Metro Warszawskie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

pliki/aktualnosci/2011/logo_wosp.jpgPrzed nami XIX już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który stratuje w najbliższą niedzielę. Do tej szczytnej akcji pomocy dzieciom przyłączyło się Metro Warszawskie Sp. z o.o. Jak co roku Metro wspólnie z operatorami reklamy udostępnia sieć nośników reklamowych na terenie stacji oraz w wagonach.

Więcej...

Ponowne oddalenie odwołania w przetargu na pociągi dla metra

W dniu 4 stycznia 2011 roku  Krajowa Izba Odwoławcza przy Urzędzie Zamówień Publicznych oddaliła odwołanie konsorcjum czeskiej Skody i rosyjskiego Wagonmaszu wobec wyboru dostawcy 35 sześciowagonowych pociągów dla warszawskiego metra. Ponowne oddalenie odwołania potwierdza tym samym prawidłowość wyboru oferty firm Siemens i nowosądeckiego Newagu.

Więcej...

Nowa formuła Galerii A19

W piątek, 17 grudnia 2010 roku, w Pałacu Ślubów na Placu Zamkowym 6  w Warszawie, o godzinie 11.00 została podpisana umowa o  wzajemnej współpracy pomiędzy Spółką Metro Warszawskie i Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Przedmiotem umowy jest popularyzacja sztuki, promocja studentów i absolwentów uczelni artystycznych oraz prezentacja ich prac w przestrzeni publicznej w ramach projektu artystycznego „Galeria A19”.

Więcej...

Pamiątkowe obeliski zostały przeniesione

pliki/aktualnosci/2010/Pomniki/DSC_3800zaj.jpg16 grudnia o godzinie 11.00 w Alei Księdza Józefa Stanka na Czerniakowie odbyło się uroczyste odsłonięcie płyty upamiętniającej nadanie Warszawie Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari V kl. oraz kamienia poświęconego Pamięci dowódców obrony elektrowni w Powstaniu Warszawskim. Płyta i kamień zostały przeniesione przez Wykonawcę w nowe miejsce w związku z budową na Powiślu szybu startowego dla tarcz drążących tunele odcinka centralnego II linii metra. Więcej informacji.

Więcej...

Metro wspiera projekt „Streetworking dla Ursynowa”

W dniu 8 grudnia 2010 r. na czerpnio-wyrzutni przy stacji metra Kabaty pojawiło się kolorowe graffiti. Jest to efekt współpracy Metra Warszawskiego Sp. z o.o. i Organizacji Pożytku Publicznego Stowarzyszenia Terapeutów w ramach projektu „Streetworking dla Ursynowa”. Projekt realizowany jest od września 2010 roku przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Więcej...

Ciekawe informacje w "Dzienniku budowy II linii odcinek centralny"

pliki/aktualnosci/2010/krecik_prawo100.jpgZajrzyj do "Dziennika budowy II linii odcinek centralny". Pojawiło się tam wiele ciekawych informacji!

Więcej...

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Metro Warszawskie Sp. Z o.o., w wykonaniu wyroku Krajowej Izby Odwoławczej z 16 listopada 2010r. sygn akt KIO 2324/10 i KIO 2325/10 oraz na podstawie art. 92 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010r. Nr 113 poz. 759 z późn. zm.), informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty i o terminie zawarcia umowy.

Pełna treść zawiadomienia, wraz z uzasadnieniem

Więcej...

Stan spraw w zakresie zastosowania oznakowania dotykowego w Metrze Warszawskim na dzień 30 listopada 2010 r.

W dniach 17-18 oraz 22-23 listopada 2010 r. w Rządowym Centrum Legislacji odbywały się uzgodnienia w ramach Komisji Prawniczej, dotyczące projektu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać obiekty budowlane metra i ich usytuowanie.

Więcej...

Podziękowania od Stowarzyszenia Sportu Osób Niepełnosprawnych „SSON”

Uprzejmie informujemy, że podczas ceremonii zakończenia rozgrywek o Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach 2010 odbywających się w dniach 20-21 listopada 2010 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy Metro Warszawskie Sp. z o.o. otrzymało podziękowania od Stowarzyszenia Sportu Osób Niepełnosprawnych „SSON” za wsparcie umożliwiające udział reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata Rugby na Wózkach Vancouver 2010.
Metro Warszawskie otrzymało również pamiątkową koszulkę Reprezentacji Polski Rugby na Wózkach z podpisami reprezentantów tegorocznych Mistrzostw Świata.

Więcej...

Informacja o przetargu na zakup taboru

Dnia 16 listopada 2010 r., Krajowa Izba Odwoławcza wydała orzeczenie w sprawie odwołań oferentów – CAF i Skoda-Wagonmasz – dotyczących wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na dostawę 35 pojazdów sześciowagonowych metra.

Więcej...