Nigdy więcej Czarnobyla

Wystawa "No more Czernobyl", którą można oglądać na stacji Świętokrzyska, to dokument autorstwa niemieckiego fotografa Roberta Knotha. Za jedno z nich autor został w tym roku uhonorowany nagrodą World Press Photo.

Więcej...

Bliżej budowy Muranowa i Pl. Konstytucji

Metro Warszawskie uzyskało decyzję o ustaleniu Lokalizacji Inwestycji Celu Publicznego dla planowanych stacji A12 Pl. Konstytucji i A16 Muranów, które mają uzupełnić pierwszą linię metra.

Więcej...

Dzwoń z komórki na Pl. Wilsona

Od poniedziałku, 24 kwietnia 2006 r., na stacji Plac Wilsona można korzystać z telefonii komórkowej.

Więcej...

"Pro Memoria" - pamięć o polskim Papieżu

Od dzisiaj na stacji Świętokrzyska można oglądać niezwykłą wystawę pod tytułem "Pro Memoria". Prezentowane zdjęcia tworzą zapis ubiegłorocznej podróży pielgrzymów specjalnym pociągiem na pogrzeb Jana Pawła II, oraz tegorocznej w rocznicę śmierci Ojca Świętego.

Więcej...

Rosyjskie składy będą dłuższe

Dzisiaj Metro Warszawskie podpisało z firmą JSC Metrowagonmash z Moskwy, umowę na zakup 14 fabrycznie nowych wagonów pośrednich (bez kabiny maszynisty) i rozbudowę, tzn. uzupełnienie do sześciu wagonów; składów serii 81 produkcji rosyjskiej, oraz wprowadzenie sześciowagonowych pojazdów do eksploatacji. Pierwsze, długie składy pojawią się w metrze już pod koniec roku.

Więcej...

Mama, Tata i Ja na Wilanowskiej

Od dzisiaj w ramach programu Pociąg do sztuki na stacji Wilanowska można oglądać wystawę poświęconą problematyce dzieci porzuconych.

Więcej...

Budowa odcinka B21-A22 odblokowana przez sąd

Na dzisiejszej rozprawie sąd okręgowy umorzył postępowanie dotyczące skargi Hydrobudowy - 6 na wyrok arbitrów UZP w sprawie wyboru wykonawcy na budowę tuneli szlakowych do stacji Stare Bielany i Wawrzyszew oraz samych stacji.

Więcej...

Wymiana kół rozpoczęta

W ostatnich dniach rozpoczęła się, przygotowywana od dawna, operacja wymiany wadliwych kół oraz przeglądów i rewizji zestawów kołowych w wagonach metra serii Metropolis produkcji Alstom-Konstal.

Więcej...

Rusza budowa metra na Bielanach!

Dzisiaj w siedzibie Metra Warszawskiego została podpisana umowa z konsorcjum firm: PRG Metro i PeBeKa Lubin - generalnym wykonawcą pierwszego odcinka inwestycji budowy metra na Bielanach, obejmującego tunele szlakowe B20 łączące stację Marymont ze stacją Słodowiec (długość 874,36 m) oraz samą stację A20 Słodowiec.

Więcej...

Sąd odblokowal stację Słodowiec

Sąd okręgowy odrzucił dzisiaj ostatnią skargę Hydrobudowy - 6 na wyrok arbitrów UZP w sprawie wyboru wykonawcy na pierwszy etap bielańskiego odcinka metra. Tym samym wyczerpana została administracyjna droga zaskarżania decyzji Metra Warszawskiego w sprawie dokumentacji przetargowej i wyboru oferenta na budowę odcinka między stacjami metra Marymont i Słodowiec oraz samej stacji Słodowiec.

Więcej...