Przetarg na dostawę 35 pojazdów sześciowagonowych metra

Informujemy, że w dniu 23 sierpnia 2010 roku o godzinie 12.30, nastąpi otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na dostawę 35 pojazdów sześciowagonowych metra ( łącznie 210 wagonów). Termin złożenia ofert upływa 23 sierpnia o godzinie 12.00.

Więcej...

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska o rozbudowie Stacji Techniczno – Postojowej metra na Kabatach

Informacja Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie dotycząca rozbudowy Stacji Techniczno - Postojowej metra na Kabatach

Więcej...

Wernisaż i wręczenie nagród w Konkursie „Mazowiecki Miesiąc Integracji”

W dniu 29 lipca 2010 roku w galerii „pociąg do sztuki” na stacji metro Świętokrzyska odbyło się wręczenie nagród i spotkanie z artystami biorącymi udział w Konkursie „Mazowiecki Miesiąc Integracji”. W wernisażu udział wzięli min. laureaci Konkursu, architekt Pan Andrzej Chołdzyński – Przewodniczący Komisji Konkursowej oceniającej nadesłane na Konkurs prace oraz Członek Zarządu Metra Warszawskiego Sp. z o. o – Pani Dorota Popińska.

Więcej...

Informacja o rozbudowie torowisk na STP Kabaty

Metro Warszawskie Sp. z o. o. uprzejmie informuje, że od września 2009 roku na terenie Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty prowadzona jest przebudowa torowiska. Inwestycja podyktowana jest koniecznością zwiększenia liczby stanowisk do postoju wagonów oraz potrzebą poprawienia sprawności przejazdowej układu torowego dla pociągów, które obsługują I linię metra oraz będą obsługiwały odcinek centralny II linii metra.

Więcej...

Dlaczego warto budować metro?

Zajrzyj do "Dziennika Budowy" II linia odcinek centralny.

Więcej...

Wyniki badań zadowolenia pasażerów z warszawskiego metra

Metro Warszawskie po raz kolejny zleciło firmie zewnętrznej przeprowadzenie badań dotyczących zadowolenia pasażerów korzystających z warszawskiego metra. Badanie przeprowadzono na próbie 1539 osób w dniach 7-13 czerwca 2010 r., na każdej z 21 stacji w godzinach kursowania podziemnej kolejki, tj. 5.00 - 24.00.

Więcej...

Zmiana rozkładu jazdy pociągów metra

Metro Warszawskie Sp. z o.o. informuje, że na okres od dnia 1 lipca do 31 sierpnia 2010 roku zostaje wprowadzony wakacyjny rozkład jazdy pociągów

Więcej...

Przedszkolaki malują Metro

Od wtorku, 1 czerwca 2010 roku w galerii „pociąg do sztuki” na stacji metra Świętokrzyska prezentowane będą prace przedszkolaków z Warszawy i Mazowsza.

Więcej...

Stanowisko Metra Warszawskiego Sp. z o.o. w sprawie miejsc postojowych dla rowerów

W związku z zapowiedzianą przez media na dzień 23 kwietnia manifestacją Stowarzyszenia Zielone Mazowsze pod hasłem organizowania parkingów rowerowych, Metro Warszawskie Sp. z o.o. informuje, że w pełni zgadzamy się z postulatem lokalizowania parkingów dla rowerów przy stacjach metra, w tym przy stacji Słodowiec. O powyższym stanowisku wielokrotnie informowaliśmy Stowarzyszenie Zielone Mazowsze.

Więcej...

Dziękujemy naszym międzynarodowym kontrahentom

Dziękujemy naszym międzynarodowym kontrahentom oraz partnerom handlowym za okazane wsparcie, wyrazy współczucia oraz solidarność w dniach żałoby narodowej po stracie wybitnych Polaków w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Więcej...