dysponuje wszystkim niezbędnymi dokumentami i decyzjami potrzebnymi do rozpoczęcia prac budowlanych na odcinku bielańskim. Realizację inwestycji blokuje jednak „wojna” na protesty i odwołania, prowadzona przez firmy walczące o zwycięstwo w przetargu i realizację tych ogromnych projektów.

Więcej...

Poznaliśmy przebieg II linii metra

Centralny odcinek drugiej linii metra będzie przebiegał od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego w ciągu ulic Prostej i Świętokrzyskiej z przeprawą tunelem pod dnem Wisły w okolicy Mostu Świętokrzyskiego. Odcinek zachodni tej linii jest planowany od stacji techniczno-postojowej na Chrzanowie wzdłuż ulic Górczewskiej i Wolskiej do Ronda Daszyńskiego. W kierunku północnym od Dworca Wileńskiego metro pojedzie przez Targówek do ostatniej stacji przy Rembielińskiej na Bródnie.

Więcej...

Stacje Pl. Konstytucji i Muranów Lepsza komunikacja z centrum stolicy

Wybudowanie stacji metra Plac Konstytucji i Muranów radykalnie poprawi dostępność komunikacji zbiorowej w centrum miasta. Pasażer znajdujący się między śródmiejskimi stacjami metra, będzie miał do jednej z nich mniej niż 400 metrów. Ich uruchomienie nie pociągnie za sobą zmiany częstotliwości kursowania pociągów.

Więcej...

999 za kalendarz metra

Firmowy kalendarz Metra Warszawskiego na 2006 rok, podpisany przez wszystkich maszynistów prowadzących pociągi metra, został zlicytowany za kwotę 999 złotych. Te pieniądze zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej...

Spotkanie z Kołem Miłosników Metra

W poniedziałek, 16 stycznia, odbyło sie pierwsze w tym roku spotkanie Koła Miłośników Metra z przedstawicielami Metra Warszawskiego, poświęcone warunkom budowy metra, ze szczególnym uwzględnieniem budowy stacji "Marymont.

Więcej...

Metrem na XIV Finał WOŚP

Ze względu na XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 8 stycznia 2006 r. obowiązuje świąteczny rozkład jazdy. W godz. 15.00-22.00, a także 19.00-22.00 zostaną wprowadzone do ruchu dodatkowe pociągi.

Więcej...

Praktyki w Metrze Warszawskim

Metro Warszawskie bierze udział w programie Cień Menedżera. W celu zapoznania się z opisem programu i zasadami przyjmowania praktykantów, prosimy o przeczytanie informacji na poniższych stronach internetowych: http://www.cm.iblf.pl/ http://www.pulsbiznesu.pl/content.aspx?sid=6976

Więcej...