Dni Transportu Publicznego z Metrem Warszawskim

Kolejny raz Metro Warszawskie współorganizowało i uczestniczyło w Dniach Transportu Publicznego, które obyły się 19 i 20 września w Warszawie.
Dni Transportu Publicznego to cykliczne wydarzenie organizowane przez spółki związane z komunikacją miejską, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród sympatyków transportu publicznego. Tegoroczne święto transportu publicznego pod hasłem „poczuj miętę do komunikacji” rozpoczęło się w dniu 19 września bieżącego roku plenerową imprezą rodzinną zorganizowaną na terenie zajezdni autobusowej przy ulicy Woronicza w Warszawie.

Więcej...

Metro Warszawskie Sp. z o.o. uczestniczyło w imprezie z okazji zakończenie akcji „Lato w mieście” pod hasłem „Bezpieczny powrót do szkoły”

W miniony piątek, 28 sierpnia na terenie OSiR Bemowo odbyła się impreza na zakończenie akcji „Lata w mieście” pod hasłem „Bezpieczny powrót do szkoły”. 

Więcej...

Informacja o ofertach złożonych w przetargu na budowę 3 stacji odcinka zachodniego i 3 stacji odcinka wschodniego-północnego II linii metra (3+3)

Dziś zostały otwarte oferty w przetargu na budowę przedłużenia II linii metra. Inwestor podzielił inwestycję na dwa zadania. I Zadanie obejmuje budowę pierwszego etapu odcinka zachodniego, II Zadanie, to budowa pierwszego etapu odcinka wschodniego-północnego. W każdym etapie budowane będą po 3 stacje.

Więcej...

Metro Warszawskie wzięło udział w projekcie pod nazwą "Europa zmienia Warszawę”

Spółka Metro Warszawskie po raz kolejny wzięła udział w projekcie informacyjno-edukacyjnym pod nazwą "Europa zmienia Warszawę”. Szósta edycja przedsięwzięcia realizowana była w ramach prowadzonego przez Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu m. st. Warszawy projektu pod nazwą „Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa”.

Podczas wydarzenia można było uzyskać informacje na temat II linii metra, w szczególności o planowanej realizacji I etapu odcinków: zachodniego i  wschodniego-północnego. Najmłodsi mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach  z wiedzy o metrze.

Projekt "Europa zmienia Warszawę” był realizowany przy Krakowskim Przedmieściu w dniach 20 - 26 czerwca 2015 roku. Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska.

Więcej...

Badanie opinii zadowolenia pasażerów

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 19 do 25 czerwca 2015 roku firma badawcza przeprowadzi na stacjach metra ankiety dotyczące zadowolenia pasażerów korzystających z naszych usług. Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu i udzielenie wywiadu ankieterowi.

Więcej...

Metro Warszawskie wspiera stołeczny klub siatkarski

W nadchodzących rozgrywkach sezonu 2015/2016, drużynę AZS Politechnika Warszawska wspierać będzie Metro Warszawskie Sp. z o.o. Na dobry początek znajomości, nasz firmowy krecik zabrał siatkarzy na wycieczkę po stacji Stadion Narodowy.

Film AZS Politechnika  - Metrem po sukcesy (plik MP4; 44,8 MB)

Więcej...

Bądź życzliwym pasażerem zamiast być monsterem – ruszyła II edycja kampanii „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”

Logo kampanii społecznej „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”W dniu 20 maja br. wystartowała druga edycja kampanii społecznej „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”  Kampania „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej” ponownie chce zwrócić uwagę na to jak ważnym i niezbędnym elementem podróży, jest życzliwe zachowanie się względem współpasażerów i pokazać właściwe postawy oraz zachowania.

Więcej...

Metro Warszawskie Sp. z o.o. po raz kolejny wspiera projekt edukacyjny Uniwersytetu Dzieci

Logo Uniwersytet DzieciCo to jest metro i od czego zacząć jego budowę? Z jakich części się składa? Jak i z czego budować tunele? – między innymi na takie pytania odpowiedzą mali studenci warszawskiego ośrodka Uniwersytetu Dzieci podczas zajęć poświęconych budowie metra.

Więcej...

Noc Muzeów na STP Kabaty

Noc Muzeów na STP Kabaty edycja 2015 r.W sobotę, 16 maja 2015 roku w ramach Nocy Muzeów mieszkańcy Warszawy mieli możliwość zwiedzania autobusem Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty. Wycieczki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - każdy z wjeżdżających na teren STP autobusów był pełny.
Podczas przejazdu przewodnicy z Metra opowiadali o funkcjonowaniu STP Kabaty, elektrowozowni i centralnej dyspozytorni. Z autobusu można było także obejrzeć specjalnie podstawiony pojazd ratownictwa technicznego Mercedes-Benz Unimog U400.

Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za tak liczne przybycie.

Więcej...

Szósta edycja konkursu „Mazowiecki Miesiąc Integracji” 2015

Plakat 6 edycji konkursu Mazowiecki Miesiąc IntegracjiGaleria „pociąg do sztuki” i Metro Warszawskie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji  konkursu.
Mazowiecki Miesiąc Integracji to konkurs plastyczny skierowany do organizacji pozarządowych oraz instytucji i placówek zajmujących się realizacją warsztatów terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Celem Konkursu jest popularyzacja szeroko rozumianej idei integracji poprzez promowanie i nagradzanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych.

Więcej...