Nowe wagony dla metra

Metro Warszawskie ogłosiło dzisiaj przetarg na zakup 14 fabrycznie nowych wagonów pośrednich (bez kabiny maszynisty) i rozbudowę, tzn. uzupełnienie do sześciu wagonów, składów serii 81 produkcji rosyjskiej), oraz wprowadzenie sześciowagonowych pojazdów do eksploatacji.

Więcej...

"Żywność - dobro, które szanuję"

W poniedziałek 17 października o godzinie 16,00 na stacji metra Wilanowska odbyło się otwarcie wystawy prac nagrodzonych w konkursie "Żywność – dobro, które szanuję".

Więcej...

Wykopaliska na stacji Ratusz

Dzięki współpracy Metra Warszawskiego i Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie, w przejściu podziemnym stacji Ratusz została odsłonięta gablota muzealna. Jest to niewielka wystawa prezentująca efektowne kopie zabytków archeologicznych. Ich oryginały można podziwiać niedaleko, bo w gmachu muzeum znajdującym się w Arsenale Warszawskim, przy ulicy Długiej 52 (wejście od strony Ogrodu Krasińskich).

Więcej...

INFRASTRUKTURA 2005

W Pałacu Kultury i Nauki w dniach 5-7 października, odbywają się III Międzynarodowe Targi INFRASTRUKTURA 2005. Oprócz informacji dotyczących usług w dziedzinie inwestorstwa zastępczego, Metro Warszawskie prezentuje na nich plany budowy I, II i III linii metra. Targi otwarte są w godz. 10 - 17. Nasze stoisko znajduje się w Sali Ratuszowej nr stoiska 8A. Zapraszamy.

Więcej...

Dni Transportu Publicznego

Zwiedzanie Stacji Techniczno - Postojowej "Kabaty" były, jak co roku, jedną z największych atrakcji Dni Transportu Publicznego.

Więcej...

Dni Transportu Publicznego

Zapraszamy do skorzystania z możliwości zwiedzania Stacji Techniczno Postojowej Kabaty" w najbliższą sobotę 24 września, organizowanego w ramach Dni Transportu Publicznego. Liczba wejściówek ograniczona.

Więcej...

"Co z tą Warszawą"

Na stacji Świętokrzyska od piątku można oglądać wystawę "Co z tą Warszawą", która otwiera akcje edukacyjną zainicjowaną przez Stowarzyszenie Zielone Mazowsze. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię zieleni miejskiej w stolicy.

Więcej...

Bądź bezpieczny w mieście

Festyn Rodzinny „Bądź bezpieczny w mieście” zgromadził na Polu Mokotowskim setki warszawiaków. Wzięło w nim udział również Metro Warszawskie.

Więcej...

Seminarium "Zmechanizowane metody budowy tuneli"

W dniu 5.09.2005 r. w PKiN w Warszawie odbyło się międzynarodowe seminarium "Zmechanizowane metody budowy tuneli" zorganizowane przez ITA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Budownictwa Tunelowego), Polski Komitet Geotechniki i Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Więcej...

Ulica Słowackiego oddana do użytku

W nocy z piątku na sobotę została oddana do użytku ulica Słowackiego. Jej odtworzenie było częścią inwestycji budowy stacji metra Plac Wilsona.

Więcej...