Warszawa jest Wielka w metrze

Od dziś na stacji Centrum można oglądać wystawę opowiadającą o przemianach centrum stolicy w ciągu ponad stu lat widzianych oczyma varsavianisty Rafał Chwiszczuka. Pokazuje ona fotografie jednego z najbardziej charakterystycznych warszawskich skrzyżowań - Alei Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej.

Więcej...

II linia coraz bliżej

W ostatnich dniach Metro Warszawskie złożyło do Urzędu m.st. Warszawy dwa wnioski o wydanie decyzji dotyczących realizacji budowy II linii metra od stacji „Rondo Daszyńskiego” do stacji „Dworzec Wileński”.

Więcej...

Dzieciaki opanowały metro

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka pracownicy warszawskiego metra przygotowali niespodziankę dla swoich pasażerów. W wagonach metra stacje zapowiadane sa przez dzieci z warszawskich przedszkoli. Podobna akcja była zorganizowana w 2004 roku i bardzo spodobała sie Warszawiakom.

Więcej...

Metrem na Bielany - rusza budowa kolejnego odcinka

Dzisiaj w siedzibie Metra Warszawskiego została podpisana umowa z generalnym wykonawcą drugiego odcinka inwestycji budowy metra na Bielanach, obejmującego stacje A21 Stare Bielany i A22 Wawrzyszew oraz prowadzące do nich tunele szlakowe B21 i B22.

Więcej...

Metro współpracuje z Politechniką Warszawką

W dniu dzisiejszym zarząd Metra Warszawskiego podpisał umowę z Politechniką Warszawską na opiekę naukową przy tworzeniu II i III linii metra.

Więcej...

Metro na bielańskim "Dniu Ziemi"

W sobotę 20 maja Metro Warszawskie wzięło udział w festynie ekologicznym "Dzień Ziemi 2006", zorganizowanym w Lasku Bielańskim przez Wydział Ochrony Środowiska Dzielnicy Bielany m.st. Warszawa.

Więcej...

"Oczami Hefajstosa"

To najnowsza wystawa prezentowana w galerii "pociąg do sztuki" na Stacji Metro Wilanowska. Prezentowane na wystawie abstrakcyjne kompozycje barw i struktur, nie są dziełem artysty. To obrazy mikrostruktur materiałów.

Więcej...

Sąd oddalił ostatnią skargę na bielańskim odcinku metra

Sąd okręgowy odrzucił wczoraj skargę firmy Warbud na wyrok arbitrów UZP w sprawie wyboru wykonawcy na ostatni odcinek linii metra. Była to ostatnia skarga blokująca budowę. W całym postępowaniu przetargowym na odcinek bielański złożono w sumie aż 19 protestów, 10 odwołań od ich rozstrzygnięć oraz 8 skarg do sądu. Wszystkie wyroki kolejnych instancji potwierdziły tylko prawidłowe prowadzenie przetargu i wybór wykonawców dokonany przez Metro Warszawskie. Opóźnienie spowodowane protestami wynosi ponad pół roku.

Więcej...

Nigdy więcej Czarnobyla

Wystawa "No more Czernobyl", którą można oglądać na stacji Świętokrzyska, to dokument autorstwa niemieckiego fotografa Roberta Knotha. Za jedno z nich autor został w tym roku uhonorowany nagrodą World Press Photo.

Więcej...

Bliżej budowy Muranowa i Pl. Konstytucji

Metro Warszawskie uzyskało decyzję o ustaleniu Lokalizacji Inwestycji Celu Publicznego dla planowanych stacji A12 Pl. Konstytucji i A16 Muranów, które mają uzupełnić pierwszą linię metra.

Więcej...