Sąd oddalił skargę Hydrobudowy - 6

Wczoraj sąd okręgowy oddalił skargę firmy Hydrobudowa – 6 dotyczącą warunków przetargu na budowę obiektów trzeciego etapu bielańskiego odcinka metra. Hydrobudowa – 6 skarżyła się do sądu na niekorzystny dla niej wyrok Sądu Arbitrażowego Urzędu Zamówień Publicznych uznający prawidłowość procedur przetargowych prowadzonych przez Metro Warszawskie.

Więcej...

Pokaz antyterrorystów w metrze

Porwany pociąg metra został odbity przez warszawskich antyterrorystów. Szturm następuje po półtoragodzinnych negocjacjach i zabiciu przez porywaczy jednego z pasażerów. W akcji ginie dwóch z pięciu porywaczy, pasażerowie są ewakuowani, a pirotechnik rozbraja ładunek wybuchowy pozostawiony w wagonie.

Więcej...

Przetarg na wydłużenie składów rozstrzygnięty

Firma JSC Metrowagonmash z Moskwy będzie dostawcą 14 fabrycznie nowych wagonów pośrednich (bez kabiny maszynisty) i będzie odpowiadała za uzupełnienie do sześciu wagonów składów serii 81 „rosyjskich”, oraz wprowadzenie ich do eksploatacji. Termin realizacji zamówienia wynosić będzie 15 miesięcy od daty podpisania umowy. Pierwsze wagony powinny dotrzeć do Warszawy w czwartym kwartale 2006 roku. Zakup zrealizowany zostanie z pieniędzy własnych spółki oraz ze środków pochodzących z kredytu zaciągniętego przez Metro na ten cel.

Więcej...

Metro wspiera samodzielność

W ramach programu kameralnej grupy usamodzielnienia, realizowanego przez Dom Dziecka nr 1 im. M. Falskiej, otwarto wczoraj uroczyście nowe mieszkanie filiacyjne przy ulicy Wrzeciono na Bielanach.

Więcej...

Zmiany w składzie zarządu Metra Warszawskiego

Komunikat Przewodniczącego Rady Nadzorczej Metra Warszawskiego z dnia 1 lutego 2006 roku w sprawie składu Zarządu Spółki.

Więcej...

Mniejszy tłok w metrze

Dzięki zleceniu otrzymanemu od Zarządu Transportu Miejskiego, od dzisiaj, Metro Warszawskie uruchomiło w godzinach szczytu porannego i szczytu popołudniowego dodatkowy, 23 pociąg (22 w ruchu i 1 w rezerwie torowej). Pozwoli to przewieźć o około 1500 osób na godzinę więcej niż dotychczas. Daje to 10 000 miejsc więcej w ciągu każdego dnia.

Więcej...

Zmiany w składzie zarządu Metra Warszawskiego

Komunikat Przewodniczącego Rady Nadzorczej Metra Warszawskiego z dnia 25 stycznia 2006 roku w sprawie składu Zarządu Spółki.

Więcej...

Metro na Bielanach Metro na Bielanach Stan przygotowania inwestycji

Od dłuższego czasu Metro Warszawskie dysponuje wszystkim niezbędnymi dokumentami i decyzjami potrzebnymi do rozpoczęcia prac budowlanych na odcinku bielańskim. Realizację inwestycji blokuje jednak „wojna” na protesty i odwołania, prowadzona przez firmy walczące o zwycięstwo w przetargu i realizację tych ogromnych projektów.

Więcej...

Poznaliśmy przebieg II linii metra

Centralny odcinek drugiej linii metra będzie przebiegał od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego w ciągu ulic Prostej i Świętokrzyskiej z przeprawą tunelem pod dnem Wisły w okolicy Mostu Świętokrzyskiego. Odcinek zachodni tej linii jest planowany od stacji techniczno-postojowej na Chrzanowie wzdłuż ulic Górczewskiej i Wolskiej do Ronda Daszyńskiego. W kierunku północnym od Dworca Wileńskiego metro pojedzie przez Targówek do ostatniej stacji przy Rembielińskiej na Bródnie.

Więcej...

Stacje Pl. Konstytucji i Muranów Lepsza komunikacja z centrum stolicy

Wybudowanie stacji metra Plac Konstytucji i Muranów radykalnie poprawi dostępność komunikacji zbiorowej w centrum miasta. Pasażer znajdujący się między śródmiejskimi stacjami metra, będzie miał do jednej z nich mniej niż 400 metrów. Ich uruchomienie nie pociągnie za sobą zmiany częstotliwości kursowania pociągów.

Więcej...