ROŚ dla stacji Muranów i Pl. Konstytucji

Metro Warszawskie podpisało umowę z Instytutem Rozwoju Miast, na wykonanie Raportu o oddziaływaniu na środowisko dla przedsięwzięcia budowa stacji A12 "Plac Konstytucji"; i stacji A16 "Muranów".

Więcej...

Metro o uchodźctwie

Wczoraj, z okazji przypadającego 20 czerwca Dnia Uchodźcy, w galerii "pociąg do sztuki" na stacji Wilanowska, otwarto wystawę "Obcy wśród swoich. Swój wśród obcych".

Więcej...

Budujemy ostatni odcinek linii metra

Dzisiaj, w obecności Prezydenta RP, Ministrów Transportu i Budownictwa oraz Rozwoju Regionalnego oraz władz Warszawy, została podpisana umowa na budowę ostatniego odcinka pierwszej linii metra w Warszawie. Generalnym wykonawcą tej inwestycji, obejmującej tunel szlakowy B23, stację Młociny i węzeł komunikacyjny Młociny; jest konsorcjum firm PeBeKa SA Lubin i PRG Metro.

Więcej...

Badania zadowolenia pasażerów Metra

Kolejne "Badania zadowolenia pasażerów Metra Warszawskiego" potwierdziły wysoką opinię jaką cieszy się działalność spółki w oczach swoich użytkowników.

Więcej...

Metro na bielańskim pikniku

W sobotę, 10 czerwca Metro Warszawskie uczestniczyło w festynie, zorganizowanym z okazji 80-lecia osiedla Zdobycz Robotnicza na Bielanach. Na pytania mieszkańców odpowiadali, obsługujący stoisko, członkowie Koła Miłośników Metra, oraz przedstawiciele wykonawcy odcinka B20, A20.

Więcej...

Świat za 10 lat

W ostatnią sobotę, 3 czerwca, Metro Warszawskie uczestniczyło w 10 Pikniku Naukowym Bis Polskiego Radia. Pracownicy podziemnej kolejki, zgodnie z hasłem pikniku „Świat za 10 lat”, informowali głównie o planach budowy II linii z Woli na Pragę, a także prezentowali projekty realizacji końcowego odcinka I linii metra, który będzie gotowy już za 2 lata.

Więcej...

Warszawa jest Wielka w metrze

Od dziś na stacji Centrum można oglądać wystawę opowiadającą o przemianach centrum stolicy w ciągu ponad stu lat widzianych oczyma varsavianisty Rafał Chwiszczuka. Pokazuje ona fotografie jednego z najbardziej charakterystycznych warszawskich skrzyżowań - Alei Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej.

Więcej...

II linia coraz bliżej

W ostatnich dniach Metro Warszawskie złożyło do Urzędu m.st. Warszawy dwa wnioski o wydanie decyzji dotyczących realizacji budowy II linii metra od stacji „Rondo Daszyńskiego” do stacji „Dworzec Wileński”.

Więcej...

Dzieciaki opanowały metro

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka pracownicy warszawskiego metra przygotowali niespodziankę dla swoich pasażerów. W wagonach metra stacje zapowiadane sa przez dzieci z warszawskich przedszkoli. Podobna akcja była zorganizowana w 2004 roku i bardzo spodobała sie Warszawiakom.

Więcej...

Metrem na Bielany - rusza budowa kolejnego odcinka

Dzisiaj w siedzibie Metra Warszawskiego została podpisana umowa z generalnym wykonawcą drugiego odcinka inwestycji budowy metra na Bielanach, obejmującego stacje A21 Stare Bielany i A22 Wawrzyszew oraz prowadzące do nich tunele szlakowe B21 i B22.

Więcej...