Usunięto awarię systemu sterowania ruchem

Dzisiejszej nocy służby techniczne Metra Warszawskiego dokonały lokalizacji i likwidacji źródła awarii, która wczoraj spowodowała opóźnienia w ruchu pociągów. Awaria systemu sterowania ruchem pojawiła się wczoraj o godzinie 5,15 na torze pierwszym tunelu między stacjami Świętokrzyska i Ratusz. Zdarzenie to spowodowało spowolnienie czasu przejazdu pociągów na tym odcinku, a co za tym idzie spiętrzenie ruchu na całej linii, zwłaszcza w godzinach porannych.

Więcej...

Stacja Marymont zgłoszona do odbioru końcowego

Generalny wykonawca stacji Marymont - firma Warbud S.A., zgłosił dzisiaj gotowość do odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Oznacza to, że zakończył się etap budowy stacji, a rozpoczyna się faza tak zwanych próbnych rozruchów urządzeń i badania poprawności ich funkcjonowania.

Więcej...

Miss World w metrze

W galerii "pociąg do sztuki" na stacji metra Centrum, można oglądać wystawę zdjęć z pobytu w Polsce kandydatek do tytułu Miss World 2006. Wystawa potrwa do 31 grudnia.

Więcej...

Centralna dyspozytornia dla przyszłej sieci metra

Na jutro, poniedziałek 6 listopada, planowane jest podpisanie umowy na projekt i adaptację pomieszczeń na potrzeby nowej centralnej dyspozytorni warszawskiego metra. Będzie ona obsługiwała obecną linie metra oraz, docelowo, kolejne linie. Będzie wyposażona w nowoczesne urządzenia łączności, kontroli i sterowania ruchem.

Więcej...

Podpisanie umowy na opracowanie studium wykonalności dla odcinka centralnego II linii metra

Dzisiaj została podpisana umowa dotycząca opracowania "Studium wykonalności budowy drugiej linii metra w Warszawie na odcinku Rondo Daszyńskiego - Dworzec Wileński wraz z dostawą taboru metra".

Więcej...

Polska pomoc w obiektywie

"Polska pomoc w obiektywie" to najnowsza wystawa w galerii "pociąg do sztuki" na Stacji Metro Świętokrzyska.

Więcej...

Za ile przyjedzie pociąg? Nowy system informacyjny na stacjach.

Metro Warszawskie zakończyło prace nad, oczekiwanym przez pasażerów, nowym systemem umożliwiającym wskazywanie, między innymi, czasu pozostającego do przyjazdu kolejnego pociągu.

Więcej...

Fundusze unijne na metro

Wczoraj na terenie budowy stacji A20 Słodowiec odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Jarosława Kaczyńskiego, minister rozwoju regionalnego Grażyny Gęsickiej i pełniącego funkcję Prezydenta Warszawy Kazimierza Marcinkiewicza.

Więcej...

Wszystkie pociągi po sześć wagonów

Dzisiaj Metro Warszawskie podpisało zapowiadaną od grudnia umowę na zakup 16 fabrycznie nowych wagonów pośrednich (bez kabiny maszynisty) i rozbudowę, tzn. uzupełnienie do sześciu wagonów, obecnie eksploatowanych, czterowagonowych składów serii "81" produkcji rosyjskiej; oraz wprowadzenie ich do eksploatacji.

Więcej...

Nowa wystawa na Wilanowskiej

"Nie mów mi, czego nie mogę zrobić" to najnowsza ekspozycja, jaką można obejrzeć w galerii "pociąg do sztuki" na stacji metra Wilanowska. Jej pomysłodawcą jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Wystawa ma zachęcić do korzystania ze wsparcia jakie oferują programy unijne oraz pokazać różnorodność działań, które zostały już podjęte przez beneficjentów FRSE.

Więcej...