Podziękowania od Stowarzyszenia Sportu Osób Niepełnosprawnych „SSON”

Uprzejmie informujemy, że podczas ceremonii zakończenia rozgrywek o Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach 2010 odbywających się w dniach 20-21 listopada 2010 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy Metro Warszawskie Sp. z o.o. otrzymało podziękowania od Stowarzyszenia Sportu Osób Niepełnosprawnych „SSON” za wsparcie umożliwiające udział reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata Rugby na Wózkach Vancouver 2010.
Metro Warszawskie otrzymało również pamiątkową koszulkę Reprezentacji Polski Rugby na Wózkach z podpisami reprezentantów tegorocznych Mistrzostw Świata.

Więcej...

Informacja o przetargu na zakup taboru

Dnia 16 listopada 2010 r., Krajowa Izba Odwoławcza wydała orzeczenie w sprawie odwołań oferentów – CAF i Skoda-Wagonmasz – dotyczących wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na dostawę 35 pojazdów sześciowagonowych metra.

Więcej...

Metro Warszawskie Patronem XIX Targów Książki Historycznej 25-28 listopada 2010

Metro Warszawskie Patronem XIX Targów Książki Historycznej 25-28 listopada 2010

Metro Warszawskie Sp. z o.o. zostało Patronem XIX Targów Książki Historycznej. Targi Książki Historycznej to cykliczna impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym i niekomercyjnym, organizowana przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundację Historia i Kultura. Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. W tym roku Targi odbędą się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Wstęp na Targi i wszystkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

Link do strony internetowej Porozumienia Wydawców Książki Historycznej

Więcej...

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

W dniu dzisiejszym 14.10.2010 r. rozstrzygnięto postępowanie o udzielenie zamówienia na dostawę 35 pojazdów sześciowagonowych metra.

Więcej...

Sukces reprezentacji Polski w Rugby na Wózkach podczas Mistrzostw Świata

Reprezentacja Polski Rugby na Wózkach zajęła ósme miejsce podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w kanadyjskim Vancouver. Polacy, którzy debiutowali w zawodach tej rangi, wyprzedzili w rankingu m.in. poprzedniego wicemistrza świata – Nową Zelandię. To naprawdę duży sukces. Metro Warszawskie serdecznie gratuluje naszym reprezentantom.

Więcej...

List Metra Warszawskiego do Pana Redaktora Seweryna Blumsztajna z Gazety Wyborczej

W związku z Pana Komentarzem zamieszczonym w wydaniu Gazety Wyborczej z dnia 8 października 2010 roku Metro Warszawskie informuje, że w pełni podzielamy Pana zniecierpliwienie w sprawie wprowadzenia oznakowania dotykowego krawędzi peronów w warszawskim metrze. Niestety prawo, w tym także prawo europejskie, bez względu na nasze chęci, stanowi jednoznacznie.

Więcej...

Stan spraw w zakresie zastosowania oznakowania dotykowego w Metrze Warszawskim na dzień 7 października 2010 r.

W dniu 31 sierpnia 2010 roku Metro Warszawskie przekazało swoje stanowisko odnośnie projektu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać obiekty budowlane metra i ich usytuowanie do Ministerstwa Infrastruktury, wyrażając nadzieję, iż zasugerowane przez nas zmiany przyczynią się w znacznym stopniu do postępu prac nad stworzeniem ostatecznej wersji Rozporządzenia.

Więcej...

Reprezentacja Polski Rugby na Wózkach „czarnym koniem” grupy B podczas Mistrzostw Świata

Reprezentacja Polski Rugby na Wózkach okazała się „czarnym koniem” grupy B podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych od 21 września w kanadyjskim Vancouver. Polacy, którzy na mistrzostwa pojechali z „dziką kartą” wygrali m.in. z aktualnymi wicemistrzami świata i zakwalifikowali się do najlepszej ósemki globu!

Więcej...

Stan spraw w zakresie zastosowania oznakowania dotykowego w Metrze Warszawskim

Informujemy, że w związku z brakiem szczegółowych przepisów krajowych i norm określających warunki techniczne dla rozwiązań umożliwiających i ułatwiających korzystanie z komunikacji zbiorowej i obiektów użyteczności publicznej osobom niewidzącym lub niedowidzącym, Metro Warszawskie Sp. z o.o. podjęło intensywne starania zmierzające do wydania jednolitych standardów stosowania znaków dotykowych.

Więcej...

Dni Transportu Publicznego z Metrem Warszawskim Sp. z o.o.

Z okazji obchodów IX edycji Dni Transportu Publicznego, w sobotę 18 września 2010 roku, Metro Warszawskie zorganizowało stoisko promocyjne na Węźle Komunikacyjnym Młociny. Kolejka chętnych do otrzymania wejściówek, uprawniających do zwiedzania Stacji Techniczno – Postojowej Kabaty w dniu następnym, była bardzo długa i zaczęła się formować jeszcze przed planowanym na godzinę 10,00 oficjalnym rozpoczęciem imprezy.

Więcej...