Rosyjskie składy będą dłuższe

Dzisiaj Metro Warszawskie podpisało z firmą JSC Metrowagonmash z Moskwy, umowę na zakup 14 fabrycznie nowych wagonów pośrednich (bez kabiny maszynisty) i rozbudowę, tzn. uzupełnienie do sześciu wagonów; składów serii 81 produkcji rosyjskiej, oraz wprowadzenie sześciowagonowych pojazdów do eksploatacji. Pierwsze, długie składy pojawią się w metrze już pod koniec roku.

Więcej...

Mama, Tata i Ja na Wilanowskiej

Od dzisiaj w ramach programu Pociąg do sztuki na stacji Wilanowska można oglądać wystawę poświęconą problematyce dzieci porzuconych.

Więcej...

Budowa odcinka B21-A22 odblokowana przez sąd

Na dzisiejszej rozprawie sąd okręgowy umorzył postępowanie dotyczące skargi Hydrobudowy - 6 na wyrok arbitrów UZP w sprawie wyboru wykonawcy na budowę tuneli szlakowych do stacji Stare Bielany i Wawrzyszew oraz samych stacji.

Więcej...

Wymiana kół rozpoczęta

W ostatnich dniach rozpoczęła się, przygotowywana od dawna, operacja wymiany wadliwych kół oraz przeglądów i rewizji zestawów kołowych w wagonach metra serii Metropolis produkcji Alstom-Konstal.

Więcej...

Rusza budowa metra na Bielanach!

Dzisiaj w siedzibie Metra Warszawskiego została podpisana umowa z konsorcjum firm: PRG Metro i PeBeKa Lubin - generalnym wykonawcą pierwszego odcinka inwestycji budowy metra na Bielanach, obejmującego tunele szlakowe B20 łączące stację Marymont ze stacją Słodowiec (długość 874,36 m) oraz samą stację A20 Słodowiec.

Więcej...

Sąd odblokowal stację Słodowiec

Sąd okręgowy odrzucił dzisiaj ostatnią skargę Hydrobudowy - 6 na wyrok arbitrów UZP w sprawie wyboru wykonawcy na pierwszy etap bielańskiego odcinka metra. Tym samym wyczerpana została administracyjna droga zaskarżania decyzji Metra Warszawskiego w sprawie dokumentacji przetargowej i wyboru oferenta na budowę odcinka między stacjami metra Marymont i Słodowiec oraz samej stacji Słodowiec.

Więcej...

Sąd oddalił skargę Hydrobudowy - 6

Wczoraj sąd okręgowy oddalił skargę firmy Hydrobudowa – 6 dotyczącą warunków przetargu na budowę obiektów trzeciego etapu bielańskiego odcinka metra. Hydrobudowa – 6 skarżyła się do sądu na niekorzystny dla niej wyrok Sądu Arbitrażowego Urzędu Zamówień Publicznych uznający prawidłowość procedur przetargowych prowadzonych przez Metro Warszawskie.

Więcej...

Pokaz antyterrorystów w metrze

Porwany pociąg metra został odbity przez warszawskich antyterrorystów. Szturm następuje po półtoragodzinnych negocjacjach i zabiciu przez porywaczy jednego z pasażerów. W akcji ginie dwóch z pięciu porywaczy, pasażerowie są ewakuowani, a pirotechnik rozbraja ładunek wybuchowy pozostawiony w wagonie.

Więcej...

Przetarg na wydłużenie składów rozstrzygnięty

Firma JSC Metrowagonmash z Moskwy będzie dostawcą 14 fabrycznie nowych wagonów pośrednich (bez kabiny maszynisty) i będzie odpowiadała za uzupełnienie do sześciu wagonów składów serii 81 „rosyjskich”, oraz wprowadzenie ich do eksploatacji. Termin realizacji zamówienia wynosić będzie 15 miesięcy od daty podpisania umowy. Pierwsze wagony powinny dotrzeć do Warszawy w czwartym kwartale 2006 roku. Zakup zrealizowany zostanie z pieniędzy własnych spółki oraz ze środków pochodzących z kredytu zaciągniętego przez Metro na ten cel.

Więcej...

Metro wspiera samodzielność

W ramach programu kameralnej grupy usamodzielnienia, realizowanego przez Dom Dziecka nr 1 im. M. Falskiej, otwarto wczoraj uroczyście nowe mieszkanie filiacyjne przy ulicy Wrzeciono na Bielanach.

Więcej...