Metro współpracuje z Politechniką Warszawką

W dniu dzisiejszym zarząd Metra Warszawskiego podpisał umowę z Politechniką Warszawską na opiekę naukową przy tworzeniu II i III linii metra.

Więcej...

Metro na bielańskim "Dniu Ziemi"

W sobotę 20 maja Metro Warszawskie wzięło udział w festynie ekologicznym "Dzień Ziemi 2006", zorganizowanym w Lasku Bielańskim przez Wydział Ochrony Środowiska Dzielnicy Bielany m.st. Warszawa.

Więcej...

"Oczami Hefajstosa"

To najnowsza wystawa prezentowana w galerii "pociąg do sztuki" na Stacji Metro Wilanowska. Prezentowane na wystawie abstrakcyjne kompozycje barw i struktur, nie są dziełem artysty. To obrazy mikrostruktur materiałów.

Więcej...

Sąd oddalił ostatnią skargę na bielańskim odcinku metra

Sąd okręgowy odrzucił wczoraj skargę firmy Warbud na wyrok arbitrów UZP w sprawie wyboru wykonawcy na ostatni odcinek linii metra. Była to ostatnia skarga blokująca budowę. W całym postępowaniu przetargowym na odcinek bielański złożono w sumie aż 19 protestów, 10 odwołań od ich rozstrzygnięć oraz 8 skarg do sądu. Wszystkie wyroki kolejnych instancji potwierdziły tylko prawidłowe prowadzenie przetargu i wybór wykonawców dokonany przez Metro Warszawskie. Opóźnienie spowodowane protestami wynosi ponad pół roku.

Więcej...

Nigdy więcej Czarnobyla

Wystawa "No more Czernobyl", którą można oglądać na stacji Świętokrzyska, to dokument autorstwa niemieckiego fotografa Roberta Knotha. Za jedno z nich autor został w tym roku uhonorowany nagrodą World Press Photo.

Więcej...

Bliżej budowy Muranowa i Pl. Konstytucji

Metro Warszawskie uzyskało decyzję o ustaleniu Lokalizacji Inwestycji Celu Publicznego dla planowanych stacji A12 Pl. Konstytucji i A16 Muranów, które mają uzupełnić pierwszą linię metra.

Więcej...

Dzwoń z komórki na Pl. Wilsona

Od poniedziałku, 24 kwietnia 2006 r., na stacji Plac Wilsona można korzystać z telefonii komórkowej.

Więcej...

"Pro Memoria" - pamięć o polskim Papieżu

Od dzisiaj na stacji Świętokrzyska można oglądać niezwykłą wystawę pod tytułem "Pro Memoria". Prezentowane zdjęcia tworzą zapis ubiegłorocznej podróży pielgrzymów specjalnym pociągiem na pogrzeb Jana Pawła II, oraz tegorocznej w rocznicę śmierci Ojca Świętego.

Więcej...

Rosyjskie składy będą dłuższe

Dzisiaj Metro Warszawskie podpisało z firmą JSC Metrowagonmash z Moskwy, umowę na zakup 14 fabrycznie nowych wagonów pośrednich (bez kabiny maszynisty) i rozbudowę, tzn. uzupełnienie do sześciu wagonów; składów serii 81 produkcji rosyjskiej, oraz wprowadzenie sześciowagonowych pojazdów do eksploatacji. Pierwsze, długie składy pojawią się w metrze już pod koniec roku.

Więcej...

Mama, Tata i Ja na Wilanowskiej

Od dzisiaj w ramach programu Pociąg do sztuki na stacji Wilanowska można oglądać wystawę poświęconą problematyce dzieci porzuconych.

Więcej...