Metro na bielańskim pikniku

W sobotę, 10 czerwca Metro Warszawskie uczestniczyło w festynie, zorganizowanym z okazji 80-lecia osiedla Zdobycz Robotnicza na Bielanach. Na pytania mieszkańców odpowiadali, obsługujący stoisko, członkowie Koła Miłośników Metra, oraz przedstawiciele wykonawcy odcinka B20, A20.

Więcej...

Świat za 10 lat

W ostatnią sobotę, 3 czerwca, Metro Warszawskie uczestniczyło w 10 Pikniku Naukowym Bis Polskiego Radia. Pracownicy podziemnej kolejki, zgodnie z hasłem pikniku „Świat za 10 lat”, informowali głównie o planach budowy II linii z Woli na Pragę, a także prezentowali projekty realizacji końcowego odcinka I linii metra, który będzie gotowy już za 2 lata.

Więcej...

Warszawa jest Wielka w metrze

Od dziś na stacji Centrum można oglądać wystawę opowiadającą o przemianach centrum stolicy w ciągu ponad stu lat widzianych oczyma varsavianisty Rafał Chwiszczuka. Pokazuje ona fotografie jednego z najbardziej charakterystycznych warszawskich skrzyżowań - Alei Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej.

Więcej...

II linia coraz bliżej

W ostatnich dniach Metro Warszawskie złożyło do Urzędu m.st. Warszawy dwa wnioski o wydanie decyzji dotyczących realizacji budowy II linii metra od stacji „Rondo Daszyńskiego” do stacji „Dworzec Wileński”.

Więcej...

Dzieciaki opanowały metro

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka pracownicy warszawskiego metra przygotowali niespodziankę dla swoich pasażerów. W wagonach metra stacje zapowiadane sa przez dzieci z warszawskich przedszkoli. Podobna akcja była zorganizowana w 2004 roku i bardzo spodobała sie Warszawiakom.

Więcej...

Metrem na Bielany - rusza budowa kolejnego odcinka

Dzisiaj w siedzibie Metra Warszawskiego została podpisana umowa z generalnym wykonawcą drugiego odcinka inwestycji budowy metra na Bielanach, obejmującego stacje A21 Stare Bielany i A22 Wawrzyszew oraz prowadzące do nich tunele szlakowe B21 i B22.

Więcej...

Metro współpracuje z Politechniką Warszawką

W dniu dzisiejszym zarząd Metra Warszawskiego podpisał umowę z Politechniką Warszawską na opiekę naukową przy tworzeniu II i III linii metra.

Więcej...

Metro na bielańskim "Dniu Ziemi"

W sobotę 20 maja Metro Warszawskie wzięło udział w festynie ekologicznym "Dzień Ziemi 2006", zorganizowanym w Lasku Bielańskim przez Wydział Ochrony Środowiska Dzielnicy Bielany m.st. Warszawa.

Więcej...

"Oczami Hefajstosa"

To najnowsza wystawa prezentowana w galerii "pociąg do sztuki" na Stacji Metro Wilanowska. Prezentowane na wystawie abstrakcyjne kompozycje barw i struktur, nie są dziełem artysty. To obrazy mikrostruktur materiałów.

Więcej...

Sąd oddalił ostatnią skargę na bielańskim odcinku metra

Sąd okręgowy odrzucił wczoraj skargę firmy Warbud na wyrok arbitrów UZP w sprawie wyboru wykonawcy na ostatni odcinek linii metra. Była to ostatnia skarga blokująca budowę. W całym postępowaniu przetargowym na odcinek bielański złożono w sumie aż 19 protestów, 10 odwołań od ich rozstrzygnięć oraz 8 skarg do sądu. Wszystkie wyroki kolejnych instancji potwierdziły tylko prawidłowe prowadzenie przetargu i wybór wykonawców dokonany przez Metro Warszawskie. Opóźnienie spowodowane protestami wynosi ponad pół roku.

Więcej...