Pociąg wahadłowy co 12 minut

Od dzisiaj pociąg wahadłowy kursuje na trasie pomiędzy stacjami Pl.Wilsona - Marymont co 12 minut.

Więcej...

Metro Warszawskie ze świadectwami bezpieczeństwa

W ostatnich dniach grudnia 2006 r. Metro Warszawskie Sp. z. o.o. otrzymało od Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego trzy świadectwa bezpieczeństwa: • dla zarządcy infrastruktury kolejowej • dla przewoźnika kolejowego • dla użytkownika bocznicy kolejowej. Uzyskanie tych świadectw jest wynikiem pozytywnej weryfikacji działalności Metra Warszawskiego ,opierającej się na przepisach Ustawy o Transporcie Kolejowym.

Więcej...

Stacja Marymont otwarta!

Dzisiaj rano Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie stacji metra Marymont. W związku z tym, decyzją Prezydenta m.st. Warszawy, stacja zostaje włączona do ruchu pasażerskiego dzisiaj o godzinie 15. Jak korzystać z ruchu wahadłowego na odcinku Pl.Wilsona - Marymont Dla wygody pasażerów korzystających z pociągu wahadłowego, kursującego na trasie pomiędzy stacjami Pl.Wilsona - Marymont, uruchomiony został NOWY SYSTEM INFORMACYJNY. Na monitorach LCD, zamontowanych m.in. na peronach, wskazywany jest kierunek jazdy kolejnego pociągu i czas pozostający do jego odjazdu. Dodatkowo pociąg wahadłowy, zabierający pasażerów ze stacji Pl. Wilsona (z peronu w kierunku Kabat) posiada na szybach wagonów specjalne tablice z informacją o trasie przejazdu. Pociąg wahadłowy podstawiany jest na stacje co 15 minut.

Więcej...

Metrem do domu w Nowy Rok

W noc z 31 grudnia na 1 stycznia pociągi metra będą kursować co 15 minut w godzinach od 00 do 5. Poza tymi godzinami kursowanie będzie odbywać się zgodnie z rozkładem jazdy.

Więcej...

Ogłoszono przetarg na zakup 5 pociągów

Metro Warszawskie Sp. z o.o. ogłosiło przetarg nieograniczony na dostawę trzydziestu wagonów metra, w tym dziesięciu wagonów z kabiną maszynisty i dwudziestu wagonów pośrednich, zestawionych w pięć sześciowagonowych pojazdów trakcyjnych metra. Zamówienie dotyczy również dostawy, na okres gwarancji, kompletu części zamiennych podlegających obligatoryjnym wymianom oraz zużywających się szybko.

Więcej...

Stacja Marymont odebrana od wykonawcy

Dzisiaj komisja Metra Warszawskiego podpisała protokół odbioru końcowego stacji Marymont. W poniedziałek, 11 grudnia został podpisany protokół odbioru końcowego tunelu szlakowego B19. Tym samym zakończony został kontrakt z firmą Warbud S.A., generalnym wykonawcą obiektu.

Więcej...

Służby metra na stacji Marymont

Od dzisiaj na stacji Marymont zaczną pracę służby eksploatacyjne Metra Warszawskiego. Pracownicy Służby Ruchu i Służby Linii zapoznają się z topografią stacji oraz wszystkimi urządzeniami i systemami w jakie wyposażona jest nowa stacja.

Więcej...

Odcinek centralny II linii - Metro otrzymało Wstępny Raport Studium Wykonalności

Dzisiaj Metro Warszawskie otrzymało "Wstępny Raport Studium Wykonalności budowy drugiej linii metra w Warszawie na odcinku Rondo Daszyńskiego - Dworzec Wileński wraz z dostawą taboru metra".

Więcej...

Próbne zadymienie stacji Marymont

Wczoraj, późnym popołudniem, na stacji Marymont przeprowadzone zostały próby skuteczności działania instalacji i urządzeń związanych z ochroną przeciwpożarową obiektu (w szczególności automatycznej instalacji oddymiającej). Wszystkie próby wypadły pozytywnie.

Więcej...

Metro Warszawskie kupuje kolejne pociągi

Zarząd Metra Warszawskiego podjął decyzję o zakupie pięciu sześciowagonowych pociągów do obsługi pierwszej linii metra. Na zaciągnięcie zobowiązania finansowego o wartości 185 milionów złotych brutto, zgodziła się w zeszłym tygodniu rada nadzorcza spółki. Zakup zostanie zrealizowany w trybie przetargu nieograniczonego, który powinien zostać ogłoszony w ciągu miesiąca.

Więcej...