Wydłużenie placu budowy stacji A20 Słodowiec

Dzisiaj o godzinie 22.00 nastąpiło wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na ul. Kasprowicza na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Podczaszyńskiego.

Więcej...

Fundusze UE na dokończenie I linii

W czwartek, 13 lipca, Komitet Monitorujący do spraw Sektorowego Programu Operacyjnego Transport, podjął decyzję o włączeniu projektu Metra Warszawskiego – dokończenie I linii metra, do Programu. Oznacza to, że budowa bielańskiego odcinka pierwszej linii metra współfinansowana będzie z pieniędzy pochodzących z funduszy europejskich.

Więcej...

"Wars i Sawa"

Od soboty na stacji Świętokrzyska będziemy mogli oglądać cykl fotografii ilustrujących warszawską legendę o założycielach miasta: Warsie i Sawie. Stała się ona inspiracją do działań twórczych dzieci z ogniska "Praga" im. K. Lisieckiego "Dziadka".

Więcej...

"Wybierz Miśka"

Do 26 lipca w galerii „pociąg do sztuki” na stacji Wilanowska można oglądać fotografie mieszkańców warszawskich i podwarszawskich schronisk w towarzystwie polskich gwiazd, m.in. Artura Barcisia i Ewy Bem. Oprócz fotografii, na wystawie prezentowane są prace nagrodzone na konkursie plastycznym „Noga w łapę” organizowanym przez Fundację Azylu Pod Psim Aniołem. Wystawa jest częścią kampanii adopcyjnej prowadzonej przez Fundcję.

Więcej...

ROŚ dla stacji Muranów i Pl. Konstytucji

Metro Warszawskie podpisało umowę z Instytutem Rozwoju Miast, na wykonanie Raportu o oddziaływaniu na środowisko dla przedsięwzięcia budowa stacji A12 "Plac Konstytucji"; i stacji A16 "Muranów".

Więcej...

Metro o uchodźctwie

Wczoraj, z okazji przypadającego 20 czerwca Dnia Uchodźcy, w galerii "pociąg do sztuki" na stacji Wilanowska, otwarto wystawę "Obcy wśród swoich. Swój wśród obcych".

Więcej...

Budujemy ostatni odcinek linii metra

Dzisiaj, w obecności Prezydenta RP, Ministrów Transportu i Budownictwa oraz Rozwoju Regionalnego oraz władz Warszawy, została podpisana umowa na budowę ostatniego odcinka pierwszej linii metra w Warszawie. Generalnym wykonawcą tej inwestycji, obejmującej tunel szlakowy B23, stację Młociny i węzeł komunikacyjny Młociny; jest konsorcjum firm PeBeKa SA Lubin i PRG Metro.

Więcej...

Badania zadowolenia pasażerów Metra

Kolejne "Badania zadowolenia pasażerów Metra Warszawskiego" potwierdziły wysoką opinię jaką cieszy się działalność spółki w oczach swoich użytkowników.

Więcej...

Metro na bielańskim pikniku

W sobotę, 10 czerwca Metro Warszawskie uczestniczyło w festynie, zorganizowanym z okazji 80-lecia osiedla Zdobycz Robotnicza na Bielanach. Na pytania mieszkańców odpowiadali, obsługujący stoisko, członkowie Koła Miłośników Metra, oraz przedstawiciele wykonawcy odcinka B20, A20.

Więcej...

Świat za 10 lat

W ostatnią sobotę, 3 czerwca, Metro Warszawskie uczestniczyło w 10 Pikniku Naukowym Bis Polskiego Radia. Pracownicy podziemnej kolejki, zgodnie z hasłem pikniku „Świat za 10 lat”, informowali głównie o planach budowy II linii z Woli na Pragę, a także prezentowali projekty realizacji końcowego odcinka I linii metra, który będzie gotowy już za 2 lata.

Więcej...