Spotkanie z Kołem Miłosników Metra

W poniedziałek, 16 stycznia, odbyło sie pierwsze w tym roku spotkanie Koła Miłośników Metra z przedstawicielami Metra Warszawskiego, poświęcone warunkom budowy metra, ze szczególnym uwzględnieniem budowy stacji "Marymont.

Więcej...

Metrem na XIV Finał WOŚP

Ze względu na XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 8 stycznia 2006 r. obowiązuje świąteczny rozkład jazdy. W godz. 15.00-22.00, a także 19.00-22.00 zostaną wprowadzone do ruchu dodatkowe pociągi.

Więcej...

Praktyki w Metrze Warszawskim

Metro Warszawskie bierze udział w programie Cień Menedżera. W celu zapoznania się z opisem programu i zasadami przyjmowania praktykantów, prosimy o przeczytanie informacji na poniższych stronach internetowych: http://www.cm.iblf.pl/ http://www.pulsbiznesu.pl/content.aspx?sid=6976

Więcej...

Mniejszy tłok w metrze

Dzięki zleceniu otrzymanemu od Zarządu Transportu miejskiego, od 1 lutego, Metro Warszawskie uruchomi w godzinach szczytu porannego i szczytu popołudniowego dodatkowy, 23 pociąg.

Więcej...

Wszystkie składy po 6 wagonów

Rada Nadzorcza Metra Warszawskiego podjęła decyzję o zakupie dodatkowych 16 wagonów serii 81. W ten sposób wszystkie 15 składów serii, 81 jakimi dysponuje Warszawskie Metro zostanie wydłużonych do sześciu wagonów. Metro Warszawskie dysponuje w tej chwili 60 wagonami produkcji rosyjskiej złożonymi w 15 czterowagonowych składów.

Więcej...

Zakup 14 wagonów rosyjskich

Dzisiaj w siedzibie Metra Warszawskiego nastąpiło otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na zakup 14 fabrycznie nowych wagonów pośrednich (bez kabiny maszynisty) i rozbudowę, tzn. uzupełnienie do sześciu wagonów; składów serii 81 produkcji rosyjskiej, oraz wprowadzenie sześciowagonowych pojazdów do eksploatacji.

Więcej...

Metrem w Święta i Nowy Rok

W dniach 24, 25 i 26 grudnia b.r. metro będzie kursować według rozkładu niedzielnego. W noc sylwestrową, od północy do 5 rano, pociągi będą jeździć co 15 minut.

Więcej...

Wigilia w Domu Dziecka

Wczoraj w bielańskim Domu Dziecka im. Maryny Falskiej, któremu o dawna pomaga Metro Warszawskie odbyła się uroczysta wigilia zorganizowania przez samych wychowanków. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Metro przekazało placówce wybrane przez wychowawców książki i lektury szkolne oraz stosy prezentów, które zebrane zostały w ostatnich tygodniach wśród pracowników metra.

Więcej...

Zmiany w zarządzie Metra

Wczoraj Rada Nadzorcza Metra Warszawskiego przyjęła rezygnację Pana Krzysztofa Celińskiego z funkcji prezesa zarządu spółki. Piastował on tę funkcję przez trzy lata, a obecnie objął stanowisko prezesa zarządu PKP PLK. Do czasu wyboru nowej osoby na to stanowisko zarząd będzie funkcjonował w składzie dwuosobowym.

Więcej...

"Warszawa mało znana"

To niezwykły cykl fotografii Warszawy, wykonanych w miejscach z pozoru dobrze znanych mieszkańcom stolicy, jednak rejestrujących zaskakujące sytuacje architektoniczne, spotkania epok i kultur, form, faktur i nastrojów. Wystawa podzielona została na trzy spójne części, które prezentowane są na stacji Metro Świętokrzyska oraz na IV piętrze PKiN i na Dworcu Centralnym PKP w Warszawie. Oglądać ją można do 30 grudnia 2005 roku.

Więcej...